Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

10 hours ago, Lezilebovich said:

utišao se @theanswer. ništa o debati, ništa novo pollovi koji bi mogli da uzmu u obzir i koronu ... 

 

Nema kad je sve rešeno svrhe pisati, čekamo general. Polovi sad su manje više beskorisno zbog cele situacije za novembar

Link to comment

Mene još jedino (malčice) zanima koju će VP uzeti Biden... Ne da je to stvarno bitno, pošto i dalje mislim da će Trump obrisati pod s njime, ali čisto iz radoznalosti.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Mene još jedino (malčice) zanima koju će VP uzeti Biden... Ne da je to stvarno bitno, pošto i dalje mislim da će Trump obrisati pod s njime, ali čisto iz radoznalosti.

 

Heris ili Kortez Masto

Link to comment
3 minutes ago, Host said:

Biden je bio odlican u debati tako da je sve reseno. VP ce sigurno biti zena. 

 

Biden je bio kurac u debati, ako je ono odlično onda pojam low bar dobija neki novi smisao. Mislim i Tramp je odličan na konferencijama kad može da kaže da je trava plava a nebo zeleno, izgleda da je Bajden usvojio njegov pristup. Imajući u obzir da ciljaju na preklapajuće biračko telo možda i nije loš koncept. 

 

Uzgred budi rečeno, sve osim toga da je Bajden kolabirao na bini tokom debate a verovatno ni to ne bi promenilo kuda je ovo otišlo. Super utorak, možda i J. Karolina je bila kraj. 

Edited by theanswer
Link to comment
11 minutes ago, Host said:

Tvoj utisak je potpuno nebitan. Biden je bio dovoljno ubedljiv u debati (po anketama nesto ubedljiviji od Sandersa) i to je jedino sto je bitno za izbore. Isti utisak su mi preneli drugari koji aktivno rade u Sandersovoj kampanji. 

 

Glupost totalna. Pollovi o tome ko je dobio debatu su uvek užasno nepouzdani, pogotovo kada imaš nekoga sa jasnom prednošću. Mislim svaki poll debate može da obuhvata 2:1 odnos u glasačima Bajdena i Sandersa jer bi samo to bio reprezentativni uzorak. Ako je u takvoj raspodeli Bajden nešto ubedljiviji od Sandersa onda je mnogo više glasača Bajdena reklo da je Sanders dobio. Na primer. 

Link to comment
17 minutes ago, Host said:

Naravno, polovi su glupost a tvoj utisak je esencija mudrosti. Ishod svake ankete zavisi od odabira uzorka? Duboko. 

 

Biden trenutno ima apsolutnu vecinu do sada izabranih delegata. Jedini nacin da Sanders dobije izbore je da dobije vise od 50% preostalih delegata. Ako kazes da reprezentativni uzorak treba da obuhvata vise Bidenovih glasaca, to znaci da je Sanders trebalo da privuce dosta Bidenovih glasaca (konkretno ~cetvrtinu Bidenovih simpatizera ako usvojimo tvoju pretpostavku o odnosu 2:1 za Bidena pre debate) na svoju stranu. Polovi sa debate pokazuju da Sanders nije uspeo u tome, prema tome Biden je uspesno prosao test. 

 

Sta smo imali pre debate: Biden dementan, ne zna sta prica, ne moze da stoji. Sta smo imali na debati: Biden razgovetan i artikulisan, debata stojeca. Sta imamo posle debate: polovi pokazuju da je Biden bio nesto ubedljiviji od Sandersa. Na to mogu da dodam dosta anegdotalnih dokaza od drustva koje radi u Sandersovoj kampanji, ali izbegavam da to radim jer neproverljivi izvori nisu bitni za diskusiju. 

 

 

Pollovi u ovom trenutku nemaju smisla, niti ima ova debata realno i kao što sam i pisao jedno deset puta borba je završena dosta ranije. Jeste, moglo je da bude gore po Bajdena ali je ogromno pitanje, mada mislim da i nije pitanje da li bi to nešto promenilo. To što ti pišeš je isto utisak, da je Bajden dementan i da ne može da stoji, ko je to uopšte pričao da ne može da stoji nego je išla priča o tome da je format da se sedi. Pa bilo je koliko debata gde je stajao. To ti je definicija low bar-a za nekoga. Ja i ne tvrdim da je ovo moglo nešto da promeni ali nekakva teza o tome da je Bajden ovde bio ubedljiv mi je blago rečeno smešna. Lagao je ko pas, u prvoj rečenici je maltene pobrkao imena virusa itd itd da ne ulazim u detalje. Ako je odnos 2:1 a pollovi kažu da je debata bila tu negde onda je valjda jasno da je Sanders ipak bio nešto bolji jer je više ljudi koji glasaju za Bajdena reklo da je ovaj drugi dobio. Mada je u suštini nebitno to totalno, opet se vraćam na to da nije moj komentar zasnovan na tome da je Sanders razbio Bajdena i da će to nešto da promeni. Nego smo sad došli do toga da ako Bajden može da stoji, pobedio je. 

