Jump to content
April

Lični kadar

Recommended Posts

Bujodrag
1 hour ago, burekdzija said:

nije plakanje, plasenje ili sanjanje nego smejanje:

56e45f00f7481a5e6bf54eb5dbc99faa.jpg

Uh, ovo je skoro pa savršeno, tako spontano i blago neočekivano ali odmah prepoznatljivo i potpuno prirodno uklopljvo u film. 

Odlična scena  :thumbsup:

Ajant23

Pa, jedna od najčuvenijih, ipak obzirom da je Altman u pitanju, važno je napomenuti da njegovi kadrovi nikada ne mogu biti svedeni na nivo slike i da čak, iako zvukom ide pesma Samoubistvo je bezbolno, ona je proistekla iz dvostruke montaže, one koja linearno prati tok slika, ali i iz složene montaže zvučnih kanala (praktično svakog lika ponaosob), koji se tokom stilizovanog filmskog postupka stapaju u akord pesme koja prožima datu vizuelnost...

Bujodrag
3 minutes ago, Ajant23 said:

.....Altman u pitanju, važno je napomenuti da njegovi kadrovi nikada ne mogu biti svedeni na nivo slike .....

Da, u pravu si. Kod njega je, ako mogu laički da se izrazim, važniji nekakav flow, mnogo toga se istovremeno dešava, mnogi istovremeno govore, često su scene prezasićene i to im daje altmanovsku čar. Teško je to uhvatiti slikom

Jbg, možda postoji i stručni izraz za to ali ga ja ne znam. Svakako, svidja mi se i uglavnom prepoznam kad na to naidjem.

colonelo
2 hours ago, burekdzija said:

56e45f00f7481a5e6bf54eb5dbc99faa.jpg

39 minutes ago, Ajant23 said:

Od Viridijane sve do Branaghinog Ubistva u Orijent ekspresu iz prošle godine na pragu tunela na zapadnoj granici Srema. Tajne večere na filmu su tema za ceo jedan posebni topic...

Ima i ovaj:

1506056_10201577804699360_1265758098_n.jpg

burekdzija

The day after, scena na putu kad eksplodira bomba. Ja sam bio bas mali, secam se da sam se usrao dobrano. Pre par godina sam gledao ponovo, i dalje je strasan kadar.

April
5 hours ago, colonelo said:

Ima i ovaj:

1506056_10201577804699360_1265758098_n.jpg

Aaaaa nisam ovo znao

kud u maglu Simoviću

lola-rennt-4.png

post pank

protectedimage.php.jpg

:hail:

B89289DF-DC73-488D-BA7D-187C3C5966D2.jpeg.42933769e7df18bd1d704fd304f1e282.jpeg

pinter, ovoga puta kao flamanski majstor

FA106ED1-E9BF-4D2D-9291-3E1DE28B037B.jpeg.6f460c1db14ca3458f802f24bfab0095.jpeg

made in praha

ragasto

Super tema!

Misa dolazi po violinu. Ima još creepy scena u filmu, ali kao klinac sam tokom ove isključio TV zbog straha.

Screen%20Shot%202018-10-22%20at%2000.18.

Kad majstor od dva anđela napravi dva đavola:

maxresdefault.jpg

Cadence. Jedan od video klub naslova, Chain gang pesma

hqdefault.jpg

francuski sobar

Od Pintera sahrana u Brezi

Breza.thumb.jpg.b34c11f752c0eb0ba01cb06e49b2c73f.jpg

Od Milera svaki frejm magnovenja u poslednjih 15 minua Mrtvog čoveka, posebno ulazak u selo.

Isto tako od Kuste i Filača bilo šta iz Doli Bel i završnii kadar Života radnika.

ZivotRadnika.thumb.jpg.85221c46d4bbf638cd94f405831eac39.jpg

Random klasici

the_graduate_ending_shot_elaine_and_benj

badlieutenant1.jpg

Edited by francuski sobar

mustang

@nisam ja  :) jesi crnogorac :D .... sto te mrzi da stavis naslov days of heaven, ne znaju svi  

zivot drugih...scena kada se budi i oseca...za mene predstavlja nadu ....naravno da se isplacem :D

rekvijem za snove...varira od cega se jezim...ali uglavnom me zmarci prodju na ellen ulogu i naglo mentalno propadanje (bolest danasnjice)...strah da se meni tako nesto ne desi

veliko plavetnilo kada odlazi sa delfinima, nazad gde mu energija pripada. ne moze bolja smrt biti. 

i passion of the Christ, i tu placem kao kisa na raspece. ljudi stoka. treba nas istrebiti. 

divim se kadrovima rogera deakinsa u assasination of jessie james kroz staklo i sunset kako je uhvacen. a da i pruga scena ... masterpiece. 

scena olivera markovic sa jezdicem na klupi u filmu kordon...pricaju o pokojnom muzu i slavuju, bratu i konju...i tu pustim suzu. scena jednostavno namestena ali puna emocija. 

RIP.png

ellen.png

jesus.png

Edited by mustang

Filozof manijak

+1

pratim i dižem za kadar kad vetar nosi kesu

hqdefault.jpg 

Filozof manijak

Nastavak:

Konan, kadar iz scene the Orgy:

hqdefault.jpg