Jump to content
Sign in to follow this  
renne

Evropsko prvenstvo 2020

Recommended Posts

čekmeže

Gibraltar se vraća.

levi

pun kurac neke dece nastadionu u Rumuniji, jesu i oni nešto kažnjeni?

dobar fudbal inače, Norveška dominira posedom, ali Rumunija konkretnija

reginald
33 minutes ago, ArleKino said:

Možda zato što Englezi imaju tamnopute igrače koje rasistička govna vrijeđaju? Neće niko na rasnoj osnovi vrijeđati Kanea, ali hoće Sterlinga.

Nemaju samo Englezi tamnopute igrače.

James Marshall

Koliko su užasni Bosanci večeras

Cash

Potpuno zasluženo su Grci pobedili, Bosna baš lose odigrala. Ali dobro ima i taj baraz.

levi
11 minutes ago, reginald said:

pa, samo njih vređaju?

Plajvi

Istorijski i funkcionalno posmatrano, najvise ih vredjaju amerikanci i englezi, no dobro. 

Host
1 hour ago, reginald said:

Tacno, nemaju samo Englezi.

22 minutes ago, Plajvi said:

Istorijski i funkcionalno posmatrano, najvise ih vredjaju amerikanci i englezi, no dobro. 

Da pogadjam, ti si 1 od 55.08%?

Plajvi
23 minutes ago, Host said:

Tacno, nemaju samo Englezi.

Da pogadjam, ti si 1 od 55.08%?

Nop, nego mi interesantno kako su odjednom apologeticni prema sopstvenoj visevekovnoj tekovini. 

Host
5 minutes ago, Plajvi said:

Nop, nego mi interesantno kako su odjednom apologeticni prema sopstvenoj visevekovnoj tekovini. 

Al cekaj, posmatraj iz ugla coveka koji ide na posao gde ga vredjaju na rasnoj osnovi. Sta treba da radi? Da ocuti ili da prijavi bagru zenama u HRu (dobro je poznato da u HRu rade samo cure) da im zabrani pristup poslu?

Potpuno je u redu da fudbaleri, u ovom slucaju Engleske, prijavljuju problem onome ko hoce da ih saslusa. Nije tacno da se rasizam na stadionima javlja samo kad igraju Englezi, sto valjda implicira da izmisljaju problem tamo gde da nema. Ima ga na stadionima sirom sveta jer su rasisti svuda prisutni. Kod nas smo imali poznati slucaj u Cacku (khm, khm), ali je i van toga rasizam u vidu majmunskih krika i nudjenja bananom (bio) redovna pojava.

levi
33 minutes ago, Host said:
izvinjavam se, lupio sam

nema problema 

Plajvi

Iz te perspektive naravno da se slazem da je sve to svinjarija i veoma bedno i jadno ponasanje. Zatvarao bih stadione na duzi period za svaki takav ispad. Niko nije mogao da bira u kojoj eri ce da se rodi, u kojoj bozi koze, u kojoj drzavi, itd. 

Ali me nervira taj stav imperijalistickih drzava - ej, oni vicu nasim crncima to i to, oni su necivilizovano drustvo. Sreca pa samo vicu, neko je otisao daleko daleko dalje tretirajuci ih kao kerove do pre samo 50 godina, neko upuceniji bi sigurno i mogao statisticki dokazati da ta rasna diskriminacija sto latentno sto manifestno i dan danas postoji u recimo USA, GBR, FRA. A vole da veruju da su narocito civilizovani i daju sebi za pravo da namecu ponasanje svima. 

Sto se mene licno tice, rasizam je ogledalo neinteligencije, i zestoko bih ga kaznjavao. Imam problem s tim sto 1 Bugarska/Srbija/Rusija biva predstavljena kao rasisticka zemlja, a 1 Velika Britanija ne.