Jump to content
IGNORED

Orvel (ponovo) u Srbiji


Caligula

Recommended Posts

4 minutes ago, Uskebasi said:

Ali ja i dalje ne vidim kako je ono sto je ova zena uradila borba protiv Vucica i drzave, a jos manje kako se ovo sto je ona uradila moze staviti u isti kos sa radom Sergejeve, ili Juriceve fondacije.

Jbt, nije svako na koga se ostrve mediji uzbunjivac, borac protiv Vucica i nepravde

 

nije to borba, sve je to u redu, ali ti se jos na ovoj strani zapitao "kako se uopste doslo do toga da se ovakvo ponasanje smatra ... za ... hrabro ." znači prihvataš da se to tako doživljava, ne baš od svakoga, ali od velikog broja ljudi. pa i jeste tako, prihvata se, zbog raznih uticaja, možda prvo i zbog samih tabloida etc.

 

suština nije da li je to stvarna i "kvalitetna" borba, nego kako jedan tabloid to frejmuje i koristi kao priču.

Link to comment
  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    20

  • gospa buba

    9

  • SNARC

    7

  • Filozof manijak

    7

4 hours ago, radisa said:

I da ga tuži i da dobije presudu, ti stvarno miliš da će joj ikad isplatiti pare?

 

Isplatiće joj možda 80-100k dindži, njima te simbolične kazne ionako ništa ne znače

Link to comment
5 hours ago, Uskebasi said:

Jeste, ovde se radi o ociglednom otporu prema Vucicu :isuse:

Kako se uopste doslo do toga da se ovakvo ponasanje smatra, ne samo za pozeljno i drustveno prihvatljivo, nego i hrabro.

 

Došlo se tako što prvo poslušnici a sa vremenom i protivnici usvoje kao ispravan i realan vođin stav "L'etat c'est moi". Tako tandrkanje po lenjim pedijatrima postaje napad na Džubilanta lično.

 

A pošto tabloidno DJV govno blati sve koji se zamere gazdi, onda mora da se svako koga blati DJV nešto zamerio gazdi, hrabro i herojski.

 

Ako je nešto pogubno u ovoj priči, onda je to ideja da svi putevi vode do Vučića. Zbog tog nepametnog stava će se nekažnjeno izvući masa sličnih smradova kad se ovaj jednog dana sam bude strmopizdio s vlasti.

 

Link to comment

pa sve i da karton lezi i miruje na otirachu na glavnom ulazu zdravstvene ustanove sa nalepnicom otvori me prochitaj me, ko je tachno odgovoran za to? mislim da nije informer, ma.kakav bio. to govno chija ruka je izvadila taj papir, moze li da se zna ko je to, kakav noz mu je drzan pod vratom i kako to tachno dolazi do toga? daj taj i taj l karton inache cesh ostati bez posla, pedijatar ti nece lechiti dete, informer ce objaviti tvoj karton? unsure.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Ima li institucije u Srbiji u kojoj direktor, upravnik, upravni odbor ili sefovi nisu u najboljoj stranci u istoriji ikada ?

Kako onda tako neke papire ne ustupiti stranackom glasilu ?

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Weenie Pooh said:

Ako je nešto pogubno u ovoj priči, onda je to ideja da svi putevi vode do Vučića. Zbog tog nepametnog stava će se nekažnjeno izvući masa sličnih smradova kad se ovaj jednog dana sam bude strmopizdio s vlasti.

 

 

Naravno da Vucuc nije ukljucen licno u svaku informerovu govnariju ali da on vodi glavne tabloidne kampanje u to ne sumnjam. Secam se da je napumpavao pricu o ubijenoj pevacici do besmisla, a da bi obecao pred izbore kako ce resiti (valjda on licno) njeno ubistvo. Kasnije na jednoj KZS sam ga cuo oko nekog nekaznjenog kriminala kako se pravda

 

"ali ubica pevacice jos nije pronadjen a vama je bitna tamo nekakva kradja! Ljudski zivot je ovde u pitanju! etc"

 

dakle njemu je to pumpanje price o pevacici jako vazno i vidi se da direktno ucestvuje u tome, to mu je izmedju ostalih tabloidnih sranja ozbiljan deo strategije spinovanja i opstanka na vlasti. Njemu su tabloidi jedna od vaznijih batina za pretnje i samom Tomi Nikolicu, sta onda da kaze opozicija ili obican gradjanin? Juricu cerka ubijena na najgori moguci nacin, oni pokrenuli kampanju protiv njega licno jebote, jebes Tijanin zakon bitno je da mi pokazemo ko odlucuje.

