Jump to content
IGNORED

European Super League - za i protiv


Meazza

Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?  

50 members have voted

  1. 1. Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?

  2. 2. Da li smatras da ESL moze da uspe bez podrske UEFA i nacionalnih saveza?

    • Da, najjaci klubovi ce izgurati svoje i na duze staze uspeti da nametnu ovaj format.
    • Ne, takmicenje ce posle nekog vremena postati dosadno, a neki klubovi ce pozeleti da izadju iz njega.
    • Nisam siguran, sve je moguce.
  3. 3. Ako bi nesto menjao u vezi s Ligom Sampiona, sta bi uradio?

    • Povecao broj ucesnika
    • Ukinuo grupe
    • Povecao broj utakmica u grupnoj fazi
    • Omogucio timovima koji osvoje nacionalni kup da udju u kvalifikacije za CL
    • Smanjio broj ucesnika
    • Dozvolio samo sampionima da se takmice


Recommended Posts

16 minutes ago, Meazza said:

 

Secam se Venecija iz zlatnog doba sa ravno nula bodova u ovom delu sezone. 

 

Raslojavanje je ogromno upravo zbog toga sto se pamperuju seici i tajkuni i sto UEFA dozvoljava da rade sta hoce. Oni stvaraju problem u evropskom fudbalu, to je "ono nesto" sto im daje prednost. Dole s njima.

 

Pa možda zato što je kvalitetan bio vrh tabele, ali i sredina iste protiv koje nisu mogli uzeti bod? Sad u PL možeš računati na bodove protiv bilo koga od 7. do 20. mesta. Imaš klubove koji ne mogu sa dobrim rezultatima nikakvu politiku opstanka na određenom nivou ustanoviti. Pogledajmo 1 Sautempton, pogledajmo Fulam koji je uložio toliko i gde su?

 

Nisam siguran da je to pozitivno. Naročito što će vremenom ekipe iz donjeg dela shvatiti poredak stvari, i izlaziti protiv najjačih u opuštenom maniru, možda i odmarajući najbolje igrače, da bi ih odmorili za krljanje za opstanak. 

Edited by dillinger
Link to comment
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    30

  • dillinger

    11

  • Timmy

    6

  • Durruti

    4

Top Posters In This Topic

49 minutes ago, Redoran said:

 

Nisam siguran koliko je tim navijačima jasno da njihove superklubove savršeno zabole za mišljenje tradicionalne navijačke baze. Oni sebe transformišu u globalne TV klubove i sa tim ciljem prave ovu ligu. Njihov plan je da ubuduće žive od desetina miliona TV navijača koji nikada u životu neće prismrdeti nekoj njihovoj utakmici ali će odvajati koliko mogu za kablovske pakete i dresove. Razočarana raja iz Mančestera ili Minhena može da se priključi globalnom TV krdu ili da se prešalta na baštovanstvo subotom popodne.

Ili da osniva klubove tipa United of Manchester.

Pisao sam već, i ovakva EPL je neka vrsta prototipa pokušaja da se napravi ESL. 

Klubovi jesu nominalno engleski i liga je nominalno engleska, ali je kapital globalni, samim tim proizvod je globalni i sve je u svrhu profita.

Arsenal je možda najbolji primer. Preskupe karte i za njihove prilike, pitanje je i kakva struktura navijača na Emirejtsu u odnosu na onu na Hajberiju.

Do turbulencija u klubu i smene Vengera je došlo tek kad je redovno igranje LŠ, odakle je priliv novca mnogo veći nego od EL, dovedeno u pitanje. Tačno je, navijači su vršili pritisak, ali pre svega zbog rezultata u PL, što je upravi samo dobro došlo. Pritisaka navijača je bilo i ranije jer nisu bili zadovoljni samo mestom u top4 i hteli su titulu, ali Vengerova pozicija tada nije dovođena u pitanje.

 

 

Link to comment
21 minutes ago, theanswer said:

treba da ima opcija da nema promene, ovako je glupo jer moraš za nešto da glasaš..

