Jump to content
renne

Evropsko prvenstvo 2020

Recommended Posts

MocaVukotic

Bavi se sobom, a ne drugima i sve ce biti ok

ArleKino
10 hours ago, Plajvi said:

Iz te perspektive naravno da se slazem da je sve to svinjarija i veoma bedno i jadno ponasanje. Zatvarao bih stadione na duzi period za svaki takav ispad. Niko nije mogao da bira u kojoj eri ce da se rodi, u kojoj bozi koze, u kojoj drzavi, itd. 

Ali me nervira taj stav imperijalistickih drzava - ej, oni vicu nasim crncima to i to, oni su necivilizovano drustvo. Sreca pa samo vicu, neko je otisao daleko daleko dalje tretirajuci ih kao kerove do pre samo 50 godina, neko upuceniji bi sigurno i mogao statisticki dokazati da ta rasna diskriminacija sto latentno sto manifestno i dan danas postoji u recimo USA, GBR, FRA. A vole da veruju da su narocito civilizovani i daju sebi za pravo da namecu ponasanje svima. 

Sto se mene licno tice, rasizam je ogledalo neinteligencije, i zestoko bih ga kaznjavao. Imam problem s tim sto 1 Bugarska/Srbija/Rusija biva predstavljena kao rasisticka zemlja, a 1 Velika Britanija ne. 

Ih, ti sad ideš doslovno u aštasteviradilicrncima-fazon. :D

Stvar je u tome što Velika Britanija institucionalno rješava pitanje rasizma, rasizmu se u medijima pristupa kao ozbiljnom problemu i kroz dimenzije koje se ponekad čine kao pretjerano politkorektno čistunstvo (tipa, zbog čega se tamnoputi igrači u prvom redu gledaju kroz fizikalije, a manje-više svi drugi kroz tehničke osobine). Tamo su institucije reagovale na navijačku pjesmu o Lukakuovom ogromnom kurcu, jtb.

Da skratim: da se ovo desilo na nekom britanskom stadionu, rasisti bi bili procesuirani i riješeni koliko danas.

James Marshall

Da iskarikiram - 

Britanci, Ameri i ostali: ajde sad pošto smo se mi obogatili na račun i na znoju tih istih crnaca, da to više niko ne radi, je li to ok, ajde slijedite naš progresivni primjer, što ste tako zatucani :thumbsup:

Mislim, naravno da je rasizam pojava koju treba iskorijeniti, ali je nekako bljutavo kad ti zbog toga kenjaju oni koji su postali to što jesu (i zbog čega imaju u reprezentaciji tamnopute igrače) na osnovu vijekova eksploatisanja rasizma kao ideologije.

Mislim, te hipokrizije će biti dovijeka u ljudskoj civilizaciji, to su dublja pitanja od pitanja utakmice Bugarska-Engleska i foruma PPP, pa da ne ulazimo u neka dublja pitanja tipa šbb kbb, samo eto ponekad malo jedu govna ti Englezi sa tim svojim "higher moral ground". 

Tsai

Stvari su vrlo jasne - svaki rasizam treba suzbijati svim silama. Sve ostalo je "a oni nama u Kravicama?" logika.. 

Zico
5 hours ago, James Marshall said:

, samo eto ponekad malo jedu govna ti Englezi sa tim svojim "higher moral ground". 

Pa to im pise na grbu.

levi

Finska se plasirala. Verovatno prvi put u istoriji, ali treba proveriti

Miljenko

Nisu prolazili ranije. Euro 1980 su propustili za poen, 1986 WC za dva.

Edited by Miljenko

Zico

Euro 1980 igralo 8 timova, mada je prava mera 16 timova.  Na kraju ce i Kosovo da se plasira pre nas na Euro. Poslednji put igrali 2000. godine :laugh:.

Cestitke finskim forumasima, ako ih ima, na plasmanu.

ArleKino
46 minutes ago, Miljenko said:

Nisu prolazili ranije. Euro 1980 su propustili za poen, 1986 WC za dva.

Zahvaljujući nevjerovatnom autogolu protiv Mađarske (sve sa transparentom: "We are hungry, we will eat Hungary") u posljednjoj minuti propustili su bambergovanje u baražu za WC 98.

Svaka im čast, imali su sreće što su im u grupi bili nikad gora BiH i raspadnuta Grčka, ali i to treba proći.

Ne može ova naša kurton-repka ništa. Metla neophodna od vrha do dna.

Miljenko

Kada pogledas sastav BIH, to deluje pristojno, plus grupa nije bila nesto. Nikad kilavija Italija, par prosecnih timova. Odigrano skroz u nasem stilu.:rolleyes:

Edited by Miljenko

John Coltrane

@ArleKino

Jutros malo uhvatio snimak, bas sam bio radoznao zbog tvog pisanija po FB. ITA kakva god da je, ne treba bas protiv nje traziti bodove, opet sa druge strane od "veze" Kolasinac, Pjanic, Dzeko nisam video nista. 3 pobede u grupi sa Jermenijom, Lihtenstajnom, Finskom i Grckom (gde da nema Fantazija ne bi znali vise od 1 igraca) je stvarno za nogu u dupe, mada sam ubedjen da je i kod vas kao kod nas - mafija, menadzeri, dunsteri u struci.

Ipak 1 utisak koji mi se dojmio je komentator koji je, posle treceg gola ITA, odcutao par minuta i dao priliku gledateljima da cuju sta publika na stadionu misli. Kod nas bi neka PTC sisa hvalila junacke pokusaje nasih igraca kojima jednostavno ne ide od ruke/noge.

ArleKino

@John Coltrane To je otprilike to.

Neki dan su bila hapšenja u akciji "VAR", namještanja u Prvoj ligi FBiH. Predsjednik entitetskog saveza ima market i restoran, poslanik je u gradskom vijeću i nikad nije igrao fudbal. I on je priveden, ali je pristao sarađivati pa će vjerovatno proći bez ozbiljnije sankcije. Jedan od privedenih je u mito primio i 300 kila uglja. Šta dalje da se priča...

Debeli Žuti osim stalnog šmrcanja nije donio ništa. U Ligi nacija smo osvojili grupu na konto Džekinog individualnog kvaliteta i sulude sreće kakvu reprezentacija nije imala od osnivanja.

Navijaš za Arsenal i moliš Boga da dođe repstativna™ pauza. Navijaš za BiH i moliš Boga da pauza završi.

nahbar

Ala je komplikovan baraz, svakakve kombinacije su jos uvek u opticaju. Lepo je sve objasnjeno na sajtu UEFA.

Zico

Zasto sk ne prenosi N.Ireland-Holland, zar to nije utakmica koja odlucuje ko ce na euro?