Link to comment
12 minutes ago, Host said:

Inace, naravno da debata nije bila nebitna. Prvo sto je Sandersova kampanja sirila FUD da je Biden dementan, drugo sto ce se Trumpova kampanja dobrim delom zasnivati na tome. U smislu ishoda izbora nije nebitno sto je Biden pokazao da moze da debatuje ravnopravno. Druga stvar, zdravstvo je kljucan aspekt Sandersove kampanje. Sanders nije uspeo da nametne taj narativ u uslovima jedne od najvecih zdravstvenih kriza ikada. 

 

Moj utisak je da se Sanders vec dogovorio sa DNCem da podrzi Bidena i da je zato bio rezervisan u debati. Sad cekamo da vidimo sta ce dobiti zauzvrat.  

 

 

Debata je bila bitna utoliko što je jedina Sandersova šansa za dalje bila da Bajden tokom debate pomeša Njujork sa Čikagom ili Ameriku sa Kanadom...Pošto se to nije desilo, onda se može reći da je Bajden dobro prošao, sa tako nisko postavljenim standardom.

 

Sandersova kampanja je minimalno širila i napadala Bajdenovu dementnost (osim ako Jutjubere ne računaš u kampanjce), a trebala je mnogo više, obzirom da se za najvažniju poziciju na svetu kandiduje čovek koji očigledno ima problem - ne znam kako mu je uopšte omogućeno da učestvuje. A da ima problem, to je toliko očigledno, samo kad se uporedi sa istim tim Bajdenom pre 7 godina. No, to i jeste Sandersov "problem" - nije beskrupulozni debelokožac, spreman na sve, to je deo i njegovog appeala i zašto mu ljudi toliko veruju.

 

No, šta je tu je. Očigledno da policies i stavovi više nisu bitni, ovo je bio electability vote za Bidena (protiv Trumpa), takav je narativ bio u mainstream medijima i isti je popušen. Da li su se zajebali, videćemo - Biden nije tako neomiljen kao Klintonova, naprotiv, a Demokrata svakako ima više, tu je sad i Korona, kao i Bajdenovo stanje, tako da je nezahvalno prognozirati.

 

 

Link to comment

bogami, nece biti ovde nikakvih izbora ako se corona situacija, karantini i nemanje finansijske podrske za vecinu ameikanaca, nastavi duze od mesec dana. 

 

izbice totalni haos 

 

danas je drugi dan “karantina” u LA. poluprazne ulice, osim ispred marihuana dispenzera i radnji za oruzje. 

Edited by mustang
Link to comment

Biden je u debati kojom je izdominirao rekao I don't want to go back and forth in terms of our policies. To govori otprilike sve o Bajdenu i o toj stranci i o tim glasacima. Mogu oni svoja istrazivanja i analize da nabiju sebi u dupeta, politicka pismenost im je na nivou Srbije tamo. 

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Ma samo da si ti drugacije pisao, mozda bi ishod bio drugaciji. Ne razumem tvoju poentu. Celo trajanje izbora samo prenosis ankete i polove (koji su inace svim zainteresovanim dostupni jednim klikom misa), ali sad je odjednom to nebitno zato sto si ti tako rekao. Ok, zoomer.

 

Covek je pitao kako je prosla debata i dobio je odgovor. 

 

Inace, naravno da debata nije bila nebitna. Prvo sto je Sandersova kampanja sirila FUD da je Biden dementan, drugo sto ce se Trumpova kampanja dobrim delom zasnivati na tome. U smislu ishoda izbora nije nebitno sto je Biden pokazao da moze da debatuje ravnopravno. Druga stvar, zdravstvo je kljucan aspekt Sandersove kampanje. Sanders nije uspeo da nametne taj narativ u uslovima jedne od najvecih zdravstvenih kriza ikada. 

 

Moj utisak je da se Sanders vec dogovorio sa DNCem da podrzi Bidena i da je zato bio rezervisan u debati. Sad cekamo da vidimo sta ce dobiti zauzvrat.  

 

Sto se ostalog tice:

 

Sandersova kampanja je pricala da CNN menja pravila debate da bi pomogla Bidenu i da ce debata biti sedeca, sto se ocigledno nije desilo. Debata je bila stojeca, a Biden je izdrzao bez problema. 

 

Hoces da kazes da politicari lazu? Ne znam, tesko mi je da to prihvatim. Sta je sledece, politicari su populisti? 

