Jump to content
IGNORED

Goveda u srpskoj nauci


3opge

Recommended Posts

 

Quote

Nema to veze sa inteligencijom vec shvatanjem "ne moze mi niko nista".

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

...i to je stvar inteligencije :fantom:

Edited by Filozof manijak
Link to comment
On 8.2.2019. at 21:20, slepa živana said:

mene zanima kako to tačno izgleda

ovako to izgleda. ti si lopina, u talu sa lopovima (na čelu sa direktorom centra) koji ozbiljne pare kradu na nekakvim atestima koje izdaju.

toliko kradete da vam nije problem da iz svojih džepova plaćate hiljade evra ako vam se traži.

direktor centra (glupa sirovina, osim što je lopov) te pozove u kafanu sa još 4 ista takva i kaže da moraju da se skupe pare za direktorat instituta.

tebe su izjebali, pa ne kradeš više tako mnogo kao ovi drugi, i ti za svaki slučaj snimiš razgovor.

onda s tim snimkom odeš u policiju, označe ti lovu i uhapse ove kojima si je predao...

 

sad flashback na direktorku koja je zatekla institut posle detaljnog češljanja od strane državne revizorske sa gomilom ozbiljnih nepravilnosti u poslovanju i ozbiljnim dugom prema ministarstvu nauke. dug nije napravila ona, nego prethodne garniture (koje nisu odgovarale, niti će). prosto nisu brisali sa spiskova mrtve raseljene i penzionisane naucnike i uzimali lovu po projektima za sve. ministarstvo ih provalilo i sabralo dugove. to je tih 300/500 miliona koji se pominju... najveci dug su napravile laboratorije koje se bave pretezno teorijskim istrazivanjima i koje po prirodi stvari nemaju puno love na racunima.

direktorka se okrece ka 5 laboratorija za koje zna da rade na trzistu i da imaju love i trazi od njihovih direktora da svaki lab participira u vraćanju duga sa po 20 000 evra kako bi se dug instituta platio.

 

lopina koja vodi centar za motore itede zadatak shvata kako ga je shvatio i trazi svojim pajtosima lovu iz dzepa.

 

naravoučenije 1: dobro nikad ne pobeđuje zlo. samo prostačkije i bahatije zlo pobeđuje zlo.

naravoučenije 2: i al kapone je pao zbog utaje poreza. tako ni ova nije gorela u paklu što su joj saradnici svojevremeno čistili smrdljive zgrade bez adekvatnih zaštitnih maski od toksičnih organskih jedinjenja koja su udisali, niti je gorela u paklu što joj je dilber u poznim godinama završio nekakav faks i zaposlio pola familije tu za astro plate, niti je gorela u paklu što joj je ćaletova građevinska firma (SNS preduzimač) renovirala institut da izgleda ko oberkič kafić, niti je gorela u paklu zbog luksuznog voznog parka. goreće u paklu za ispravnu stvar koju je pokušala da uradi - da vrati dug.

 

p.s. broj uhapšenih u ozbiljnom nuklearnom krimi-četvorouglu ne odgovara počinjenom kriminalu u poslednjih 5 godina. glavni su i dalje na slobodi. kako u vinči, tako i van nje.

Edited by pt 2.0
Link to comment
  • 1 month later...
7 minutes ago, gospa buba said:

jao preda osmokrovic, bash smo se pitali kako podnosi izolaciju iznenadne i nichim neizazvane penzije :isuse:

u tišini svoga kanca u jp nos, i u restoranu vinče.

za nekih 80k, ako se ne varam.

taj čovek je šešelj etf-a...

Link to comment
u tišini svoga kanca u jp nos, i u restoranu vinče.

za nekih 80k, ako se ne varam.

taj čovek je šešelj etf-a...

a pa nije loshe ph34r.gif

 

arhishtetochina.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
  • 4 months later...

moram da priznam da ne razumem chlanak. ili ja pogreshno shvatam da su uvazeni rakochevic i uvazeni predsednik na istoj strani, a uvazeni pisac se chudi ishodima?

 

da chitam ponovo?

 

glasanje upravnog odbora, koji je vecinski vladino telo, sugerishe da vlada ne zeli uvazenog rakochevica!

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
34 minutes ago, gospa buba said:

moram da priznam da ne razumem chlanak

Ne dira se vrh dok ne mora, nego se kao kaže da je on mora biti neobavešten...

Jesi li ti iščitala NIN koji sam kačila na Vocap onomad? Ni tamo se ne napada MG, no je ona "iskorišćena"...

Link to comment
Ne dira se vrh dok ne mora, nego se kao kaže da je on mora biti neobavešten...

Jesi li ti iščitala NIN koji sam kačila na Vocap onomad? Ni tamo se ne napada MG, no je ona "iskorišćena"...

jesam prichitala. problem sa javnoscu je shto se paralelno sa dramom na drzavnom vrhu po pravilu odigrava drama josh veceg intenzita unutar ustanove, koja je javnosti neobjashnjiva, jer kombinuje profesionalne i privatne interese mnogo nepoznatih ljudi.

 

ali uo i no su po pravilu vladina tela i rade ono shto vlada kaze. ne shta kaze nauchno vece. i to je tako

 

dakle, vlada nece rakochevica. vladi je odgovarala plavusha, ali se plavusha prebrzo preigrala jer je ljanka. sns mora da rachuna sa tom pojavom u svojim redovima. dok ne nahvata neke nobl.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
49 minutes ago, gospa buba said:

dakle, vlada nece rakochevica. vladi je odgovarala plavusha, ali se plavusha prebrzo preigrala jer je ljanka. sns mora da rachuna sa tom pojavom u svojim redovima. dok ne nahvata neke nobl

To možda važi za ozbiljne Vlade.

Ovde se podele feudi i ne diraju se (SNS/SPS) feudalci dok im štićenici ili oni sami ne zaseru. 

Ljanka preko posrednika uzvraća udarac.  Plus interesna grupa koju muti Popović i još 1 zli patuljak, inače Ljankin ex-pomoćnik, odnedavno u prebegu u brlogu chez moi.

Mene brine ovaj deo gde Rakočević govori da mu prete i da brine za sopstvenu bezbednost. Pošto sam to već čula iz petog izvora...

 

Edit. I brine me to što su našli ozbiljna sranja kad su pregledali papire u v.d. periodu... sad će to sve prekriti ruzmarin, snjegovi i šaš. Umesto da fino pohapse još 2 dira u oblasti, pa da cela krimi udruga neviđenog dna konačno sjaše. Pa da se opet zida u pepelu.

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...