Jump to content
IGNORED

Due to a copyright takedown notice that we received, we had to take down your video from YouTube:


kud_genijalci

Recommended Posts

Znači, ne znam gde ovo da stavim - na Pravo ili na Muziku, vi vidite, pa premestite tamo ako treba.

 

Dana 4. oktobra primio sam svoj prvi opasni imejl od Jučuba.

Quote

Hi -----

Due to a copyright takedown notice that we received, we had to take down your video from YouTube:

Video title: -------------------------------
Video url: video url

 

Takedown issued by: International Federation of the Phonographic Industry

This means that your video can no longer be played on YouTube.

You received a copyright strike

You now have 1 copyright strike. If you get multiple copyright strikes, we’ll have to disable your account. To prevent that from happening, please don’t upload videos containing copyrighted content that you aren’t allowed to use.

 

Da lo je još neko od vas dobio ovako nešto?

Napominjem - a to sizvesno znate - da ovo nije automatski generisana opomena, toga je bilo i biće i nema posledica, već je to neko prijavio.

I sada se dele kazneni poeni.

Kažu: možeš da saćekaš da istekne "strike", ali posle 6 meseci i da ideš u Školu za kopirejt.

Kao da sam nasilnik i siledžija pa me šalju na Anger Management.

Kao onog Alana Turinga što su kljukali ženskim hormonima.

 

Druga dva načina su da pišem ovome ko se žalio i da im lepo objasnim i zamolim ih da skinu zahtev.

 

A ako primenim treći način - da podnesem kontraobjašnjenje, onda mi prete zatvorom i kaznama "u slučaju krivokletstva i kršenja autorskih prava".

 

E sada, dotični video koji su mi makli je  isti kao i 90 postotaka mojih videa: napravljen kamericom ili mobilnim na nekom koncertu.

I to nije ni pesma, već minut i nešto. Neka faca peva neku pesmu i to je to.

Onda bi 9 0d 10 videa mogl ida mi skinu i da me uhapse ibace na doživotnu robiju.

Dodaću i da video stoji na Jučubu od avgusta 2014.

4 godine i 2 meseca znači. 

 

Ima li neko iskustva s ovim?

Da li da očekujem lavinu ovih strajkova i ubrzo isključenje mog kanala?

Ima li vajde da pišem ovoj Federaciji i da im lepo objasnim da sam ja siroma čovek i da sam imao možda samo 15o posetilaca na video, da ga nisam "monetizovao" i da su mi to samo moje male uspomenice sa putovanjaca, sirotinjska radost, i tako dalje?

 

 

Link to comment

Više profi jutjubera je pravilo videe o ovome. Imaš gomilu firmi koje češljaju videe po yt i traže materijal na koji polažu autorska prava. To ide prilično automatizovano, a YT ti prvo skine video pa onda ti dokazuješ nevinost. Posebno pogađa one koji žive od oglasa, jer se demonetizuju.

 

Često se desi da neka firma traži prava nad pesmom koju izvodi neko drugi, iako nemaju oni prava na nju, ili čak više firmi nad istim videom. Desi se da neko snima atmosferu u gradu, iz kafića se čuje pesma na nekoliko sekundi i to nađu.

 

Samo mi nije jasno kako su stigli i do običnog sveta sa nekoliko stotina pregleda po videu.

 

Ja ne znam kakva je situacija sa autorskim pravima za snimke koncerata. Ako smeju da se kače u šta sumnjam, možeš da tražiš da ti vrate video. U protivnom počisti svoj kanal od sličnog materijala.

Link to comment

meni ispod polovine uploadovanih videa pise 'tuzba za povredu autorskih prava', cak iako su svi ili private ili po pozivu vidljivi

to su naravno filmici u koje sam ubacivala neku muziku koja ocigledno ne sme :D

to sam bas primetila pre 4-5 dana ,ne znam otkad to stoji. da se zabrinem, brisem videe?

vidim da je interfejs drugaciji, uneli su neke novine, imas sad neka placena clanstva i npr analitika nije moguca ako je video private il po pozivu 

Link to comment
8 hours ago, vathra said:

Više profi jutjubera je pravilo videe o ovome. Imaš gomilu firmi koje češljaju videe po yt i traže materijal na koji polažu autorska prava. To ide prilično automatizovano, a YT ti prvo skine video pa onda ti dokazuješ nevinost. Posebno pogađa one koji žive od oglasa, jer se demonetizuju.

 

Često se desi da neka firma traži prava nad pesmom koju izvodi neko drugi, iako nemaju oni prava na nju, ili čak više firmi nad istim videom. Desi se da neko snima atmosferu u gradu, iz kafića se čuje pesma na nekoliko sekundi i to nađu.

 

Samo mi nije jasno kako su stigli i do običnog sveta sa nekoliko stotina pregleda po videu.

