Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

Demokrate u sustini nisu u poziciji da donose zakone sa svojom vecinom tako da je brojka manje bitna nego da imaju senat i belu kucu. Ono sto ce biti kljucni dobitak njihovog preuzimanja je sto komiteti prelaze u njihove ruke i sa time subpoena power. Imaju republikanci da se smenjuju 2god na vrucim mestima, pogotovo oko ruske istrage ali i gomile drugih stvari. Mada ko sto smo videli za Kavanoa to nuzno ne mora biti losa stvar za Republikance. 

Link to comment

Demokrate su pokazale po hiljaditi put da su glupi ko kurac. Oni su taman nasa opozicija.

 

Nemos bolji primer od Heitkamp. Ona je bila down dvocifreno i pre Cavanaugha, glasala protiv, svi kazu predala se... Danas je i dalje down, ali 5 poena. Izgubice trku, ali sigurno ne zbog toga sto nije bila dovoljno right... Beto je drugi primer. Covek je otisao far left, i dogurao Cruza da ovaj moli Trumpa da dodje i podrzi ga. Opet, izgubice, ali ne zbog toga sto nije bio dovoljno right... Medjutim celi DP se drzi Munchinove filozofije. Znaci idi desno koliko i republikanci i nadaj se da si lepsi. Tako je Hilary izgubila Floridu i Michigan, i to DP i dalje smatra kao najbolju opciju.

 

Ono sto me jeste iznenadilo, mislio sam da ce Bresden uzeti Tennessee. Ali kurton... Nezavisno je i u Arizoni za koju sam isto tako bio siguran da ide Demokratama... Missouri ce isto biti gust, McCaskill jeste favorit, ali tamo ljudi navijaju za Cardinalse, tako da nemos ceniti da ce ista pametno da urade.

 

Jedino sto bih voleo to je da Beto zavuce onom govnetu i da Munchin popusi u WV. Oboje se nece desiti, ali eto, imam jos jedan dan da se nadam :) 

Edited by freakns
Link to comment

Ovo su finalni rejtinzi za house

 

https://adobeindd.com/view/publications/70ce2106-5967-41ae-9dd7-61579de7232f/1/publication-web-resources/pdf/House_Race_Ratings.pdf

 

23 pickupa je potrebno demokratama, međutim kao što se vidi na slici, dosta distrikta je već u likely D ili lean D teritoriji tako da im u suštini treba samo 6,7 od ovih tossup distrikta a favoriti su u bar pola takvih. plus, pošto je playing field nikad šire, dosta ovih lean R ili čak likely R distrikta može da ode na drugu stranu ukoliko bude dovoljno veliki talas.. Sud je promenio mapu Pensilvanije ove godine i to sada donosi Demokratama mnogo. Po novoj mapi Republikanci imaju 1 siguran pickup, ali Demokrate imaju 3 a verovatno i 4,5.

 

pošto je nemoguće pisati sad o svim ovim distriktima, možda samo da se kaže koji će biti rani indikatori šta se dešava.. u 6pm se zatvaraju biračka mesta u Kentakiju i većini Indijane. Kentaki ima šesti distrikt koji obuhvata Leksington i ruralne krajeve, tamo je velika borba između Bara republikanca i Ejmi Mekgrat koja je imala poznati ad kojim je krenulu u kampanju i zadobila nacionalnu pažnju, bivši pilot i ako ta trka u startu ode za Demokrate bye bye je za Republikance. Posle u 7pm Virdžinija i Florida, Virdžinija ima nekoliko kompetitivnih distrikta, jedan je već skoro gotov to je deseti, predgrađa DC-a, ali su bitni ovi ostali najviše sedmi gde je Dejv Brat čovek koji je pokrenuo red wave 2014. kada je u primaryju dobio Erika Kentora drugog republikanca u predstavničkom domu. Sad je u tesnoj trci sa Ebigejl Spenberger, to ako ode za demokrate biće blue wave. Na drugoj strani ako Republikanci dobiju ova dva distrikta, budu bliže nego što se očekuje u VA10 i FL27 i dobiju FL26, onda će biti dobro veče za Republikance. 

Edited by theanswer
Link to comment

@mandingo

 

znam da si rekao da nećeš cnn ali oni će imati besplatan stream na njihovom sajtu. biće dostupan od 11 uveče do 9 ujutru po našem vremenu. 

Link to comment
On 5.11.2018. at 1:42, theanswer said:

 

 

Znači ovo su mesta koja su kompetitivna a koja kontrolišu Republikanci. Sutra o mestima gde Demokrate brane a onda kasnije ako stignem i o House of Representatives. Ako nekoga zanima. 

zanima zanima

Link to comment

u skladu sa očekivanjima, i Senat i Predstavnički dom. Spanberger (D) dobila VA07. to mi je posebno drago jer sam vikend proveo volontirajući u Ričmondu. :thumbup:

 

Stiv King dobio, Ted Kruz dobio... šljam. :fur:

Edited by Gandalf
Link to comment
32 minutes ago, Eraserhead said:

Dobro su zlikovci odradili senat. Ali ce ostatak predsednikovanja da provede bez house i to je dobro

Potpis! America strepi... ko ce prvi dokazati da je orange man Ruski spijun? Hoce li to biti Adam Schiff ili Maxine? To smo danas dobili.... umesto pravog Latinx congresmena is Texasa - Beto! 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...