Jump to content
IGNORED

Goveda u srpskoj nauci


3opge

Recommended Posts

Nova dir Vinče koja je izbor Ministarstva (uz malu pomoć zlog patuljka, inače desne ruke ex direktorke Vinče - M. Marčete) je izgleda ladno stavljala u rezime radove žene koja se preziva isto kao i ona a ima i identičan inicijal imena, a u minvajlu reklamirala C vutami bez C vitamina ili štaveć.

 

Nadrealno je koliko su bezočni, bahati i zli.

Volela bih da ovo popuca po svim šavovima i ogoli se do kraja.

 

https://www.jutarnjiglasnik.info/drustvo/slucaj-vincarusi-vucicako-predsedniku-podmece-kukavicje-jaje/?fbclid=IwAR35TosoHvMapXGWHKycXwbQ_UevB3o1M9m3TvBlhCjuLFwUhwp8Q7QY5F0

Edited by pt 2.0
Link to comment
17 hours ago, Leia said:

Pa i jeste sve ogoljeno, mozes u par klikova proveriti bilo ciji background, problem je sto niko nista ne preduzima i sto je lazna diploma/doktorat/naucni rad - new normal

 

 

+1

Link to comment

ja i dalje ne razumem dramu oko upravnog odbora, kao da prvi put chuju, ukljuchujuci i samog rakocevica. upravni odbori su dizajnirani tako da nametnu volju vlade, ma kako vece glasalo i to je tako bilo i za vreme demokrata (koje su izmislile celu tu konstrukciju uo, kada se mislilo da ce preko instituta moci da se muzu neke vece evropske pare) a i posle demokrata je sachuvano kao 1 odlichna tekovina. uostalom, ako je drzava osnivach i vlasnik instituta, i uo i nauchno vece su tela bukvalno bez ikakve autonomije u ovom trenutku svuda, s tim shto oba fejkuju demokratiju i plus shto uo radi direktno po diktatu vlade. mislim, ne bi bio problem da nije 21 vek i da ne kenjaju o transparentnosti neprekidno. i shto se dangubi na sednicama i izborima, a zna se da ce biti kako vlada kaze. ne postoji nikakva potreba ni za kakvom naukom vishe, ukoliko nije izvor ili paravan za neki tok novca. a vincha pogotovo, jer su oni imali ozbiljan komercijalni potencijal za razne stvari. i shto su drugi mirni dok se cherupa vincha, jer josh nije doshao njihov red...

 

btw. pt, ko je tamo upravni odbor, ne mogu da nadjem. danas po uo sede uglavnom neka opskurna bica, koja ponekad/chesto i dolaze i sveta nauke i obrazovanja, ali to ne menja stvar nikako.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Zar neće šatro neki reaktor da nabavljaju u Srbiji? Znači ići će preko Vinče, znači biće promenjeni zakoni i relaksiran uvoz radioaktivnog đubreta, ovaj potrepština za reaktor, znači svetleći burići širom Srbije welcome, znači valjaće se ozbiljna lova za to udomljavanje, znači koji crni slobodni izbori.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

btw. pt, ko je tamo upravni odbor, ne mogu da nadjem.

ne znam ja njihov UO. takodje tražila i ne nađoh...

 

 

Quote

Zar neće šatro neki reaktor da nabavljaju u Srbiji?

videćemo hoće li Popović dobiti pozitivna mišljenja državnih organa na taj sporazum koji je u proceduri...

Quote

Znači ići će preko Vinče

ako ga bude bilo, ideja je da bude lociran u Vinči.

Vojvođanski klan je imao drugu ideju, ali avaj - Rusima je to skuplje...

Quote

znači biće promenjeni zakoni i relaksiran uvoz radioaktivnog đubreta

to neće biti dozvoljeno nikada.

uvoz radioaktivnog otpada, I mean.

gorivne elemente za reaktor bi morali da uvezu, ako misle da im reaktor ima pogon.

no, ja se nadam da od tog posla nema ništa.

Quote

znači valjaće se ozbiljna lova za to udomljavanje

ne. tu će lovu da pokupe ruske firme.

 

cela ujdurma oko INN Vinča je, čini mi se, oko toga što hoće da pocepaju naučni i tržišni deo, a potom i da maznu onaj koji donosi lovu.

naučnike komotno mogu i da podave.

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...