Jump to content
IGNORED

Lični kadar


April

Recommended Posts

Galipolje. Ajd da kazem da nije jedan kadar, nego vise, ali izdvojicu dva. Gibson i prijatelj idu preko pustinje ne bi li stigli do odredista gde ce se prijaviti kao dobrovoljci za Prvi svetski rat. Srecu coveka s kamilom. Ovaj im daje hranu i vodu, da skratim, pita ih gde idu. oni mu kazu da je poceo rat, pita ko ratuje, jedan od njih objasni, ovom i dalje nije jasno zasto oni idu u rat. 

Jedan od buducih dobrovoljaca kaze "da Nemci ne bi dosli ovde". 

 

LwArsvs.png

 

oF6ZPxQ.png

 

"Neka dodju."

 

Dijalog je po secanju, mozda ne bas najpreciznije prenet.

 

 

Edited by Nesh
Link to comment
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Filozof manijak

    12

  • Meazza

    12

  • Ras

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

43 minutes ago, Ras said:

 

Zaboravio sam koje je značenje ovog kadra?

De Nirovo napušeno lice bilo mi je i ostalo simbol za ono posle, nakon što se sve već desi i nakon što je nestao život koji si poznavao. U vreme kada sam po prvi put gledao film, još u srednjoškolskim danima shvatao sam intuitivno, ili tek naslućivao. Kasnije sam učio.

 

Scena kada Frenk (Fonda) u krevetu "ubeđuje" Džil u prepuštanje tapije nad Sweetwater parcelom počinje ovim kadrom. Sledi izgradnja stanice i gradića oko stanice od strane Šajenovih ljudi (thousands of thousands), pa licitacija koju preuzima Harmonika nagradom za Čajena (there were no dollars in those days).

Link to comment

idi i smotri - svi krupni kadrovi mi se slivaju u tu strasnu transformaciju deteta u starca. nocima sam ga sanjao i budio se u ledenom znoju. sigurno najtezi film koji sam odgledao u zivotu. 

Related image

 

od kadrova koji su mi se urezali drugacije, toplije, bih izdvojio scenu u prirodi iz burdusa mice popovica, kad se burdus i rajka nadju na kanalu, savrsen omaz svim doruccima na travi i piknicima kroz istoriju slikarstva. inace, taj film se sastoji od gomile savrsenih kadrova uz povremeno pevanje i pricanje, samo ovaj u prirodi mi je posebno zanimljiv.

Link to comment

malo grandioznih

 

apokalipsa valkire u sucu

 

k91Dag8AZbhjIJqrtf7F1bQnGPg.jpg

 

sibirski berberin "prvomajska" parada

 

Berberin.jpg

 

rajanova kći oluja na hridima

 

ryan.jpg

 

crni narcis  boje i lokacija

 

narcis.jpg

 

 

Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Scena kada Frenk (Fonda) u krevetu "ubeđuje" Džil u prepuštanje tapije nad Sweetwater parcelom počinje ovim kadrom. Sledi izgradnja stanice i gradića oko stanice od strane Šajenovih ljudi (thousands of thousands), pa licitacija koju preuzima Harmonika nagradom za Čajena (there were no dollars in those days).

 

Ipak sasvim drugačiji kontekst od ovog sa De Nirom.

Ako smem da dodam, ovaj iskrivljeni De Nirov osmeh asocira i na kez mačke iz Alise u zemlji čuda.

 

The Party obiluje sjajnim scenama i kadrovima, a jedan od onih koji mi se urezao u sećanje je ovaj sa nadobudnim mačo kaubojem, zvezdom neke tv serije, koji  sve vreme muva gošću strankinju koja slabo govori engleski, a Hrundi ga igračkom pištoljem ciljajući i mašeći metu zvekne posred čela baš kada ovaj (pred tom gošćom) demonstrira svoje umeće za bilijarskim stolom:

 

kauboj.jpg.a03fe7bdcf8835493b82b5be62d948dc.jpg

 

Link to comment
14 minutes ago, Ras said:

The Party obiluje sjajnim scenama i kadrovima, a jedan od onih koji mi se urezao u sećanje je ovaj sa nadobudnim mačo kaubojem, zvezdom neke tv serije, koji  sve vreme muva gošću strankinju koja slabo govori engleski, a Hrundi ga igračkom pištoljem ciljajući i mašeći metu zvekne posred čela baš kada ovaj (pred tom gošćom) demonstrira svoje umeće za bilijarskim stolom: 

 

 


Nisam ni pročitao tvoj post ali čim sam vidio sliku znao sam da je na njoj "Vajoming" Bil Kelso :) Ostali su to ime i lik pohranjeni u mojoj memoriji iako Party nisam gledao bar dvadeset i pet godina.

Inače, jedan od najdražih domaćih.

maxresdefault.jpg

Edited by fikret selimbašić
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...