Jump to content
IGNORED

European Super League - za i protiv


Meazza

Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?  

50 members have voted

  1. 1. Da li podrzavas ideju o stvaranju zatvorene ESL?

  2. 2. Da li smatras da ESL moze da uspe bez podrske UEFA i nacionalnih saveza?

    • Da, najjaci klubovi ce izgurati svoje i na duze staze uspeti da nametnu ovaj format.
    • Ne, takmicenje ce posle nekog vremena postati dosadno, a neki klubovi ce pozeleti da izadju iz njega.
    • Nisam siguran, sve je moguce.
  3. 3. Ako bi nesto menjao u vezi s Ligom Sampiona, sta bi uradio?

    • Povecao broj ucesnika
    • Ukinuo grupe
    • Povecao broj utakmica u grupnoj fazi
    • Omogucio timovima koji osvoje nacionalni kup da udju u kvalifikacije za CL
    • Smanjio broj ucesnika
    • Dozvolio samo sampionima da se takmice


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Meazza

    30

  • dillinger

    11

  • Timmy

    6

  • Durruti

    4

Top Posters In This Topic

Da sam ja celink UEFA isao bih strozije sa ovim. Unapred bih rekao da nijedan igrac koji bude ucestvovao makar u jednoj utakmici "super lige" nece nikada vise smeti da ucestvuje u nekom UEFA takmicenju. Dozivotna diskvalifikacija. Naravno da se Neimar ili Mbape nece uplasiti ovog "ultimatuma", ali mnogi igraci iz drugog esalona i mladi igraci koje superklubovi i ne-tako-super klubovi hoce da kupe ce mozda oklevati da rizikuju.

Edited by Meazza
Link to comment
10 hours ago, Redoran said:

Samo da pojasnim da sam dao glas "za" bogatunsku ligu iz prostog razloga što je to odlična prilika da se ta grupa večitih favorita lepo zatvori u svoje bure i tamo mlati svoju kintu, a lige petice ponovo dobiju nekakav smisao i počnu da ispisuju neke lepe priče. Ne znači da će stvarno tako biti ali nada umire poslednja.

koliko sam ja razumeo neće ti klubovi napustiti svoje nacionalne šampionate, već će samo umesto lš igrati tu svoju superligu sa 16 timova, sa grupnom fazom i kasnije kup sistemom kao u lš

- tu superligu bi igrali u terminima lš, verovatno 4 grupe po 4 kluba na jesen i onda na proleće od 1/4 finala na ispadanje...

- tako bi oni najjači izbegli jedno kolo tj igrali 2 meča manje na putu do finala, što bi im svakako odgovaralo da im se rastereti kalendar, npr 1 mečevi četvrtfinala bi se igrali u februaru, revanši u martu, 1 meč polufinala onda mesec dana kasnije u aprilu, revanš početkom maja i onda na kraju finale krajem maja

Link to comment
10 minutes ago, gone fishing said:

koliko sam ja razumeo neće ti klubovi napustiti svoje nacionalne šampionate, već će samo umesto lš igrati tu svoju superligu sa 16 timova, sa grupnom fazom i kasnije kup sistemom kao u lš

 

Aha, to je onda drugi par cipela. Kada je prva vest bila okačena na PL topik bilo je pomenuto da Bajern već razrađuje pravne mehanizme istupanja iz Bundeslige. Mislio sam da je plan da se napuste nacionalni šampionati.

Link to comment
Just now, Timmy said:

Da, jedna utakmica i dozivotna zabrana. Bas demokratski :)

 

Demokratija se primenjuje valjda na gradjane jedne drzave ili clanove 1 organizacije, ne na one koji su je napustili ili se odrekli. U tom slucaju onda pricamo o odnosu izmedju dveju strana. A ove strane imaju dijametralno suprotne interese i moze se reci da su zaracene.

 

Uostalom, ni sada ne postoji demokratija, imamo oligarhiju seika, drzavnih projekata i mafijaskih milijardera. UEFA nije ta koja je prva pocela sa ucenjivanjem i taj potez bi bio iznudjen. Ona mora da pokaze da takodje ima dobre ucenjivacke  u rukama (sto je tacno). Super klubovi i ne-tako-super klubovi koji su se prijavili za ucesce u ovoj farsi bi hteli vise para za sebe i sigurnost od ponizenja u vidu 1 Lestera ili Napolija koji im uzima titule i plasmane u CL. Dugo su ucenjivali UEFU i kmecali da ce oni uraditi ovo ili ono ako im se ne dozvoli da imaju povlascen status. To mora da prestane.

Link to comment

Valjda je ovaj tekst uzburkao javnost

 

http://www.spiegel.de/international/world/football-documents-show-secret-plans-for-elite-league-of-top-clubs-a-1236447.html

 

Da, Bajern je unajmio advokate da razrade plan izlaska iz svega, uključujući i Bundesligu. I došli su do zaključka da to mogu bez većih posledica, jedino ako ne grešim jebu ih ugovori gde se igrači obavezuju ne samo da igraju za Bajern već i određenu ligu. Tj igrači u trenutku njihovog izlaska postaju slobodni, ali valjda će i to rešiti nekom narednom boljom ponudom.

Link to comment
15 minutes ago, gone fishing said:

koliko sam ja razumeo neće ti klubovi napustiti svoje nacionalne šampionate, već će samo umesto lš igrati tu svoju superligu sa 16 timova, sa grupnom fazom i kasnije kup sistemom kao u lš

- tu superligu bi igrali u terminima lš, verovatno 4 grupe po 4 kluba na jesen i onda na proleće od 1/4 finala na ispadanje...

