Jump to content
IGNORED

Fudbal i statistika ili kako Ruxin beži od opklade


Recommended Posts

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    62

  • Meazza

    48

  • Weenie Pooh

    25

  • Calavera

    19

36 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

Niti ova statistika predviđa bilo šta. Link je prvi na koji sam naleteo da ima bilo kakvo objašenje, a mislio sam da će nekog možda zanimati da sazna o čemu se radi. Okačio sam link isključivo zbog ovog dela -  Expected goals (xG) is a breakthrough football statistic that attempts to reveal the precise score of every game using the quality of chances created. If a team has a high xG but low goals scored they were wasteful, whereas a low xG but high goals scored suggests they are performing far better in front of goal than they should be,  ali nisam hteo da kačim samo taj deo jer ima i super link u tekstu koji baš detaljno objašnjava sve ovo, pa reko možda neko i klikne.

 

OK, nije predviđanje nego je gledanje u pasulj, koliko je golova trebalo da daju na osnovu procenjenog kvaliteta šanse :rolleyes: I tu stoji da je Liverpul trebalo da postigne 27.77 golova, a on je postigao... samo 27? Fascinantan podatak, nema šta.

 

Kako iz toga izvlače procenjen broj bodova, zamisle da su ušli neki golovi koji nisu ušli, a da se utakmica dalje razvijala na identičan način kao da nisu? Mrzi me da trujem svest takvim glupostima, pa ako bi mogao da mi to sažvaćeš i ispljuneš direkt u mali mozak kao majka ptica svojim mladuncima, thx.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment
17 minutes ago, porucnik vasic said:

+1

 

Iskreno, ne postoji ništa smaračkije na svetu od forumskih opklada. Pošto mi to nije ni približno dovoljan dobar materijal za zajebanciju, samo ispostavite račun i plaćam odmah ako to znači da niko nikad više neće spomenuti ruxina i opkladu u istom postu

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

OK, nije predviđanje nego je gledanje u pasulj, koliko je golova trebalo da daju na osnovu procenjenog kvaliteta šanse :rolleyes: I tu stoji da je Liverpul trebalo da postigne 27.77 golova, a on je postigao... samo 27? Fascinantan podatak, nema šta.

 

Kako iz toga izvlače procenjen broj bodova, zamisle da su ušli neki golovi koji nisu ušli, i da se dalje utakmica razvijala na identičan način? Mrzi me da trujem svest takvim glupostima, pa ako bi mogao da mi to sažvaćeš i ispljuneš direkt u mali mozak kao majka ptica svojim mladuncima, thx.

 

 

Every match of the season is reviewed to create an xG result for both teams, and a Premier League table is created using the expected points total from every game played so far.

 

Postoji i expected goals against vini. U prevodu tabela kaže da je pitanje vremena kad će vaša rekordna odbrana prestati da bude rekordna odbrana, ponovo postati liverpulova odbrana. :fantom: U suštini expected points je manje-više glupost, ali expected goals i expected goals againt su solidne statistike, mogu da se izvuku i predvide neki trendovi iz njih.

Link to comment

Na points sam pre svega i mislio. Čak i kežualne™ ŠBBKBB priče obično idu nešto kao "Eh, da nismo promašili onaj penal u 14. minutu, na kraju ne bi bilo 2:2 nego 3:2 za nas" što je naravno besmislica. Kao da ništa nismo naučili od Sare Konor.

 

no-fate-but.jpg

 

Kako li za xGA procenjuju golmanske intervencije, cene šta bi koji golman trebalo da može da odbrani, a šta je realno trebalo da primi? :D 

 

Edit: @Pokojni Ruxin

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kao da timovi ne mogu da udju ili izadju iz forme, ili da treneri promene taktiku u toku sezone, ili da timu poraste ili padne moral iz ovog ili onog razloga, Kao da se moze sve pretvoriti u brojke. 

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Na points sam pre svega i mislio. Čak i kežualne™ ŠBBKBB priče obično idu nešto kao "Eh, da nismo promašili onaj penal u 14. minutu, na kraju ne bi bilo 2:2 nego 3:2 za nas" što je naravno besmislica. Kao da ništa nismo naučili od Sare Konor.

 

Kako li za xGA procenjuju golmanske intervencije, cene šta bi koji golman trebalo da može da odbrani a šta je realno trebalo da primi? :D 

 

+1 

Neverovatna besmislica. :)

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

Na points sam pre svega i mislio. Čak i kežualne™ ŠBBKBB priče obično idu nešto kao "Eh, da nismo promašili onaj penal u 14. minutu, na kraju ne bi bilo 2:2 nego 3:2 za nas" što je naravno besmislica. Kao da ništa nismo naučili od Sare Konor.

 

no-fate-but.jpg

 

Kako li za xGA procenjuju golmanske intervencije, cene šta bi koji golman trebalo da može da odbrani, a šta je realno trebalo da primi? :D 

 

Edit: @Pokojni Ruxin

 

Ne znam, kao što sam već rekao. Nisam stručnjak, ne zanima me toliko. Verujem da postoji odgovor na svako tvoje pitanje.

Ali ja ne planiram da ga iznalazim umesto tebe...a sad mi džabe i da se upućujem kad ti i meaca već znate da je sranje, ko da bi fakti tu nešto promenili...

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
9 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

Kao da ppp ne može da se uputi u nešto pre nego što ga proglasi za sigurno je sranje.

Naravno da ne može, skepticizam je previše kul za to.

6 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

Ne znam, kao što sam već rekao. Nisam stručnjak, ne zanima me toliko. Verujem da postoji odgovor na svako tvoje pitanje.

Ali ja ne planiram da ga iznalazim umesto tebe...a sad mi džabe i da se upućujem kad ti i meaca već znate da je sranje, ko da bi fakti tu nešto promenili...

 

Burden of proof Ruxi, nemoj odmah da se duriš. Za života si bio mnogo... životniji.

 

Zamisli da ti neko na ulici priđe i kaže da Vučića astralnim projekcijama kontrolišu leteće gljive sa planete Yuggoth. Ti ga pitaš "ne seri, kako to funkcioniše?" a on će nadrkano, "Pa pročitaj na talksports.com! Uputi se malo u materiju pre nego što sve proglasiš za sranje!" 

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Uleteo sam tabelom prvo u cilju zajebancije, pa sam onda tu zajebanciju iskoristio da podelim nešto za šta verovatno većina prvi put čuje, a možda nekom bude zanimljivo. Znači da se edukuje ko hoće. :sleep:

 

Niti sam sam se za to vreme kunuo u napredne statistike, niti pokušavam bilo kome da dokažem bilo šta. Mislite šta hoćete, samo nemojte da se pravite da ste uložili više od 2 minuta u izgradnju tog stava. Jednom sam proveo celo veče proučavajući ligu nacija da bih mogao da predočim benefite meaci koji je od početka znao da je to sranje, i nikad više.

 

Link to comment

Ovoliku glupost stvarno nisam ocekivao od ppp. Naravno da je xg i xga dobra statistika i moze da pokaze ko je under a ko overachiever, kako timski, tako individualno, samim tim dati uvid u potencijalni rast ili pad. Probao sam, radi vjerujte mi, eno vam fantasy dok sam imao vremena za njega. Ali kako to objasniti fudbalskim nostalgicarima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...