Jump to content
IGNORED

Gastritis i kako protov njega.


Moća

Recommended Posts

U sredu sam zavrsio u hitnoj i na infuziji zbog velikih bolova u stomaku. Ispostavilo se da je u pitanju gastritis pa sada u miru bolnicke sobe razmisljam sta sa ishranom. Ako neko od vas ima iskustva sa time sta jesti a sta ne, bacite neki post. Mozete i o lekovima i preparatima sto ste koristili.
 
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
 


Edit: mod neka ispravi naslov hvala unapred.
Link to comment

 

26 minutes ago, Moća said:

U sredu sam zavrsio u hitnoj i na infuziji zbog velikih bolova u stomaku. Ispostavilo se da je u pitanju gastritis pa sada u miru bolnicke sobe razmisljam sta sa ishranom. Ako neko od vas ima iskustva sa time sta jesti a sta ne, bacite neki post. Mozete i o lekovima i preparatima sto ste koristili.
 
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
 


Edit: mod neka ispravi naslov hvala unapred.

 

Jedi i pij sve sem najgoreg tresa, koka kolu, fantu i ta gazirana govna nikako, cak ni one kao vocne sokove, to je isto puno nekih konzervanasa za koje sam provalio da mi uniste zeludac, dzank fud izbaci, cokolade i sve te industrijske slatkise, pivo i zestinu ako pijes smanji, cepaj vino, smrsaj malo, kreci se redovno, treniraj, i to je to. Neka minimalna promena zivota, ali zauvek, bez da se za par meseci vratis na staro.

Link to comment

Obavezni dorucak,blaga hrana ,nusta ibuprofen i ostali lekovi iz te grupe.Preparati protiv kiseline ako imas napade i zasto imas napadr?Stres,prejedanje,duvan?Duvan obavezno izbaci.Meni pomoglo dosta.

Slobodno babske preparate,pomazu.Proveriti da nemas Helicobacter da ne bi cir zaradio od nje.Danas se uzima krv na analizu i brzo dobijes odgovor.

Link to comment

samo iz iskustva.

meni je bilo najvaznije da izbacim ljuto i prevrele sirele, a to bas volim, smanjim kiselo i doruckujem neutralne ukuse, recimo dukat nemasni sir. ako vec imam gastritis, prijaju mi krempite, pretpostavljam da puding iz kesice moze da ima slican efekat, rizini krekeri, nekisele jabuke, avokado i kupus.

Link to comment
2 hours ago, askeladden said:

Obavezni dorucak,blaga hrana ,nusta ibuprofen i ostali lekovi iz te grupe.Preparati protiv kiseline ako imas napade i zasto imas napadr?Stres,prejedanje,duvan?Duvan obavezno izbaci.Meni pomoglo dosta.

Slobodno babske preparate,pomazu.Proveriti da nemas Helicobacter da ne bi cir zaradio od nje.Danas se uzima krv na analizu i brzo dobijes odgovor.

+1 

Vazna stvar: ujutro pre kafe obavezno par zalogaja,ne valja kafa na go zeludac 

ranisan,omeprol,nolpaza : carobni lekici

Link to comment

Evo me kod kuce pa da napisem. Primili me u sredu rano ujutru prejaki bolovi u zelucu, nisam mogao da hodam vec me vozili na ultra zvuk i rendgen. Imam upalu zucne kese i vrlo moguce je da je ona ta koja je dovela do bolova u zelucu jer se i tako moze manifestovati. Da je upala ide u prilog i da ja nemam problema sa bilo kojom hranom u smislu koji imaju ljudi sa gastritisom. Tj meni se ovi napadi javili 5 puta od februara meseca. Sada me pustili kuci pa sam na onom bareno kuvano itd dok upala ne prodje. Probacu sa nardonom medicino da sredim te kamencice ali ako se ne promeni u januaru cu na laparaskopsku operaciju da to resim jednom za svagda.

Link to comment

prekratak je to rok za razgrađivanje kamenja u žkesi

 

e

znam za recept sa uljem prvih par nedelja svako jutro po supena kašika, a onda ulje i komovica 1/2+1/2, al mora da odleži neko vreme na suncu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...