Jump to content
IGNORED

Orvel (ponovo) u Srbiji


Caligula

Recommended Posts

Da, ali je u pitanju maaala razlika između krađe nafte i pedofilije kao krivičnih dela, tako da mi je Suvarov stav maaalkice ekstreman, da ne kažem bezobrazan.

(Ne ulazim u to da li se pedofili mogu resocijalizovati ili ne, nisam psiholog ni psihijatar. Niti pokušavam da pravdam Jurića za ono što je krao)

 

Za ostatak posla plus beskonačno,

Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    20

  • gospa buba

    9

  • SNARC

    7

  • Filozof manijak

    7

3 hours ago, Suvar said:

Jeste maznuo. Takodje je stava da on moze biti rehabilitovan, a drugi ne mogu. 

 

Voleo bih da ovo obrazlozis, ovako kako je napisano znaci da je kradja nafte i silovanje&brutalno ubistvo jedan isti andrak u pogledu rehabilitacije.

 

Na stranu cinjenica da se nekome vadi iz naftalina vec odležani kriminal i objavljuje u medijima tendenciozno (o cemu je zapravo ova tema)

Edited by Caligula
Link to comment

niko nije rekao da je u pitanju isti zlocin. a niko nije pominjao ni silovanje ni brutalnost ni pedofiliju. samo ubistvo deteta. koje, ako cemo pravo, moze pociniti i drugo dete ili omladinac recimo. i koje moze biti potpuno nevezano za pedofiliju.

 

ja nisam za to da, recimo, dete koje ubije drugo dete nema mogucnost rehabilitacije. 

 

tacnije - ja sam za to da se svaki zlocin sudi pojedinacno. sve ostalo je, sto se mene tice, mob linch. 

 

naravno, da ne bude zabune - daleko od toga da coveka treba razvlaciti po tabloidima. 

Link to comment

Evo me, posao:)

Pa rekao sam namerno provokativno, jer nemam ni trunke simpatije za to sto ono pokusava da uradi.

Njegovi stavovi idu od:

 Kada se desio slučaj ubistva trogodišnje devojčice u Zaječaru, naš pravni zastupnik Maja Atanasković i svi mi u Fondaciji smo odlučili da se aktivno angažujemo na još nekim slučajevima da se ne desi da ovako krvoločne ubice i njihovi zastupnici traže šansu da se izvuku iz ruku pravde. To je pokušavao i Tijanin ubica i svaki drugi. Nijedan se do sada nije pokajao za počinjeni zločin. Nadam se da ću uspeti da ojačam Fondaciju u toj meri da možemo pomoći svakom roditelju da dobije bar tu vrstu pravde, kaznu primerenu učinjenom zločinu. Često naši građani nemaju snage, ni novca da se bore sa ovim monstrumima i potrebna im je pomoć svih nas - kaže Igor Jurić.

 

do 

 

"Slučajevi čisti kao suza, gde su mučki ubijene dve nedužne devojčice, po meni je trebalo da se završe u najkraćem mogućem roku, da su ubice već osuđene, da bi svaki naredni potencijalni nasilnik, ubica, znao da šta ga čeka i kakva mu je sudbina u slučaju takvog zločina... Nema kompromisa, nema milosti."

 

 

Dakle ubice su krvoloci i monstrumi, a vece kazne ujedno deluju kao deterrent kao sto bi delovale na racionalnu osobu koja moze da vaga svoje postupke. 

 

Stavovi o rezimu mu idu od:

 

Imam garancije čoveka kome mnogo verujem. Verujem ministru policije Stefanoviću. Ne političaru Nebojši Stefanoviću već njemu kao čoveku. Kakav je on političar ne znam jer ja se u politiku ne razumem i nikad me nije interesovala, ali je on meni i mojoj porodici pokazao veliku dozu saosećajnosti, bio sa nama i davao nam veliku podršku u svakom trenutku

 

do

 

 

"Poručili smo i Parlamentu našem, ako ćete da ćutite i smatrate da ćete tako rešiti problem, onda se grdno varate, jer vi gurate jednu vrlo važnu stvar pod tepih, ne vidim zašto to radite, čekate još jednu žrtvu", rekao je Jurić pre dva meseca.

 

 

 

Dalje: 

na tviteru seruje antivaksere i deli imena, adrese i fotografije, osudjenih ljudi koji su odlezali svoje kazne i sad se po njegovom vidjenju ne mogu uklopiti u drustvo. 

 

 Igor Jurić Retweeted

@lojzija: "Takvi ljudi moraju biti registrovani javno. Ljudi u Malči su znali za njega i bili su oprezni, ali, recimo, da je on promenio mesto boravka i počinio krivično delo, to bi bilo zaista pogubno, a svakako da je bilo moguće."

 

Roditelji imaju pravo da znaju ko je pretnja deci. Srbiji je potreban JAVAN REGISTAR PEDOFILA.

 

 

Prof.Dr. Dag Kolarević : " Osobe poput "Malčanskog berberina" nije moguće izlečiti. Ne postoji terapija za to. Jedina i najbolja zaštita je da se trajno odstrani iz društva".