 

Jeste. Mislio sam da ne mora nista da se chekira i da je to opciono. Ali niko iz moderacije nece da mi pomogne da modifikujemo anketu. :dry:

 

Link to comment
37 minutes ago, nautilus said:

 

I na kraju, radije bih gledao takmicenje u kom moj klub ucestvuje, pa makar to bila i srpska liga, nego Real i Barselonu bilo gde da igraju. Nema trika da bih platio tv paket samo da bih gledao takve utakmice. Za Zvezdu vec bih.

+1

 

Verujem da tako razmislja vecina evropskih navijaca. Gotivna je mogucnost da se ovi klubovi stvaranjem ove lige epski sjebu. I sada su to uz par izuzetaka sve vise soulless klubovi a ako ovo zazivi pa ih tradicionalno jezgro napusti uz neizbezan manji znacaj tih utakmica nego sto su sada, mozda i krajnji proizvod ne bude toliko primamnjiv prosecnom kineskom tinejdzeru. Ja licno nisam imao zelju da odgledam ni minut ovih predsezonskih smaracina po Americi a nije da ce ova SL biti nesto rezultatski bitnija. Sa druge strane mozda novo ruho ostalih takmicenja, veca neizvenost i strast pocnu da privlace sve vise paznje, i onda imamo 15-ak sjebanih snobova zaglavljenjih u svom tripu da su veci od fudbala. Koliko bi to bilo gotivno. 

Link to comment

Podrzavam sve sto vodi do toga da gamad kao sto su partizan i zvezda dobiju sto manje evropskog svetla, poostravanje uslova za ulazak u ls bi bio dovoljan i za mene i za vece klubove., a sve ostaje kako jeste, a ko oce da prati zlotvore nek ih gleda po blatnjavim poljanama gde im je mesto.

Link to comment

Propasce SL. Nece je ni 4 milijarde ljudi igrati. :D

 

Kuka se na Bajernizaciju Njemacke (Italije, Francuske) i kad ti najjaci klubovi napuste te lige dobicemo ujednacenije nacionalne lige. Najjaci ce igrati sa najjacima. Druga liga timova sa "drugoligasima" i to je to. Imacemo izjednaceniju LŠ, LE i napokon ce Italija, Francuska i Njemacka bite zanimljive za gledanje.

 

Meni je ovo win win.

 

A Zvezda ce drati Totenhem u Ligi sampiona umjesto Liverpula i to ce biti cijela promjena.

Link to comment

Nisam baš siguran da bi nekakva Superliga brzopotezno propala.Van evropskog kontinenta ona bi bila odlično dočekana.

Elem, meni se ne sviđa zbog zatvorenosti, mrzim te lige bez ispadanja, bez jasnih kvalifikacionih normi, sa povlašćenim timovima itd.

Ja sam za smanjivanje nacionalnih liga na 16, reformu LŠ, gde se povećava broj mečeva najboljih, sa što manje nokaut utakmica (tek od polufinala). Sa druge strane pitanje da li bi i reforma pomogla, jednostavno preveliki je jaz u kvalitetu i finansijama, između najboljih nekoliko i ostalih, jednostavno to se promenom sistema takmičenja ne može iznivelisati. Lš i generalno fudbal između 1998. i 2010. je nešto najbolje baš zbog ujednačenosti timova, gde si imao oko 10 timova sa manjom ili većom šansom za trofej, to se prethodnih sezona izgubilo.

 

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Jel se sećate da je lš imala dve faze po grupama jedno vreme. Pa su ukinuli jer je to ljude smorilo. Čar  evrokupova, kao i svetskog prvenstva daju utakmice na ispadanje.  Drugo su  nacionalna prvenstva.

 

Problem je što fudbal nije više sport nego je biznis najobičniji. I kao što minimarket ne može da se takmiči sa LIdlom isto tako će i ovde velik da pritiskaju da se pravila njima prilagode. 

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Jel se sećate da je lš imala dve faze po grupama jedno vreme. Pa su ukinuli jer je to ljude smorilo. Čar  evrokupova, kao i svetskog prvenstva daju utakmice na ispadanje.  Drugo su  nacionalna prvenstva.

 

+1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...