Jump to content
IGNORED

Eurocup


harper

Recommended Posts

7 minutes ago, goofs said:

:lol: ne moze da namakne 24 krstene ekipe da mu igraju takmicenje, pa skracuje, Djordi propo

 

ne znam koji ce mu kurac taj evrokup. neka prosiri evroligu na 24, tu bi natrpao sve sto vredi u evropskoj kosarci, i to je to. neka podeli npr 18 licenci + 6 po plasmanu u svojim ligama. a onda tih 24 podeli u dve grupe po 12. tako  bi ekipe igrale 22 utakmice u regularnom delu sto bi bila bolja cifra u odnosu na sadasnjih 34. pa onda iz svake grupe 8 ide u plej of, i to bi bilo zanimljivije. krace takmicenje, vise ekipa u plej ofu, zanimljivije...

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 649
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Borca

    74

  • Nikodije

    53

  • goofs

    46

  • MiddleClass

    38

2 minutes ago, goofs said:

Ili jos bolje, neka budu 32 ekipe pa nek se igra u 4 grupe, pa pola od toga da ide u top16 gde ce se igrati po grupama?

 

32 je vec puno za evroligu, razvodnilo bi se. ali 24 je optimalno, moglo bi da se nadje 6 ekipa koje ne bi zalutale u evroligu.

Link to comment

Zajebavam bre, jer je to stari format koji je, bar meni, bio mnogo interesantniji.

 

U svakom slucaju, nema nista od toga, mozes da osmislis format kakav god hoces, nek je i najbolji u istoriji, smanjenje broja utakmica ne dolazi u obzir, to im je primat, NBA model.

Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

 

ne znam koji ce mu kurac taj evrokup. neka prosiri evroligu na 24, tu bi natrpao sve sto vredi u evropskoj kosarci, i to je to. neka podeli npr 18 licenci + 6 po plasmanu u svojim ligama. a onda tih 24 podeli u dve grupe po 12. tako  bi ekipe igrale 22 utakmice u regularnom delu sto bi bila bolja cifra u odnosu na sadasnjih 34. pa onda iz svake grupe 8 ide u plej of, i to bi bilo zanimljivije. krace takmicenje, vise ekipa u plej ofu, zanimljivije...

 

 

Link to comment

pa ok, znam, valjda je fora u tome da u ovom sadasnjem formatu sve ekipe imaju garantovane dve utakmice protiv najjacih, ako se podele po grupama nema garancije da bi makabi igrao sa realom, npr.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...