Jump to content
IGNORED

Fudbal i statistika ili kako Ruxin beži od opklade


Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    62

  • Meazza

    48

  • Weenie Pooh

    25

  • Calavera

    19

8 minutes ago, Timmi said:

Ovoliku glupost stvarno nisam ocekivao od ppp. Naravno da je xg i xga dobra statistika i moze da pokaze ko je under a ko overachiever, kako timski, tako individualno, samim tim dati uvid u potencijalni rast ili pad. Probao sam, radi vjerujte mi, eno vam fantasy dok sam imao vremena za njega. Ali kako to objasniti fudbalskim nostalgicarima.

 

Cekaj malo. Ruxin te statistike koristi da predvidja buducnost, pa se kladi i prica sta ce se desiti do kraja sezone. Evo vec sad zna da Klop nece osvojiti EPL. To je sasvim drugi niovo od ovoga sto ti pises.

Link to comment
8 minutes ago, Timmi said:

Ovoliku glupost stvarno nisam ocekivao od ppp. Naravno da je xg i xga dobra statistika i moze da pokaze ko je under a ko overachiever, kako timski, tako individualno, samim tim dati uvid u potencijalni rast ili pad. Probao sam, radi vjerujte mi, eno vam fantasy dok sam imao vremena za njega. Ali kako to objasniti fudbalskim nostalgicarima.

Po kojim kriterijumima under/overachiever? Po samozadatim, subjektivnim procenama kvaliteta svake stvorene šanse? :blink: To da se svačija dobra/loša forma pre ili kasnije izniveliše znaju i vrapci na grani, ali to ne dokazuje apsolutno ništa. 

 

Ruxin neće, ali ja se nadam da ćeš mi ti objasniti kako je 27 postignutih golova underachieving jer ih je realno trebalo postići 27.77. 

Link to comment

Pa ne treba ruxinu statistika da zna da klop nece uzeti epl :D

 

Ako cemo ozbiljno, ruxin vidi pokazatelje da liverpool ne igra dobar fudbal koliko pokazuje tabela i na osnovu toga predvidja sta ce se desiti u buducnosti.

Link to comment
Just now, Timmi said:

Ako cemo ozbiljno, ruxin vidi pokazatelje da liverpool ne igra dobar fudbal koliko pokazuje tabela i na osnovu toga predvidja sta ce se desiti u buducnosti.

Te pokazatelje vidim i ja još tamo od avgusta i konstantno im predviđam sunovrat, provlače se besramno, ali ne obrazlažem taj zaključak gledanjem u šolju ili otvaranjem tarota.

Link to comment
1 minute ago, Timmi said:

Pa ne treba ruxinu statistika da zna da klop nece uzeti epl :D

 

Ako cemo ozbiljno, ruxin vidi pokazatelje da liverpool ne igra dobar fudbal koliko pokazuje tabela i na osnovu toga predvidja sta ce se desiti u buducnosti.

 

Upravo tako. I nemam pojma ko je povezao statitsike sa opkladama, niti kakve veze imaju...to se vini nešto zbunio.

 

Našao sam mu statistku koju meri ono što vini priča cele sezone, da igra nije na nivou očekivanja. Što je i slepom jasno, ali zanimljivo je videti pa postoji statistika koje to (makar pokušava) da kvantifikuje. Umesto da bude zahvalan on nabije prste u uši i viće la-la-la. :dry:

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Po kojim kriterijumima under/overachiever? Po samozadatim, subjektivnim procenama kvaliteta svake stvorene šanse? :blink: To da se svačija dobra/loša forma pre ili kasnije izniveliše znaju i vrapci na grani, ali to ne dokazuje apsolutno ništa. 

 

Ruxin neće, ali ja se nadam da ćeš mi ti objasniti kako je 27 postignutih golova underachieving jer ih je realno trebalo postići 27.77. 

