Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

A jel ima to, late term abortion, u Srbiji? U YU su abortusi bili legalni samo u prvom trimestru.
Niama, ostalo isto.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Pa jeste, CCCP se skršio uglavnom zbog preteranih ulaganja u javni prevoz, teatar, i dečije kulturne programe.

 

Trebalo je mladi Deda da pljune na sve to i predvidi kolaps.

Link to comment
  • 2 weeks later...

U suštini mislim da Bajdenove brojke sada nema teorije da rastu više. On ima uz Bernija najveći name id od svih kandidata, mislim da sigurno postoji baza tih moderate demokrata koji bi mogli da se okupe od njega, e sad pitanje je koliko je ta baza dovoljna jer kad se on zvanično kandiduje i krene da izlazi šta je sve pričao i za šta je sve glasao, imaće ogroman problem sa leva. Mada, ako se u Ajovi i NH bude kotirao za 6 meseci ko sada što se kotira, onda ne vidim da neko može da ga pobedi jer ako bude imao solidan nastup u te dve države sa njegovom snagom u midwestu i na jugoistoku nema teorije da ne bude nominovan.

Edited by theanswer
Link to comment
4 hours ago, theanswer said:

imaće ogroman problem sa leva

 

Verovatno smatra(ju) da ce eventualni gubitak tih levih glasova kompenzovati vecim izlaskom srednjaka, a kasnije na glavnim izborima racunaju da ce mnogi i od tih levih glasati za njega zbogradi skidanja 1 Trampare. Dal ce to biti dovoljno, ne znam, ali ne bih se kladio da ce (i posle svega ovoga) Tramp lako da izgubi. 

Link to comment

Ma Bajden u midwestu prolazi kao ono čovek iz naroda, daleko je to od slike koju Hilari npr ima. Mislim da bi Bajden sigurno krenuo kao favorit protiv Trampa što svakako ne mora ništa da znači, Tramp je pomerio sve granice očekivanja za bukvalno bilo šta što je nekad služio kao konvencionalna mudrost. Pobede republikanaca u trkama za guvernera u FL i OH u godini kada je bio demokratski talas, pogotovo FL gde je kandidat bio pro-Tramp i nije bio incumbent dosta govore. Tako da ciklus 2020 za mene bar počinje sa Ohajom kao likely R i Floridom kao lean R baš kao i NC. I onda dolazimo do dela midwesta koji je ključan najviše Viskonsina i Mičigena. Demokrate imaju 2 puta tu, da one glasače koji su glasali za Obamu i Trampa vrate u svoje redove znači te WWC glasače tu nastupaju Džo i Bernie ili da čisto posetama u tim državama što Hilari nije radila i jačim aktiviranjem baze povećaju dovoljno izlaznost da ofsetuju te gubitke. To bi moglo da prođe u Mičigenu gde je izlaznost u Detroitu bila slaba i gde je razlika generalno mala bila i gde Demokrate trenduju loše u čitavoj državi ali imaju nekih pomaka u gradskim sredinama ali malo teže u Viskonsinu koji je 2018. pak glasao protiv Skota Vokera. Što se opet može posmatrati na 2 načina : demokrate mogu da kažu konačno smo skinuli Vokera iz trećeg puta koji ima sjajnu organizaciju, ako smo skinuli njega što ne bi i Trampa. republikanci mogu da kažu čak i u wave godini za demokrate jedva su pobedili konačno Vokera koji je polarizujuća ličnost u Viskonsinu..

Link to comment
5 hours ago, Budja said:

Svidja mi se Vorenkino kandidovanje ideja. 

 

Jeste vazno ovo oko tech kompanija.

ona samo ometa Brnija, sto se pre pocisti to bolje

 

Link to comment
8 hours ago, 3opge said:

ona samo ometa Brnija, sto se pre pocisti to bolje

 

Pa pre ili kasnije ce se povuci i onda bi njeni glasovi trebali uglavnom da idu Berniju. 

Ideje koje ima mogu kasnije da budu korisne ako se krene konacno sa regulisanjem crony kapitalizma.

Link to comment
On 12.3.2019. at 17:43, 3opge said:

ona samo ometa Brnija, sto se pre pocisti to bolje

 

 

Nemam nikakav problem da Berni inkorporira ne samo marko ideje (porezii distribucija) vec i mikro ideje koje razbijaju cak i vise crony kapitalizam. Vorenova je u tom smislu odlican kandidat. Kad dodje vreme, odustace.

 

Ediot: Majke mi, nisam kopirao Andurila niti ga procitao pre nego sto sam napisao svoj post. :)

Edited by Budja
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...