 

Ja ne znam kakva je situacija sa autorskim pravima za snimke koncerata. Ako smeju da se kače u šta sumnjam, možeš da tražiš da ti vrate video. U protivnom počisti svoj kanal od sličnog materijala.

Hm, 90 procenata muzike na Jutjtubu su takvi "neautirozovani" snimci sa koncerata, načinjeni ajfonom, samrtfonom ili glupom kamericom. 

I 90 procenata mojih videa je takve sorte. Na primer, odem na koncert Andertonsa i snimim mrak na scen ii zlazak i benda i njihov uobičajeni start sa "Jimmy Kimmy" i "Jump Boys" u komadu. Ili snim otvaranje Foo Fightersa u Amsterdamu s pola pesme. S vremenom me sve više umara da snima mcele uvodne pesme, pa su sve češće samo odlomci.

I po pravili videi imaju manje od 200 posetilaca, a često i ispod 100, najčešće ispod 100.

Jer nikada nisam prešao na monentizaciju.

Najveći hit mi je jedan spot iz Paradisa a 1000 i nešto, ali od toga nema love.

 

Elem, besposlene ćate u nekim kancelarijama za autorska prava karžnjavaju jariće.

Ja sam sebe već ispisao sa spiska živih, ali žao mi tih snimaka, to su mi uspomene. 

Link to comment

vidim da je u septembru 2018 omogucena neki andrak sto lovi neautorizovanu muziku tako sto identifikuje podudaranje..

 

 

ja sad trazim kako da 

 

Quote

 

Уклоните музичку нумеру из видеа

Да бисте уклонили песму из видеа који је предмет тужбе за повреду ауторских права:

  1. Пријавите се и отворите Менаџер видео снимака.
  2. Нађите видео из којег желите да уклоните песму.
  3. У падајућем менију изаберите Измени > Звук.
  4. Ако је могуће уклонити песму из видеа, видећете одељак „Уклони песму“ при дну екрана. Кликните на Уклони ову песму.
  5. Кликните на Сачувај. Сачекајте да се брисање песме заврши да бисте видели да ли је уклањање успело.

Тако ћете уклонити само аудио садржај који је предмет тужбе, док ће остали слојеви звука остати недирнути. Ако то није могуће, искључиће се звук на делу видеа у којем се појављује аудио садржај који је предмет тужбе.

 

 

 

i uopste mi ne ide. ne znam jel to moguce ako je muzika ubacena u video pri montazi ranije , ne na tjubu

izgleda cu i ja na tu skolu u zatvor

 

Quote

 

Copyright Match Tool

Copyright Match Tool налази комплетне копије ваших оригиналних видео снимака на другим YouTube каналима. Кад се идентификује подударање, можете да га прегледате у YouTube студију и одредите које мере желите да предузмете. Ова алатка је тренутно доступна као мали пилот-програм.

Ево како она функционише: Кад отпремите оригинални видео на YouTube, скенирамо све видео снимке отпремљене после вашег да видимо да ли се неки подудара. Важно је да први отпремите садржај на YouTube као јавни видео, јер на основу времена отпремања видеа одлучујемо коме се приказују подударања. Редовно проверавајте алатку да бисте видели сва нова подударања која нађемо.

Алатку Copyright Match Tool треба да користите одговорно. Злоупотреба, у коју спада намерна или поновљена злоупотреба процеса уклањања због повреде ауторских права, покушаји испробавања начина рада или реверзног инжењеринга система за подударање може да доведе до губитка приступа функцији или прекидању YouTube партнерства. То што смо нашли отпремљен материјал који се подудара са вашим видеом не гарантује да је реч о повреди ауторских права. Ви сте дужни да прегледате сваки видео и утврдите да ли важе изузеци од заштите ауторских права, као што су поштено коришћење, поштено поступање и други, пре него што поднесете захтев за уклањање.

 

 
Link to comment

Пробај да изгуглаш за снимке концерата шта ради ЈТ.

За класичну песму је ситуација јасна.

 

Само што нисам знао да сад ударају и по ситној боранији, што је сумануто.

Link to comment

ja sam iskulirala, nije moje isto ko kod kud genijalci, nista nisam dobila na mejl, njega je neko bas prijavio

 

pregledala svaki upload pojedinacno, na svakom pise da je utvrdjeno da imaju nesto sto krsi autorska prava bla bla , uglavnom da ne treba nista da radim ako necu uz tri stvari:

- moguce da ce mi se pojaviti oglas na videu 

- ne mogu da ugradjujem video negde

-ne mogu da ga naplacujem

 

to je sve

 

 

 

Link to comment

Zbog ovoga o čemu pričate neki snimci nemaju zvuk. Evo primer ispod, pretpostavljam zbog Roki muzike tokom treninga, ne sećam se više, davno sam gledao. Ako neko ima ovaj 3/4 deo sa zvukom ili ceo film molim preklinjem da mi se javi na PM.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...