Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Možda bi bilo ok promeniti naziv teme da ovo bude tema za izbore u novembru, da se ovde piše čisto o tome mada se naravno diskusija preklapa sa ove druge dve američke teme ali neka moderacija odluči.

 

Ovo će biti jako interesantna nedelja što se tiče anketa jer verujem da će ih biti dosta, odnosno da je dosta njih na terenu posle obe konvencije pa ćemo imati jasniju sliku ima li Tramp neku pristojnu šansu da se vrati. Čini se da Bajden nije mnogo dobio od svoje konvencije a da trenutni narativ i news cycle pogoduje više Trampu i pisao sam da se meni lično činilo da je RNC uradio bolji posao od Demokrata. Trenutno 538 ima Bajdena na 8,0% prednosti a model ih ima na 68% verovatnoće, ubedljivo najkonzervativniji model od svih što postoje. Ali ako uslede a uslediće neki kvalitetni pollovi u bliskoj budućnosti videćemo kako će to da utiče. Tramp je inače najavio da ide u Kenošu sutra. 

Link to comment
10 hours ago, theanswer said:

Možda bi bilo ok promeniti naziv teme da ovo bude tema za izbore u novembru, da se ovde piše čisto o tome mada se naravno diskusija preklapa sa ove druge dve američke teme ali neka moderacija odluči.

 

Ovo će biti jako interesantna nedelja što se tiče anketa jer verujem da će ih biti dosta, odnosno da je dosta njih na terenu posle obe konvencije pa ćemo imati jasniju sliku ima li Tramp neku pristojnu šansu da se vrati. Čini se da Bajden nije mnogo dobio od svoje konvencije a da trenutni narativ i news cycle pogoduje više Trampu i pisao sam da se meni lično činilo da je RNC uradio bolji posao od Demokrata. Trenutno 538 ima Bajdena na 8,0% prednosti a model ih ima na 68% verovatnoće, ubedljivo najkonzervativniji model od svih što postoje. Ali ako uslede a uslediće neki kvalitetni pollovi u bliskoj budućnosti videćemo kako će to da utiče. Tramp je inače najavio da ide u Kenošu sutra. 

 

ti zaista mislis da bilo ko ovde ceka sta ce reci Bajden pa da onda prelome?

 

 

Link to comment
13 minutes ago, 3opge said:

 

ti zaista mislis da bilo ko ovde ceka sta ce reci Bajden pa da onda prelome?

 

 

 

Ne razumem. Gde ovde? Ko je o tome pisao? 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

Ne razumem. Gde ovde? Ko je o tome pisao? 

 

ocu da kazem ko do sada nije prelomio nece mu ni bajdarina beseda pomoci.

ovde u americi.

Link to comment
8 hours ago, Bogotac said:

Bajdenova KZS:smiley_hail:

 

:violin:

 

 

Meanwhile, Trumpara daje intervju za Fox i priča kako people sometimes just choke, you know, chokers be choking, like in golf when you miss a three-foot putt :lol: :isuse: :hail: Takođe je podelio neku pričicu o avionu punom naoružanih u crno obučenih antifa thugs koji su krenuli za RNC to do some real damage. 

 

 

 

Link to comment

Večeras je Masačusets primary gde Kenedi izaziva Markija. Za Kenedija centristi, za Markija progressive deo partije. 

 

Morning consult je izašao sa nekim užasnim brojkama za Trampa jutros u swing states, ali ono što je izašlo ovih dana van toga su verovatno najbolji brojevi za Trampa odavno. I dalje je to loše ali PPP ( ne forum nego demokratska polsterska kuća) ima Bajdena na samo +4 u Mičigenu, video sam poll iz NC gde je Tramp +2 i malopre je izašao poll iz Džordžije koji je verovatno outlier ali ima Trampa na čak +7 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

da vas psihicki spremim

na vreme, da posle ne bude jaoooj

 

:D:wub:

 

 


E, i ja videh to danas. Al ja to znam još od te novembarske večeri 2016. Možda nisam išla u pank klubove kao beba ali sam imala ortake po zatvoru, misim, tog dana baš. I eto ti u Njujorku u zatvoru grupa crnaca bila za Trampa.
 

Nadajmo se da će ipak Bajden pobediti iako je pljuvao Srbiju kao pravi psihopata, al preći ću preko toga, predje čovek i preko gorih stvari.