 

 

Ima onih koji recimo misle (ja na primer) da bi takav registar bio u suprotnosti sa clan 34 ustava. 


Ne osecam za potrebno da objasnjavam da mi je zao sto je nekom ubijeno dete i da nisam na strani pedofila, ne znam ko bi bio. Svaka promena KZSa koja zahteva vece kazne i ostrije kaznjavanje, mora da dodje posle jedne otvorene i slobodne deliberacije u koju bi bili ukljuceni svi zainteresovani, racunajuci tu i okrivljene i njihove prestavnike. Ovde se umesto toga nudi da jedan vigilante i rulja iza njega promeni zakoni jer oni misle da treba. 

 

Trenutno nam da li ce neko dete biti leceno zavisi od toga koliko je klikabilno, ne mogu se isto tako donositi zakoni, on je upao u jedno osvestnistvo i histeriju i tuzno je sto nema javnosti da mu to kaze, jer se svi boje da ce ispasti da vredjaju oca zrtve. 




Nemam pojma zasto je rezim pustio tabloide na njega i bas me briga.

 

edit: probijte se kroz gramaticke greske, ja sam corav i ne bas mnogo pismen. 

 
Edited by Suvar
Link to comment

E da, malo i oko teme, mada ne znam sta je tacno tema topika. 


Ja sam imao rak, i imam svog lekara i svoje specijaliaste koji prate slucaj. Greskom administracije su me poslali kod urologa koji nije moj, jer je bio slobodan. Rutinski me vratio kuci i rekao da nece da ulazi u 11 godina star slucaj. Ako dete ima neke dijagnoze, odnosno ako ima neke hronicne bolesti, cini mi se da je skroz standardna procedura da ga primi samo onaj lekar koji ga je pratio, osim ako je hitno nesto. 






Tu Juricevu fondaciju inace pomaze (prema sajtu) firma Moj Kiosk. To je ona firma koja je krila Kurir od citalaca, kad je ovaj krenuo na rezim. Vlasnik joj je neko mudo ™ u FSSu. Takodje glasnogovornica je Olivera Kovacevic urednica na rezimskoj televiziji. Mislim da se taj lik malo preigrao sa sistemom. Mislio je da ce provuci taj zakon (iz ciste i razumljive zelje da jebe majku nekom), a rezim je mislio da time pokrije deo desne javnosti (posto desna javnost voli da sece pedoffile na komade). 

Kad je ispalo da zapravo treba doneti zakon, odrediti budzetska sredstva za njega i prilagoditi ga EU praksi, onda je rezim odustao od njega, pa ga sad malo smiruje.  


 

Link to comment
12 minutes ago, Suvar said:

E da, malo i oko teme, mada ne znam sta je tacno tema topika.

 

 

Evo ti primer:

 

link 1

 

... i jedan od komentara na vest:

Quote

Sigurno su mu rekli da ce cela familija da mu zavrsi u konfiskatu koji ce onda da ode u proizvodnju.

 

link 2   :D

 

dakle ima li sanse mali covek protiv vucicevih tabloida, bande etc.

Edited by Caligula
Link to comment

Ovde gde sam ja kad silovatelj ili pedofil izadje iz zatvora na svim vestima objavljuju sliku, puno ime i gde ce se nastaniti. Naravno, ti likovi se na kraju cesto sele jer ih komsiluk verovatno pritiska ali moraju da prijave svaku sledecu adresu. 

Link to comment
4 hours ago, nera said:

Ovde gde sam ja kad silovatelj ili pedofil izadje iz zatvora na svim vestima objavljuju sliku, puno ime i gde ce se nastaniti. Naravno, ti likovi se na kraju cesto sele jer ih komsiluk verovatno pritiska ali moraju da prijave svaku sledecu adresu. 

 

2 hours ago, adam said:

ovde gde sam ja je to strogo zabranjeno. svi dobiju novi identitet i novu sansu - uz budno oko zakona, doduse. pa ko proba da zajebe, nazad u bajbok. 

 

 

To je interesantno pitanje, svakako škakljivo.

 

Kako tretirati onoga ko je odslužio dodeljenu kaznu. Je li on sad na nuli, je l' isti kao i oni koji nisu nikakav zločin počinili?

Ako nisu isti, koja je svrha kazne?

Ako jesu isti, zašto ih posebno tretirati? (sem u vidu zaštite od nerazumnih sugradjana)

Link to comment
2 hours ago, Bujodrag said:

 

 

 

To je interesantno pitanje, svakako škakljivo.

 

Kako tretirati onoga ko je odslužio dodeljenu kaznu. Je li on sad na nuli, je l' isti kao i oni koji nisu nikakav zločin počinili?

Ako nisu isti, koja je svrha kazne?

Ako jesu isti, zašto ih posebno tretirati? (sem u vidu zaštite od nerazumnih sugradjana)

 

Zavisi od situacije, ne možeš svakako osuđenog pedofila pustiti da radi s decom i slično.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...