Jump to content
Sign in to follow this  
renne

Evropsko prvenstvo 2021

Recommended Posts

levi

prenose na sk4, ali to je kao da ne prenose

ne znam šta je tiebreaker, da li S irska treba da nadoknadi 3:1 iz prve utakmice, ili 10 golova golrazlike

Zico

Mislim da  se gleda medjusobni skor.

Jebo ih sk4.

levi

Irac uspeo da promaši penal, iako je na golu Cilesen. Bukvalno je samo trebalo da pogodi okvir gola

levi

jel Hrvatska ide u baraž lige nacija, ako izduva u kvalifikacijama

stoka

Strašno, 11. učešće Hrvatske na velikim takmičenjima u 25 godina, isto koliko i Jugoslavija u 40, od 1950. do 1990. godine ... 

Mindaugas Žukauskas

Minvajl in Prishtina...

_109716708_pristina_reuters.jpg

gone fishing
10 hours ago, stoka said:

Strašno, 11. učešće Hrvatske na velikim takmičenjima u 25 godina, isto koliko i Jugoslavija u 40, od 1950. do 1990. godine ... 

da ali koliko rep. je uopšte igralo ranije na prvenstvima

- 1960 je odigrano prvo ep i igralo je svega 4 ekipe, 2 polufinala, pa finale, isti sistem je važio do šampionata u italiji 1980

- danas na ep igra više ekipa nego na prvih 5 ep zajedno :happy:

- na naredna 4 ep je nastupalo po 8 ekipa

- koji je to sex bio uopšte se plasirati tih godina na ep

ArleKino
1 hour ago, gone fishing said:

- 1960 je odigrano prvo ep i igralo je svega 4 ekipe, 2 polufinala, pa finale, isti sistem je važio do šampionata u italiji 1980

Da, ali uporedi to sa nekim drugim velesilama i biće ti jasno koliko je ovo veliki uspjeh za Hrvate. U istom periodu su od velikana redovni učesnici Mundijala samo Brazil, Argentina, Francuska, Njemačka, Španija i Engleska. Portugal je odmarao 1998, Holandija je promašila 2002. i 2018, Italija 2018, a Hrvatska 2010.godine. Od mogućih šest, igrali su na pet svjetskih prvenstava i imaju jedno drugo i jedno treće mjesto (znači, dva najbolja rezultata su jača od dva najbolja Engleza i Argentinaca) uz tri ispadanja u grupi. Od mogućih sedam EP, igraće na šestom, profulali su samo ono 2000.godine. Prošli su svaki baraž u kojem su igrali. Nevjerovatan pobjednički mentalitet.

Edited by ArleKino

W.F.C.

znaci jos tri putnika se traze, danas srbija ili portugal, sutra irska ili danska i prekosutra slovacka, madjarska ili vels.

stoka
3 hours ago, gone fishing said:

Ali je bilo i manje evropskih država, sad ih imaš 50-ak plus Izrael u kvalifikacijama i svi se nešto lože na fudbal ... Tada, recimo, pobediš SSSR i završiš posao, a sada ti posle Rusije uleti Ukrajina, pa raznorazni Azerbejdžani, Kazahstani, koji kada su napaljeni mogu da ti naprave problem ...

pasha
3 hours ago, ArleKino said:

Da, ali uporedi to sa nekim drugim velesilama i biće ti jasno koliko je ovo veliki uspjeh za Hrvate. U istom periodu su od velikana redovni učesnici Mundijala samo Brazil, Argentina, Francuska, Njemačka, Španija i Engleska. Portugal je odmarao 1998, Holandija je promašila 2002. i 2018, Italija 2018, a Hrvatska 2010.godine. Od mogućih šest, igrali su na pet svjetskih prvenstava i imaju jedno drugo i jedno treće mjesto (znači, dva najbolja rezultata su jača od dva najbolja Engleza i Argentinaca) uz tri ispadanja u grupi. Od mogućih sedam EP, igraće na šestom, profulali su samo ono 2000.godine. Prošli su svaki baraž u kojem su igrali. Nevjerovatan pobjednički mentalitet.

Za baraze je tacno.

Mislim da su na skoro svako SP isli kroz baraz.

Ja vidim da Lux izjednaci, jer Portugal ne igra nista a ni Lux nije los u ovoj kampanji za EP gde je samo sreca spasila nas i Ukrajinu da ne izgubimo bodove protiv njih. Narocito je Ukrajinu pomazila sreca u Lux.

Ali mi necemo dobiti Ukrajinu.

Bilo je ovoliko ljudi onomad protiv Poljaka mislim isto kvalfikacije za EP.

Edited by pasha

mlatko

Samo Stoka se lozi na EP

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Miljenko

Meni su prvenstva imala vecu draz osamdesetih i devedesetih. Od kada je klupski fudbal postao dostupan za gledanje, drasticno mi je opalo interesovanje za reprezentativni.

*edited by mod

UEFA je uspela naizgled nemoguce. Da napravi nesto nepotrebno komplikovanije cak i od same Lige Nacija.

Zreb za EP se odrzava dobra 3 meseca pre baraza, a da bi se sve uklopilo kako treba, na zrebu 30.11 su ekipe vec stavljene u odredjene grupe. I to ne samo oni koji su se kvalifikovali vec i  svi timovi koji u teoriji mogu da se kvalifikuju.

pa se tako vec skoro pola zreba zna

Group A: Italy, Azerbaijan
Group B: Russia, Denmark
Group C: Netherlands, Romania
Group D: England, Scotland
Group E: Spain, Republic of Ireland
Group F: Germany, Hungary