Link to comment

nadaj se :laugh:

 

koliko god pustim mozak a beyond open minded sam, meni i dalje nije jasno kako mogu ljudi za njega i kamalu i za ovakav dno dna dnc da glasaju. ni republikanci nisu nista bolji. treba svi da dobiju nervni slom zbog trampa. jedini predsednik koji je pokazao napokon ruznu sliku amerike i politickog licemerja. sve ce da im razjebe :D...u korenu.

 

 

jak kandidat..basement biden. 

 

Edited by mustang
Link to comment

Inace, Trampara se nekarakteristicki pametno za njega, umesao u college sport u midwestu. Naime, BIG 10 konferencija je nedavno odlucila da odlozi football sezonu. Posto ostale najjace konferencije (osim PAC 12, koja je na zapadu, pa je politicki irelevantna... Osim Arizone) pocinjaju krajem Septembra. Veliki pritisak je na predsednicima BIG 10 koledza da promene odluku... Trump, posto se vec izjasnio za igranje - je u win-win poziciji. Ako se igra - Trumpara je sredio, ako ne - predsednici univerziteta zele da mu naude neigranjem.  

 

Inace, u BIG 10 se nalaze najveci univerziteti iz, izmedju ostalih, ovih drzava: Pennsylvania, Michigan, Ohio, Wisconsin, Minnesota i Iowa. 

Edited by mandingo
Link to comment
15 hours ago, theanswer said:

Večeras je Masačusets primary gde Kenedi izaziva Markija. Za Kenedija centristi, za Markija progressive deo partije. 

 

Morning consult je izašao sa nekim užasnim brojkama za Trampa jutros u swing states, ali ono što je izašlo ovih dana van toga su verovatno najbolji brojevi za Trampa odavno. I dalje je to loše ali PPP ( ne forum nego demokratska polsterska kuća) ima Bajdena na samo +4 u Mičigenu, video sam poll iz NC gde je Tramp +2 i malopre je izašao poll iz Džordžije koji je verovatno outlier ali ima Trampa na čak +7 

 

Markey pobedio Kenedija, politićki uticaj AOC je sve veći u elektoratu DP. Na Kenedijevo mesto u Kongresu dolazi neki centrista, pošto su progresivci išli u 100 kolona...

 

btw, DNC je bio užasan (RNC stvarno ne bih komentarisao to je skup autentičnih/full i borderline ludaka), oni baš nikakve pouke iz 2016.g. nisu izvukli, čak ni retorički se nisu odmakli od onda. Mogao bi Trump opet da ih pljesne po nosu, mada matematički ne znam kako - možda eventualno Viskonsin nekako zadrži nakon ovih sranja, ako mobiliše ruralne belce, Mičigen mislim da gubi 100%, a PA 90%. Ne vidim šta može da preokrene od drugih država, najbliži je u Nju Hempširu, a i tu je daleko mnogo.

Link to comment
1 hour ago, Ivo Petović said:

 

Markey pobedio Kenedija, politićki uticaj AOC je sve veći u elektoratu DP. Na Kenedijevo mesto u Kongresu dolazi neki centrista, pošto su progresivci išli u 100 kolona...

 

btw, DNC je bio užasan (RNC stvarno ne bih komentarisao to je skup autentičnih/full i borderline ludaka), oni baš nikakve pouke iz 2016.g. nisu izvukli, čak ni retorički se nisu odmakli od onda. Mogao bi Trump opet da ih pljesne po nosu, mada matematički ne znam kako - možda eventualno Viskonsin nekako zadrži nakon ovih sranja, ako mobiliše ruralne belce, Mičigen mislim da gubi 100%, a PA 90%. Ne vidim šta može da preokrene od drugih država, najbliži je u Nju Hempširu, a i tu je daleko mnogo.

 

Dosta mu je Viskonsin. Mičigen mislim da je baš nedostižan, a Pensilvaniju ne bih otpisivao na još uvek. Problem je međutim što će mu biti problem da zadrži Arizonu i Floridu. I Nebraska 2 je ogroman problem što može biti bitno da dođe do 269 gde bi dobio electoral tie. New Hampshire mislim da nema šanse. 


Selzer jutros ima Bajdena na 8, Suffolk na 7, rekao bih da su to kvalitetni pollovi koji pokazuju da čak i da postoji polling error, Tramp sigurno zaostaje za bar 5 u ovom trenutku. Dovoljno da ne bude gotovo ali nedovoljno da Tramp može da izvuče. A veći problem je što je Bajden na 49-51 u maltene svim pollovima, dosta manje neodlučenih za razliku od 2016.

Edited by theanswer
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...