 

@gospa buba  ma karton je mogla da da i revoltirana snimljena doktorka licno, to je taj ljudski format. Mene vise plasi sto se za ovaj slucajcic interesuje ova govnjiva vuciceva masinerija. Dakle za njih nema malih meta, oni i u mrava pucaju iz haubice. I to je njihova jasna poruka.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
28 minutes ago, Caligula said:

@gospa buba  ma karton je mogla da da i revoltirana snimljena doktorka licno, to je taj ljudski format.

 

 

Naravno, poznato je da pedijatri u decjem dispanzeru u fioci drze zdravstvene kartone roditelja dece. Jer Kaligula zna koji su oni ljudski format.

Kako te nije sramota da ovako sereš?

 

I po stoti put, Vučić nije problem jer Vučić nije uzrok nego posledica.

Link to comment
27 minutes ago, Caligula said:

Naravno da Vucuc nije ukljucen licno u svaku informerovu govnariju ali da on vodi glavne tabloidne kampanje u to ne sumnjam. Secam se da je napumpavao pricu o ubijenoj pevacici do besmisla, a da bi obecao pred izbore kako ce resiti (valjda on licno) njeno ubistvo. Kasnije na jednoj KZS sam ga cuo oko nekog nekaznjenog kriminala kako se pravda

 

"ali ubica pevacice jos nije pronadjen a vama je bitna tamo nekakva kradja! Ljudski zivot je ovde u pitanju! etc"

 

dakle njemu je to pumpanje price o pevacici jako vazno i vidi se da direktno ucestvuje u tome, to mu je izmedju ostalih tabloidnih sranja ozbiljan deo strategije spinovanja i opstanka na vlasti. Njemu su tabloidi jedna od vaznijih batina za pretnje i samom Tomi Nikolicu, sta onda da kaze opozicija ili obican gradjanin? Juricu cerka ubijena na najgori moguci nacin, oni pokrenuli kampanju protiv njega licno jebote, jebes Tijanin zakon bitno je da mi pokazemo ko odlucuje.

 

Kao što rekoh, mislim da mu neosnovano pripisuješ sposobnost da ab ovo kreira interesovanje javnosti. Nije on pumpao priču o pevačici jer mu je jako bitna, već je "samo" dosoljavao, eksploatisao činjenicu da hijene u medijima tu priču besomučno razvlače. Ne postoji ništa posebno vešto ni perfidno u spremnosti da se potegne neka aktuelna priča kako bi se promenila neželjena tema: zar to da me pitate dok Hilandar gori = zar to da me pitate dok ubica pevačice nije pronađen.

 

Tabloidnost javnosti je ogroman problem, ali ne treba njih tumačiti u kontekstu nekakvog Vođinog panoptikona koji oštro reaguje na svako remećenje opšte društvene harmonije. Vezivanjem tabloida za Vučića nehotice ih oslobađaš od odgovornosti, pa će tako kad on bude - inšala - sišao sa vlasti oni moći nesmetano da nastave da rade i smrde.

Link to comment
37 minutes ago, JozoMujica said:

Naravno, poznato je da pedijatri u decjem dispanzeru u fioci drze zdravstvene kartone roditelja dece. Jer Kaligula zna koji su oni ljudski format.

Kako te nije sramota da ovako sereš?

 

I po stoti put, Vučić nije problem jer Vučić nije uzrok nego posledica.

 

Ono sto tebi izgleda izmice je da posledica moze da postane novi uzrok. 

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

Kako te nije sramota da ovako sereš?

 

 

Ajde oladi malo sa ovim recnikom, sta sad ja tebi treba da kazem, kako mozes toliko da seres i da insistiras na musici iako je slon u sobi? Zajebi me sa ovim molim te, ja tebe ne vredjam.