 - tako bi oni najjači izbegli jedno kolo tj igrali 2 meča manje na putu do finala, što bi im svakako odgovaralo da im se rastereti kalendar, npr 1 mečevi četvrtfinala bi se igrali u februaru, revanši u martu, 1 meč polufinala onda mesec dana kasnije u aprilu, revanš početkom maja i onda na kraju finale krajem maja

 

Izvor? Juce sam gledao nemacki dokumentarac u kojem ucestvuje whistleblower koji je objavio dokumente. Prica je ona o kojoj smo do sada raspravljali, dakle razmatra se i izlazak iz nacionalnih liga. U svakom slucaju, nac. savezi i UEFA su ludi ako im to dopuste.

 

 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

O, lepo. :) 

 

Ali ta klauzula u ugovoru postoji valjda samo u Nemačkoj. S obzirom na poziciju Bajerna na tamošnjem tržištu neće mu sigurno biti problem da obnovi vernost sa kim god želi

Edited by dillinger
Link to comment

Citao sam malo navijacke forume nekih od ovih ''superklubova'' i navijaci su izricito protiv toga. Bajernovi su imali i transparent na utakmici posle ovih objava. Svi se slazu da bi bilo dosadno igrati svake godine protiv istih ekipa i da nije isto kad protiv Barselone igras ponekad pa to bude spektakl i kad bi igrao svake godine. Mnogi govore da bi to bio i kraj njihovog pracenja tih klubova. 

Radi se naravno o ljudskoj pohlepi, tih 15-ak klubova i sada zaradjuje najvise ali ovim hoce bukvalno sve. Ta liga bi dobila ubedljivo najvise novca za Tv prava, ostalima bi ostale mrvice to je i motiv svega. 

Nisam siguran da ovo moze proci ne samo zbog navijaca koji bi ako se sve zaozbilji sigurno sve vise protestovali nego nisam siguran ni koliko su npr. englezi spremni da napuste PL i svoju tradiciju. To bi znacilo da Arsenal npr. vise nikad ne bi igrao protiv Totenhema, da ne bi gostovali u Njukaslu, na Gudisonu... Ako im do toga nije stalo to onda znaci da je fudbal izgubio dusu i treba ih pustiti da naprave tu ligu ali da im se lepo objasni da povratka nema kao sto je pisao 1 engleski novinar u kolumni. Znaci igrajte ali kad se za par godina smorite nema nazad. 

Ne mislim ni da bi to bio kraj sveta za fudbal. Ima u evropi i dalje mnogo velikih klubova i mogla bi da se prave zanimljiva takmicenja a sve to bi bilo mnogo konkurentnije i imalo duh old school fudbala. U neku ruku bih i volio da naprave tu ligu jer sam kao navijac Zvezde u ovom novom formatu EL prosle sezone video koliko to moze da bude bezvezno ako nisi u borbi za top 8. Opet bi tu bilo jasne razlike izmedju Reala, Barse, Bajerna, Juvea...i Rome, Olimpika, Arsenala...

Edited by samo_opusteno
Link to comment
6 minutes ago, samo_opusteno said:

Citao sam malo navijacke forume nekih od ovih ''superklubova'' i navijaci su izricito protiv toga. Bajernovi su imali i transparent na utakmici posle ovih objava. Svi se slazu da bi bilo dosadno igrati svake godine protiv istih ekipa i da nije isto kad protiv Barselone igras ponekad pa to bude spektakl i kad bi igrao svake godine. Mnogi govore da bi to bio i kraj njihovog pracenja tih klubova. 

Radi se naravno o ljudskoj pohlepi, tih 15-ak klubova i sada zaradjuje najvise ali ovim hoce bukvalno sve. Ta liga bi dobila ubedljivo najvise novca za Tv prava, ostalima bi ostale mrvice to je i motiv svega. 

Nisam siguran da ovo moze proci ne samo zbog navijaca koji bi ako se sve zaozbilji sigurno sve vise protestovali nego nisam siguran ni koliko su npr. englezi spremni da napuste PL i svoju tradiciju. To bi znacilo da Arsenal npr. vise nikad ne bi igrao protiv Totenhema, da ne bi gostovali u Njukaslu, na Gudisonu... Ako im do toga nije stalo to onda znaci da je fudbal izgubio dusu i treba ih pustiti da naprave tu ligu ali da im se lepo objasni da povratka nema kao sto je pisao 1 engleski novinar u kolumni. Znaci igrajte ali kad se za par godina smorite nema nazad. 

Ne mislim ni da bi to bio kraj sveta za fudbal. Ima u evropi i dalje mnogo velikih klubova i mogla bi da se prave zanimljiva takmicenja a sve to bi bilo mnogo konkurentnije i imalo duh old school fudbala. U neku ruku bih i volio da naprave tu ligu jer sam kao navijac Zvezde u ovom novom formatu EL prosle sezone video koliko to moze da bude bezvezno ako nisi u borbi za top 8. Opet bi tu bilo jasne razlike izmedju Reala, Barse, Bajerna, Juvea...i Rome, Olimpika, Arsenala.

 

Zamisli na tren da nije bilo rata i sankcija, i da je Zvezda dobila poziv ovog kartela, da li bi kao navijač bio za ili protiv?

 

Engleski klubovi su među glasnijima, jer je u PL raspodela novca od premija i TV prava uravnoteženija, i to smatraju nepravednim i hoće pošto poto da to ukinu. Naprosto, Kinez ne plaća da gleda Hadersfild već Mančester i onda nije u redu da taj Hadersfild dobije svega 30% manje

Edited by dillinger
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...