Jump to content
IGNORED

Lični kadar


April

Recommended Posts

1 hour ago, burekdzija said:

nije plakanje, plasenje ili sanjanje nego smejanje:

 

56e45f00f7481a5e6bf54eb5dbc99faa.jpg

 

 

Uh, ovo je skoro pa savršeno, tako spontano i blago neočekivano ali odmah prepoznatljivo i potpuno prirodno uklopljvo u film. 

Odlična scena  :thumbsup:

Link to comment
  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    15

  • Filozof manijak

    12

  • Meazza

    12

  • Ras

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa, jedna od najčuvenijih, ipak obzirom da je Altman u pitanju, važno je napomenuti da njegovi kadrovi nikada ne mogu biti svedeni na nivo slike i da čak, iako zvukom ide pesma Samoubistvo je bezbolno, ona je proistekla iz dvostruke montaže, one koja linearno prati tok slika, ali i iz složene montaže zvučnih kanala (praktično svakog lika ponaosob), koji se tokom stilizovanog filmskog postupka stapaju u akord pesme koja prožima datu vizuelnost...

Link to comment
3 minutes ago, Ajant23 said:

.....Altman u pitanju, važno je napomenuti da njegovi kadrovi nikada ne mogu biti svedeni na nivo slike .....

 

 

Da, u pravu si. Kod njega je, ako mogu laički da se izrazim, važniji nekakav flow, mnogo toga se istovremeno dešava, mnogi istovremeno govore, često su scene prezasićene i to im daje altmanovsku čar. Teško je to uhvatiti slikom

Jbg, možda postoji i stručni izraz za to ali ga ja ne znam. Svakako, svidja mi se i uglavnom prepoznam kad na to naidjem.

Link to comment
2 hours ago, burekdzija said:

 

 

56e45f00f7481a5e6bf54eb5dbc99faa.jpg

 

39 minutes ago, Ajant23 said:

 

Od Viridijane sve do Branaghinog Ubistva u Orijent ekspresu iz prošle godine na pragu tunela na zapadnoj granici Srema. Tajne večere na filmu su tema za ceo jedan posebni topic...

 

Ima i ovaj:

 

1506056_10201577804699360_1265758098_n.jpg

Link to comment

Super tema!

 

Misa dolazi po violinu. Ima još creepy scena u filmu, ali kao klinac sam tokom ove isključio TV zbog straha.

 

Screen%20Shot%202018-10-22%20at%2000.18.

 

Kad majstor od dva anđela napravi dva đavola:

 

maxresdefault.jpg

 

Cadence. Jedan od video klub naslova, Chain gang pesma

 

hqdefault.jpg

Link to comment

Od Pintera sahrana u Brezi

 

Breza.thumb.jpg.b34c11f752c0eb0ba01cb06e49b2c73f.jpg

 

Od Milera svaki frejm magnovenja u poslednjih 15 minua Mrtvog čoveka, posebno ulazak u selo.

Isto tako od Kuste i Filača bilo šta iz Doli Bel i završnii kadar Života radnika.

 

ZivotRadnika.thumb.jpg.85221c46d4bbf638cd94f405831eac39.jpg

 

Random klasici

 

the_graduate_ending_shot_elaine_and_benj

 

badlieutenant1.jpg

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

 

@nisam ja  :) jesi crnogorac :D .... sto te mrzi da stavis naslov days of heaven, ne znaju svi  

 

zivot drugih...scena kada se budi i oseca...za mene predstavlja nadu ....naravno da se isplacem :D

 

rekvijem za snove...varira od cega se jezim...ali uglavnom me zmarci prodju na ellen ulogu i naglo mentalno propadanje (bolest danasnjice)...strah da se meni tako nesto ne desi

 

veliko plavetnilo kada odlazi sa delfinima, nazad gde mu energija pripada. ne moze bolja smrt biti. 

 

i passion of the Christ, i tu placem kao kisa na raspece. ljudi stoka. treba nas istrebiti. 

 

divim se kadrovima rogera deakinsa u assasination of jessie james kroz staklo i sunset kako je uhvacen. a da i pruga scena ... masterpiece. 

 

scena olivera markovic sa jezdicem na klupi u filmu kordon...pricaju o pokojnom muzu i slavuju, bratu i konju...i tu pustim suzu. scena jednostavno namestena ali puna emocija. 

 

RIP.png

ellen.png

 

jesus.png

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...