Nisu to subjektivne pocjene kvaliteta sansi, ovo xga i xg su egzaktni podaci dobijeni statistickim modelima. Liverpool overachivuje, jer je trebalo da prime vise golova po tom modelu. Kao sto i sam tvrdis na osnovu ocinjeg vida da liverpool igra gore od rezultata. Samo ti gledas sve utakmice liverpoola, a nije bas moguce gledati sve utakmice svih timova pa ti ovo pomazd da da uvid.

Link to comment
6 minutes ago, Timmi said:

Pa ne treba ruxinu statistika da zna da klop nece uzeti epl :D

 

Ako cemo ozbiljno, ruxin vidi pokazatelje da liverpool ne igra dobar fudbal koliko pokazuje tabela i na osnovu toga predvidja sta ce se desiti u buducnosti.

 

Ne igra dobar fudbal za sada. A kasnije mogu da krenu da igraju neki drugaciji fudbal, mogu imati srece, porast forme, morala itd. Buducnost se moze samo nagadjati. 

Link to comment

Naravno da ne. Po tvojoj logici hazard nije igracina, nego je samo u proslosti pokazao da je igracina, a buducnosti ne znamo kakav ce biti. E pa s velikom vjerovatnocim mozemo reci da ce i u buducnosti biti takav. Tako je i s ovim.

Link to comment

btw, kad malo razmislim ne znam ni o čemu diskutujemo.

Šta je vaš stav zapravo? Da je to vama sranje dok se ne dokaže suprotno? Na osnovu čega to mislite? Ili ste generalno protiv statistike u fudbalu? 

 

Možda samo želite da vam neko ovo lepo objasni kako bi formirali stav na ljucki način, ali ne umete lepo da zamolite? :)

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
3 minutes ago, Timmi said:

Naravno da ne. Po tvojoj logici hazard nije igracina, nego je samo u proslosti pokazao da je igracina, a buducnosti ne znamo kakav ce biti. E pa s velikom vjerovatnocim mozemo reci da ce i u buducnosti biti takav. Tako je i s ovim.

 

Naravno da ne znamo kakav ce biti. Zar mu se nije desila ona uzasna sezona pod Murinjovom palicom kad su bili u donjem delu tabele? 

Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

Našao sam mu statistku koju meri ono što vini priča cele sezone, da igra nije na nivou očekivanja rezultata. Što je i slepom jasno, ali zanimljivo je videti pa postoji statistika koje to (makar pokušava) da kvantifikuje. Umesto da bude zahvalan on nabije prste u uši i viće la-la-la. :dry:

 

1 minute ago, Timmi said:

Nisu to subjektivne pocjene kvaliteta sansi, ovo xga i xg su egzaktni podaci dobijeni statistickim modelima. Liverpool overachivuje, jer je trebalo da prime vise golova po tom modelu. Kao sto i sam tvrdis na osnovu ocinjeg vida da liverpool igra gore od rezultata. Samo ti gledas sve utakmice liverpoola, a nije bas moguce gledati sve utakmice svih timova pa ti ovo pomazd da da uvid.

Ja osporavam metodologiju; to što su slučajno stigli do tačnog (i vrlo očiglednog) zaključka me apsolutno ne zanima.

 

Prednost koju daješ "statističkim modelima" u odnosu na puko gledanje utakmica je izmaštana, jer se evidentno "statistički modeli" takođe zasnivaju na nečijem gledanju utakmica, tj. odokativnoj proceni "realnosti" svakog datog/primljenog gola. Kladioničarska mistifikacija kojom te ubeđuju da poveruješ u "egzaktnost" podataka koje oni sasvim subjektivno istrtljaju. Ničega egzaktnog tu nema, niti ičega može da bude kad se prave tako apsurdno precizne procene kao što je +/-0.15 postignutih golova, na temu vrlo fuzzy sporta kao što je fudbal.

 

To što uočavaš da model "radi" je zasnovano na čuvenom statističkom principu zvanom "ničija nije gorela do zore". Fluktuacije forme su savršeno normalna i neizbežna stvar, uočavanj upward/downward trendova takođe, ali kodifikovati ta elementarna zapažanja to u neki misteriozni model na koji se ljudi posle oslanjaju kako bi predvideli buduće razvoje - to je prodavanje muda za bubrege.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...