 

Za ishod debate uopste nije bitno sta su pricali (npr, ja se u vecini stvari slazem sa Sandersom, a malo toga sa Bidenom), nego percepcija birackog tela. 

 

Videli smo u prethodnih mesec dana da procenti podrske uopste nisu staticni. Biden je u dva meseca presao put od favorita, preko autsajdera, do verovatnog pobednika. Jasno je da pojedini dogadjaji, uz generalni sentiment biraca, itekako imaju uticaj na rezultat izbora. Inace, odnos 2:1 je tvoj broj koji sam uzeo kao ilustraciju i koji inace ne odgovara onome sto kazu polovi (osim na Floridi). 

 

U pravu si, cini mi se da to do cega si dosao jeste tvoj stepen razumevanja izbora.

 

Maliciozno, bezobrazno i još lažeš. Prvi i poslednji pasus su lični i pokazuju odakle dolaziš u ovu diskusiju. Npr daleko od toga da sam samo prenosio ankete koje su svima na jedan klik. A i kad sam to radio, imalo je smisla, do super utorka, posle je apsolutno nebitno šta se dešava jer su izbori tada odlučeni. A zamisli ovo na forumu se obično prenose informacije.  AKO NAPIŠEM VELIKIM SLOVIMA I JOŠ 45 PUTA DA JE TADA SVE REŠENO HOĆEŠ LI JEBENO SKAPIRATI? Iz toga je ova debata potpuno nebitna, nebitni su pollovi, utisci i sve ostalo. Bar za prajmari. 

Link to comment
2 hours ago, Joe D said:

Biden je u debati kojom je izdominirao rekao I don't want to go back and forth in terms of our policies. To govori otprilike sve o Bajdenu i o toj stranci i o tim glasacima. Mogu oni svoja istrazivanja i analize da nabiju sebi u dupeta, politicka pismenost im je na nivou Srbije tamo. 

 

Dodatna dominacija je ono kad mu se kaže da je 30 godina agitovao da se saseče social security, on mrtav ladan kaže "No I didn't", i onda Sanders može samo da apeluje na publiku da odu na YouTube :isuse: 

 

Meni je i dalje zanimljivo da pratim, onako kao slow-motion car crash. Sad DNC najavljuje da će penalizovati budućim brojem delegata države koje ne budu održale primaries zbog virusa, a znalci u medijima kukaju da se privede kraju već jednom jer božemoj stvar je rešena... Nemam ni promil sumnje da će Sanders uskoro odustati, ima zgodan izgovor, i podržaće raspalog dementora

:cry: :jerry: :cry: 

 

Link to comment
52 minutes ago, Host said:

Kad me bude zanimalo sta mislis otici cu na RT ili 4chan da se obavestim. Sumnjam da ce se to uskoro desiti. 

 

Dobro hoćeš li nam već jednom otkriti na kojim se to izvorima ti napajaš znanjem, da možemo tamo da potražimo ispravnije mišljenje koje ćemo ponizno usvojiti :sad: 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Slazem se da je steta sto Sanders nije jace napao Bidena. Mozda je mogao nesto da promeni pre katastrofe od Sutorka. Videcemo da li se Sanders dogovorio sa centralom oko podrske, mada mi se cini da ce dobar deo mladih Sandersovih glasaca bojkotovati izbore.  

 

 

Pa, ako VP bude Kamala Haris, iskreno se nadam da će bojkotovati.

 

btw, kad sam već tu - žao mi je što USA nije iskoristila ova priliku sa Sandersom, Berni možda nije ni blizu harizme i oratorske briljantnosti koju je imao FDR, ali ovako dobrog i poštenog kandidata, kao što je on, ne vidim da levicamože da ponudi (Tulsi je proskribovana samim tim što joj je glavni fokus na spoljnoj politici i izolacionizmu (nešto što je Berni iskusno izbegavao) , AOC mi je iz nekog razloga užasno iritantna i nema tu šta da traži).

 

A šteta je što se, nažalost, tako poklopilo, da će na primeru Korone, lepo videti koliko je ovaj njihov model besmislen i koliko je prodavanje cigle običnom čoveku. Mislim da će oni (USA) ovde najviše najebati kad podvučemo crtu.

 

Drugo pitanje koje mi pada na pamet je koliko je USA otišla u desno. Mislim, pronadjite par govora FDR-a iz 30-ih, protiv Wall streeta, ceo New Deal, njegovo zalaganje za drugi Bill of rights 1944. - to je mnogo levlje od bilo čega za šta se Sanders zalaže. A FDR je ikona, verovatno najbolji američki predsednik ikada, Čak i pre FDR-a, imali su likove poput William Jennings Bryana, koji je bio full leftist (osim religioznog dela). Danas je to praktično nemoguće. Regan i konzerve su ubile Demokrate u pojam, danas ih je sramota da pomenu FDR-a.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...