Jump to content
IGNORED

European Super League - za i protiv


Meazza

Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?  

50 members have voted

  1. 1. Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?

  2. 2. Da li smatras da ESL moze da uspe bez podrske UEFA i nacionalnih saveza?

    • Da, najjaci klubovi ce izgurati svoje i na duze staze uspeti da nametnu ovaj format.
    • Ne, takmicenje ce posle nekog vremena postati dosadno, a neki klubovi ce pozeleti da izadju iz njega.
    • Nisam siguran, sve je moguce.
  3. 3. Ako bi nesto menjao u vezi s Ligom Sampiona, sta bi uradio?

    • Povecao broj ucesnika
    • Ukinuo grupe
    • Povecao broj utakmica u grupnoj fazi
    • Omogucio timovima koji osvoje nacionalni kup da udju u kvalifikacije za CL
    • Smanjio broj ucesnika
    • Dozvolio samo sampionima da se takmice


Recommended Posts

9 minutes ago, Timmy said:

Meazza bi samo po kratkom postupku. Nece to da moze tako.

 

Cekaj bre Timmy. :D Gde postoji kompanija koja ce da tolerise da radis protiv nje u korist konkurentske firme? Koja kompanija nece da te otpusti posle toga, gde to ima? :D 

Link to comment
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    30

  • dillinger

    11

  • Timmy

    6

  • Durruti

    4

Top Posters In This Topic

3 minutes ago, Meazza said:

 

Cekaj bre Timmy. :D Gde postoji kompanija koja ce da tolerise da radis protiv nje u korist konkurentske firme? Koja kompanija nece da te otpusti posle toga, gde to ima? :D 

 

Frogs ene grenmadrs.

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

 

Zamisli na tren da nije bilo rata i sankcija, i da je Zvezda dobila poziv ovog kartela, da li bi kao navijač bio za ili protiv?

 

Engleski klubovi su među glasnijima, jer je u PL raspodela novca od premija i TV prava uravnoteženija, i to smatraju nepravednim i hoće pošto poto da to ukinu. Naprosto, Kinez ne plaća da gleda Hadersfild već Mančester i onda nije u redu da taj Hadersfild dobije svega 30% manje

 

Cudna linija rasprave za jednog fudbalskog konuzmenta. Razumeo bih da si predstavnik Etihada, ali ovako stvarno ne kapiram zasto ti je toliko stalo do pravedne™ rasporede novca od EPL i interesa jednog multimilijarderskog Junajteda? Za mene - obicnog coveka koji prati fudbal - nepravedna™ (uravnotezena) raspodela je kudikamo bolja.

Link to comment
5 minutes ago, dillinger said:

Aj preispitaj malo kojim si to kompanijama dao monopol u ovim stvarima. Ili ko ih je birao na ta mesta, sve te Kokeze i Infantina ovog sveta?

 

U ovom trenutku interesi UEFA se poklapaju sa mojim kao TV konzumenta. Apsolutno ne nameravam da idem u neki moralizam po ovom pitanju, a nisam uopste siguran da tvoja pozicija "moralno" bolje stoji. Stavise. ;) 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Cudna linija rasprave za jednog fudbalskog konuzmenta. Razumeo bih da si predstavnik Etihada, ali ovako stvarno ne kapiram zasto ti je toliko stalo do pravedne™ rasporede novca od EPL i interesa jednog multimilijarderskog Junajteda? Za mene - obicnog coveka koji prati fudbal - nepravedna™ (uravnotezena) raspodela je kudikamo bolja.

 

Pa dobro aj da navijamo i rantujemo svi na temi i kad se dogodi ono čega se pribojavamo daj da se zgražavamo do kraja vremena.

 

Jednostavno sam odgovorio na tvrdnju da je nekome tradicija nekog takmičenja bitnija od zarade, kao i tanana osećanja lokalnog navijača od miliona na globalnom planu.

Pa još za investitore sa različitih strana sveta.

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

 

Zamisli na tren da nije bilo rata i sankcija, i da je Zvezda dobila poziv ovog kartela, da li bi kao navijač bio za ili protiv?

 

Engleski klubovi su među glasnijima, jer je u PL raspodela novca od premija i TV prava uravnoteženija, i to smatraju nepravednim i hoće pošto poto da ukinu.

