Jump to content
Sign in to follow this  
Bujodrag

Samoubistvo ili ne?

Recommended Posts

beta kentauri
42 minutes ago, pt 2.0 said:

Mislila sam da mi onaj komentar bude i poslednji, ali kad čačkaš - reći ću još i ovo:

Ne vidim kakve veze ima ovaj topik, a posebno kakve veze ima moj komentar koji si citirao sa potrebom da ti doživiš nešto novo.

Vapadov post sam izdvojila jer je jedini intelektualno i emotivno pošten post na temi (bio u tom trenutku dok je tema još bila na Chit-chatu ).

Da ponovim - teme na laičkom forumu koje govore o samoubistvu bih brisala u letu. Jer se nikad ne zna ko čita i u kom stanju čita, a doprinos onih koji pišu svakako nije psychology frontier stuff. Slično mislim za teme o depresiji, npr, koje se neretko pretvore u međusobno glađenje depresivaca koje niko drugi ne razume, i kontraproduktivne su za izlazak iz začaranog kruga.

Takođe, tvoja potreba da latentno tu i tamo opečeš deo tela pa nam slikaš, provučeš po vocapu povremenu nit o oduzimanju sopstvenog života ili otvaranje tema o smrti one way or the other izaziva u meni potrebu da ti lupim virtuelnu šamarčinu. Dakle, slobodno onaniši nad smrću - but not on my fucking watch!

I poslednje, o samoj temi, iz ugla potpunog laika: razlikujem 2 vrste samoubistva. Jedno je eutanazija ovog ili onog vida (kada je osoba potpuno razumna i sposobna da sagleda posledice svog čina, odluka je svesna, i najčešće je u pitanju neki oblik za njih nedostojnog života koji im je preostao, obično usled teške i neizlečive bolesti; tu čak postoji iskrena briga za voljene i želja da im se ne bude na teretu). Drugo je samoubistvo kao pokušaj da se okonča jeziv psihički bol koji osoba oseća od trenutka kad otvori oči do trenutka kad ne zaspi ponovo. To je nepromenjiv intenzitet bola, nema odmora od njega, taj bol tišti do izluđivanja, nema zamajavalice koja može da te odvoji, nema ničega. Ceo svet je oko tebe, iza debelog staklenog zida. Svi ti ljudi što viču pa otkud sad to, delovala je tako srećno, bila je tako mlada, pa imala je sve u životu, vanrednu lepotu i pamet i uspeh, stvarno ne razumem - oni su sa druge strane. Sa tvoje strane su najgori krici sopstvene duše koje čovek može da zamisli koji izlaze 24x7. Sve što osoba koja je u tom stanju misli jeste da je u paklu direktno i ne vidi način da objektivnu stvarnost percipira drugačije.  I na kraju, nakon dovoljno dugo dana pomisli -ako ovako treba da mi izgleda život od sada, bolje je da me nema.

Iz mog tupog ugla ovu prvu kategoriju - videti Vapadov post. A za ovu drugu kategoriju - kvaka je u tome što to stanje nije stalno i što može da se prevaziđe uz pravilnu stručnu pomoć. Retki su oni koji sami povuku osigurač i iskoče u život na vreme, češći oni koji ne dožive da stručnu pomoć dobiju.

Najkorektnije za igricu života jeste da se odigra pošteno, svim srcem i do kraja, bez obzira na raspodelu karata, početne uslove, ishode ovoga ili onoga. Tako sad mislim o tome.

P.S. Smrt temi!!!

sa ovim se apsolutno slažem.

brišite ovu temu

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this