Jump to content
April

Lični kadar

Recommended Posts

Gojko & Stojko
14 hours ago, Ras said:

Pokušavam da povežem kadar koji si izabrao i ovo što si napisao: napad na indijansko selo i masakr, odakle je kadar uzet dešavaju se na kraju filma. Jedino ako ne misliš na napad Indijanaca na konvoj koji se dešava na početku?

Slažem se da su te scene masakriranja indijanskih žena i dece u red najpotresnijih na filmu ikada i da sam bio šokiran onim što gledam (prvi put davno na TV-u, poput tebe).

14 hours ago, Duci Simonovic said:

Na kraju filma je masakr

Izvinjenje - film sam samo jednom gledao na TV-u kao mali, ono što mi se najviše urezalo u pamćenje je taj masakr i od toga sam posle imao noćne more. Siguran sam da sam ga gledao pre nego što su nas u školi vodili da gledamo film "Seljačka buna" sa Šovagovićem, u kome ima vrlo eksplicitna scena kada leti glava od udarca, što mi  je takođe skoro jedino što mi je ostalo u pamćenju od filma. Pošto je "Seljačka buna" iz 1975., kada sam ja završio prvi i pošao u drugi razred osnovne škole, pretpostavljam da su nas vodili da ga gledamo u drugom razredu. Kako se vreme od tada promenilo - ovde deca u tom uzrastu iz dnevnog boravka idu organizovano da gledaju "Kristofer Robin".

SaE

Caligula
8 hours ago, Jeremija said:

twinpeaks-6-red.jpg?resize=1000%2C561&ssl=1

Bravo za ovaj

Caligula

offtopic, gomila licnih kadrova vezanih za genijalnog direktora fotografije

April

MV5BMzAxOTg5M2UtYTQ1YS00ODJlLTlmOGItYzNm

Pre 40 godina...kao da mi je burazer

p.s. Obratiti pažnju na scenografiju Gagine kućice u Klasi - maestro Miodrag Mirić. Imao sam čast da ga upoznam pred sam odlazak, upao mi je u studio u BIGZ-u, radio Pljačku Trećeg Rajha, te godine je i umro. Mi nismo imali pojma ko je on, ali nas je kompletno pomerio energijom i duhom. Tek kasnije smo saznali kakav frajer nas je posetio.

Centar_Film-Nacionalna_klasa-06.jpg

beyoncé

malo grafike

MV5BNGQyYWY1YWMtZWFlOC00YWQxLTk0NjktNDNi

MV5BODkxNGU2ZGUtMjZiOC00MzVhLTk5MjMtNDYw

MV5BYWQyYTkxZDgtMWY1Yy00YWQyLThlZmItOTY3

shadow-1.jpg

Caligula

Uh. Bravo