Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Jeste se dešavalo negde zbog superdelegata. Oni i dalje postoje ali je sistem malo promenjen. Jedan deo superdelegata iz svojih država je obavezan da glasa za pobednika, jedan deo ostaje unpledged do konvencije i ne glasa na prvom ballotu, ali je slobodan da glasa na drugom ako se ne bude znao pobednik. 

 

A i pre 4 godine pre nego što je ijedno glasanje prošlo Klintonka je već imala nekoliko stotina superdelegata prednosti. Mada, treba reći i to da je Klinton na kraju dobila i među tzv pledged delegatima, onima koje dobijaš na osnovu rezultata, velike margine na Jugu, dobila i TX i CA i NY itd. 

Edited by theanswer
Link to comment
7 minutes ago, Cash said:

Ja sam razmisljao da opalim na Bidena a sad je pao na trece mesto.

 

Gledaj ovako, Biden je i dalje favorit u ovom momentu za Demokratsku nominaciju i generalno se bolje kotira od Sandersa u h2h protiv Trampa. To što ja mislim da to neće biti baš tako i što je trend drugačiji ne znači da u ovom momentu to nije tako. Tako da trenutno apsolutno nema razloga da za 2.0 bude manja kvota na Sandersa od Bajdena. Ili gledaj ovako, ako se slučajno desi da Bajden pobedi u ponedeljak u Ajovi, ja mislim da neće ali ima anketa koje to pokazuju, on bi postao jedno 80-90% favorit za demokratsku nominaciju. 

 

I kvota 1,7 na Trampa implicira da je on favorit u svakom mečapu protiv bilo koga, to zasigurno nije tako, u najboljem slučaju po Trampa je 50-50

Edited by theanswer
Link to comment
Just now, Cash said:

Vidis ja sam razmiljao da opalim 100 eu na Bidena i 200 eu na Trampa i u plusu si.I jos za svaki slucaj 10 eu na Hilary :D na kvotu 50

 

Tih 10e pošalji meni, ja ću te isplatiti života mi :)

 

Nema Hilari nikakve izglede, ali bukvalno nula. I milion kvota na nju je nerealna. 

Link to comment

Večeras u 8pm ET. Prvi rezultati možda u roku od sat vremena iz manjih okruga. Ali, trebalo bi da se na osnovu entrance pollova shvati koje je biračko telo izašlo i ko bi na osnovu toga trebalo da ima prednost. 

 

U ostalim vestima čuveni poll Selzer za DMR nije izašao za vikend iako je CNN bio spremio jednočasovni specijal posvećen samo njima. Neko od poklonika Pita Butiđeđa je javio da je kontaktiran za poll i da mu osoba koja je čitala kandidate nije navela njegovo ime. Pošto nisu uspeli da skontaju da li je to samo usamljeni slučaj ili sistemska greška kod dotičnog operatora, odlučili su da ne izađu sa rezultatima. Neki insajderi kažu da je pokazivao Sandersa na 22, Voren na 18, Pita na 16 i Bajdena na 13, ali to nije zvanično potvrđeno. 

Link to comment

nema nikakvih rezultata iz Iowe. 

brojace se danas rucno glasovi jer je crkla app koju su trebali da koriste pa su sinoc mnogi u glasackim komisijama otisli da spavaju.

katastrofa

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...