 

Poenta je - zdravstveni karton je dosao do informera i niko nece biti kaznjen, poruka "ne talasaj" je poslata vrlo jasno i glasno. Jok, treba da se bavim ovom zenom i njenim psihickim stanjem.

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Kao što rekoh, mislim da mu neosnovano pripisuješ sposobnost da ab ovo kreira interesovanje javnosti.

 

Pevacica je ubijena (kad?) pre skoro dve godine. Dan danas je na naslovnim stranama. A od tada do danas su ubijani mafijasi, vodje navijaca, ubijen je Ivanovic, ubijen je advokat Ognjanovic. Umro cuvar iz Hercegovacke, fejsbuk napadac na Vucica umro u ludnici, sve ove price imaju tabloidni potencijal ali nisu interesantne narodu (?) nego je interesantna prica sa nasipa, prepricana u trista i pedeset varijanti.

 

Tu pricu je i sam Vucic pominjao na vrlo vaznoj konferenciji za medije, zasto majkumu.

 

Zacudo, prica o pevacici ne ugrozava Vucica, ove sve ostale ga ugrozavaju. I ti tvrdis da on ne kreira interesovanje javnosti :D pa cekaj, zaista mislis da se javnost interesuje za ubijenu zenu na nasipu u kontinuitetu vec dve godine, a da tabloidi uopste od toga ne prave opersku sapunicu sa sve rijalitijem, rodbinom i nesrecnim detetom koje to mora da cita i gleda? Zar narod kroji taj storyteling po aloima i informerima i daje vestacko disanje vec milion puta ispricanoj prici?

 

Ne bih rekao, ocigledno je da je u pitanju tendenciozna reanimacija te price uvek kada tabloidi mogu da pisu o necem vaznijem.

Edited by Caligula
Link to comment
40 minutes ago, Caligula said:

Zacudo, prica o pevacici ne ugrozava Vucica, ove sve ostale ga ugrozavaju. I ti tvrdis da on ne kreira interesovanje javnosti :D pa cekaj, zaista mislis da se javnost interesuje za ubijenu zenu na nasipu u kontinuitetu vec dve godine, a da tabloidi uopste od toga ne prave opersku sapunicu sa sve rijalitijem, rodbinom i nesrecnim detetom koje to mora da cita i gleda? Zar narod kroji taj storyteling po aloima i informerima i daje vestacko disanje vec milion puta ispricanoj prici?

 

Ne bih rekao, ocigledno je da je u pitanju tendenciozna reanimacija te price uvek kada tabloidi mogu da pisu o necem vaznijem.

 

Tabloidi prave opersku sapunicu zato što su tabloidi, a ne zato što im gazda kaže. Da, narod kroji taj storytelling zato što kupuje i čita ta sranja. Ideja da vlasti odgovara beskrajna priča o još jednom ubistvu koje policija ne ume ili neće da reši - to nema veze s mozgom. Svaka bi vlast takvu demonstraciju sopstvene nesposobnosti rado zakopala ispod fifteen feet of pure white snow, slično kao što je zakopala Savamalu. (U dragstorske mudrosti o tome kako pevačica iz svesti plebsa potiskuje Savamalu ili Ivanovića da ne ulazimo, molim te.)

 

Vučić je umeo da jaše na talasima govana koji se kroz srpske medije slivaju još kad je bio u opoziciji, a sad kad je na vlasti to isto pokušava da radi jer drugačije ne ume. Niko ga nije bio po ušima da najavljuje hapšenje ubice pevačice do ponedeljka, pa da mu se narod godinama smeje. Niko ga nije terao ni da krstari po njujorškim knjižarama u četiri ujutru, ni da bulazni o ukrštanju ribe list sa čeri paradajzom ili o tome kako se ljudi ređe jebu iznad petog sprata. Ništa od toga nisu genijalni medijski trikovi makijavelističkog manipulatora kao što se tebi čini, već praćakanje čoveka koji polako puca pod višegodišnjim pritiskom apsolutističke vladavine kakvu je žarko želeo.

 

Sladostrasno voajersko praćenje raznoraznih porodičnih tragedija, to je društveni problem daleko širi i stariji od Vučića. Tabloidi su postojali i smrdeli pre njega, postojaće i smrdeće i posle njega. Tu srećnog rešenja nema. Nuke it from orbit, it's the only way to be sure.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...