Jump to content
IGNORED

Fudbal i statistika ili kako Ruxin beži od opklade


Recommended Posts

7 minutes ago, porucnik vasic said:

Покојни, као што видиш, децембар је месец, почео Ориђиђи да даје голове...чини ми се да нешто дугујеш.

Ових дана стрес ми је приватно повелики, али Клопара и његових 11(13,15) жигосаних ми опасно додају још које кило на све то.

 

Klop nije u borbi za titulu, ko gleda fudbal umesto tabela to vrlo dobro zna.

 

Prošle godine je junajted bio ekipa koja beleži rezultate daleko iznad zasluženih, sad je to liverpul...ali pre ili kasnije se sve to izniveliše i dođe na naplatu. Ne postoji borba za titulu, ne dajte da vas lažu, ball don't lie. :fantom:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pokojni Ruxin

    62

  • Meazza

    48

  • Weenie Pooh

    25

  • Calavera

    19

6 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

Klop nije u borbi za titulu, ko gleda fudbal umesto tabela to vrlo dobro zna.

 

Prošle godine je junajted bio ekipa koja beleži rezultate daleko iznad zasluženih, sad je to liverpul...ali pre ili kasnije se sve to izniveliše i dođe na naplatu. Ne postoji borba za titulu, ne dajte da vas lažu, ball don't lie. :fantom:

Sreca po tebe pa Lyon ne igra premier ligu :D:fantom:

Link to comment
20 minutes ago, porucnik vasic said:

Овде је Покојни прича била да друга. Да до новембра разлика има да буде осам и више бодова. Као што видиш није и ти си опкладу изгубио. А у јануару преузимамо прво место.:happy:

 

Uuu, znači bio sam šokantno on point kad iskontrolišemo faktor taljenja, Evo imam prigodnu tabelu koja to meri. Coincidentally, to i jeste jedina tabela koju priznajem.  :fantom:

 

1qNbhR5.png

 

19 minutes ago, Cash said:

Sreca po tebe pa Lyon ne igra premier ligu :D:fantom:

 

Evo i tebi jedna tabela :sleep:

 

ZXtxluc.png

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Expected points tabela, napredne statistike, bla-bla...da budem iskren nisam skapirao kako tačno funkcioniše, niti sam se trudio previše. Ali sam zapazio tu metriku kad su prošle godine smeštali junajted rutinski na 7 mesto po "očekivanim bodovima", u ono vreme kad su se oni nekim mađijama još uvek kao borili kao za drugo mesto. Uprošćeno, očekivani bodovi u odnosu na kvalitet prikazane igre, ali koga zanima više može saznati recimo ovde - https://talksport.com/football/418424/premier-league-table-expected-goals/

 

Tabela ovde - https://understat.com/league/EPL

Link to comment

Покојни је тврдио да ће до новембра разлика да буде барем 8 поена.  Цврле и ја смо устврдили да неће. Тако човек је изгубио опкладу и недухобитим троловањем покушава да се извуче.

Link to comment

A? nem pojma o čemu pričaš vini. Ne znam ni oko čega smo se se više kladili, ni koliko puta....vasić mi spominje jedno 12 različitih opklada kad god banem na forum.

 

Niti ova statistika predviđa bilo šta. Link je prvi na koji sam naleteo da ima bilo kakvo objašenje, a mislio sam da će nekog možda zanimati da sazna o čemu se radi. Okačio sam link isključivo zbog ovog dela -  Expected goals (xG) is a breakthrough football statistic that attempts to reveal the precise score of every game using the quality of chances created. If a team has a high xG but low goals scored they were wasteful, whereas a low xG but high goals scored suggests they are performing far better in front of goal than they should be,  ali nisam hteo da kačim samo taj deo jer ima i super link u tekstu koji baš detaljno objašnjava sve ovo, pa reko možda neko i klikne.

Link to comment
Just now, renne said:

Rukso je to

Рене, видиш ли како се мигољи. Добро је да вас нема 40 који сте били сведоци кад је опклада пала...:happy:

Link to comment
34 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

 

Uuu, znači bio sam šokantno on point kad iskontrolišemo faktor taljenja, Evo imam prigodnu tabelu koja to meri. Coincidentally, to i jeste jedina tabela koju priznajem.  :fantom:

 

1qNbhR5.png

 

 

Evo i tebi jedna tabela :sleep:

 

 

 

Ova tabela, koliko ja vidim, pokazuje da je Liverpul nadmašio predsezonska predviđenja za 6.76 bodova, a ManC za 1.40...

Link to comment

Nije predsezonska, aman ljudi, ne slušajte vinija, uopšte ne funkcioniše tako.

 

Ova tabela pokazuje da je Arsenal najsrećniji tim dosadašnjeg dela sezone, jer je uzeo 9.36 bodova više od po igri "očekivanog". Iza njih je Liverpul sa 6.76. Sa druge strane, tim koji ima najmanje sreće u ligi je Wolves trenutno, sa 7.34 boda manje od "očekivanog".

 

Samo tumačim, ne ulazim u validnost. Ko hoće da prouči sam ima linkove.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...