 

Nasao si pogresan primer, ne radi se o tome da li bi neki navijac bio srecan da pozovu njegov klub nego treba li to uopste da postoji i kao sto vidimo navijaci tih klubova misle da ne treba. Ta liga bi se igrala zbog novca a navijaci od tog novca nemaju nista. Fudbal je globalni fenomen zbog navijaca a ovako im porucujes niste nam bitni vi nasi lokalni navijaci koji ste ceo zivot uz klub i vase misljenje nego nasi kineski i americki navijaci i njihova kupovina dresova. Sledeca faza u tom razvoju stvari bi bio igranje dela tih utakmica na drugim kontinentima (kao sto sada to rade na pripremama) itd. Globalizacija u svom fudbalskom izdanju. 

Link to comment
1 minute ago, dillinger said:

 

Pa dobro aj da navijamo i rantujemo svi na temi i kad se dogodi ono čega se pribojavamo daj da se zgražavamo do kraja vremena.

 

Jednostavno sam odgovorio na tvrdnju da je nekome tradicija nekog takmičenja bitnija od zarade, kao i tanana osećanja lokalnog navijača od miliona na globalnom planu.

Pa još za investitore sa različitih strana sveta.

 

Ama mene to ne zanima, covece. UEFA u ovom slucaju radi u mom interesu, superklubovi™ mi kvare zabavu za koju placam. Naravno da navijam za jedan konkretan ishod, a drugi ne odobravam. Gledam jedino i iskljucivo svoj interes i nista drugo, ne branim "prava" manjih klubova nego kazem sta je za mene bolja zabava i sta navijam da se desi.

Link to comment

ali odlican je to plan vrhunskih klubova, pogtovo ovih sto nemaju konkurenciju u svojoj drzavi (bajern, juve, psz...)

razjebes totalno domace takmicenje tako sto pokupujes bukvalno sve od konkurencije, napravis ih nekonkurentnima, pa onda shvatis da nemas sta traziti u tom takmicenju jer si eto daleko iznad ostalih

(isto to gledamo ina domacem terenu i sirom evrope, samo na nizem nivou)

 

raslojavanje jbg. zahvatilo citavu planetu, pa i fudbal posledicno

 

 a od svih navedenih scenarija, najvise mi se svidja redoranov. da sprovedu plan. da igraju to besmisleno takmicenje za publiku koju zapravo fudbal i ne zanima sustinski, vec sve to gledaju kao neki sou

a onda ovaj ostatak sirotinje da se "posiba" izmedju sebe i da napokon gledamo fudbal ravnopravni(ji)h

samo jbg, istovremeno sam svestan da je takav scenario verovatno i najamnje moguc

 

ako nista drugo, a ono bi se nasli neke druge valensije, totenhemi, red bulovi ili ko vec da zauzmu upraznjena mesta onih superbogatih koji su otisli

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

ako nista drugo, a ono bi se nasli neke druge valensije, totenhemi, red bulovi ili ko vec da zauzmu upraznjena mesta onih superbogatih koji su otisli

 

Ne mora da znaci. Ispostavilo se da je nepostovanje finansijskog fer pleja, davanje povlastica drzavnim projektima, seicima i tajkunima veoma lose i za UEFA i za fudbal kao sport. Takodje se na primeru EPL pokazalo da je uravnotezenija raspodela novca odlicna stvar. Postoji odredjena verovatnoca da nece napraviti istu gresku.

Link to comment
33 minutes ago, samo_opusteno said:

Citao sam malo navijacke forume nekih od ovih ''superklubova'' i navijaci su izricito protiv toga. Bajernovi su imali i transparent na utakmici posle ovih objava. Svi se slazu da bi bilo dosadno igrati svake godine protiv istih ekipa i da nije isto kad protiv Barselone igras ponekad pa to bude spektakl i kad bi igrao svake godine. Mnogi govore da bi to bio i kraj njihovog pracenja tih klubova.

 

Nisam siguran koliko je tim navijačima jasno da njihove superklubove savršeno zabole za mišljenje tradicionalne navijačke baze. Oni sebe transformišu u globalne TV klubove i sa tim ciljem prave ovu ligu. Njihov plan je da ubuduće žive od desetina miliona TV navijača koji nikada u životu neće prismrdeti nekoj njihovoj utakmici ali će odvajati koliko mogu za kablovske pakete i dresove. Razočarana raja iz Mančestera ili Minhena može da se priključi globalnom TV krdu ili da se prešalta na baštovanstvo subotom popodne.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...