Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

4 hours ago, hazard said:

 

 

Onda stubići po trotoarima čim se otvori dovoljan broj garaža u određenom delu grada. Džabe pauk, mora fizički da se onemogući parkiranje, ne može pauk sve da stigne.

 

 

Stubici ne rade posao, posle nedelju dana,neki majstor ce kolima da izvali jedan od njih, i onda ce svi poceti da ulaze tuda. Kod mene ispred zgrade su postavljali stubice u vise navrata i problem nikada nije bio resen na taj nacin… Resen je pre nekoliko godina kada su napravljeni ivicnjaci visoki 30cm, tako da ne mogu ni dzipovi da se popnu...

Link to comment
27 minutes ago, goofs said:

Pa ne mora da ima milion, moze da ih bude 5-10-20, i dve su dobre za pocetak. Pa ko hoce neka ide u garazu i seta, ko nece nek se aka po komsiluku i nek ga nosi pauk.

 

Problem je sto o svemu tome niko ne razmislja, sem ovde vrlih forumasa, niko na vlasti ne resava sistemski problem, vec samo radi po sablonu krojenom verovanto za neku Zenevu. Parking servis je dosao pre hrpu godina kod mene u ulicu, podigao trotoare i od realnih 200 mesta za parkiranje koliko je bilo do tada iscrtao 50. A stanare ko jbe, nek se snalaze, sto i radimo u sustini.

 

Pa ne, slazem se, ali htedoh reci ako ima jedna u kraju, onda ce tamo morati da parkira i neko ko zivi 300m odatle. A posto sve vise i vise upoznajem ljude koji i za 600m pesacenja sedaju u kola i onda traze parking mesto, nisam bas siguran da bi to bilo delotvorno. Mislim da sam cak u nekom tekstu i video da postoji nekakva garaza, ali stanovnici odatle nece tamo da parkiraju jer je mracno i plase se kradje ili tako nesto. Izgovora moze da se nadje milion.

Link to comment
On 16.2.2019. at 23:34, Delija67 said:

Radi se ovom delu ulice. Zelena vrata dole su izlaz sa pijace. Ljudi sa punim cegerima i kolicima izlaze odatle i idu kolovozom nekih 50 metara do raskrsnice zato sto je tako lakse nego da na tom mestu predju ulicu van prelaza i da se provlace izmedju parkiranih vozila da bi dosli do trotoara. Ako bi se zabranilo parkiranje sa desne strane i napravio trotoar tog problema ne bi bilo.

i meni bi lakse bilo kad se vracam s posla, da iz narodnoh fronta skrenem desno u balkansku nizbrdo, al ne mogu, jednosmerna je. ako bi se balkanska napravila dvosmernom, tog problema ne bi bilo.

On 17.2.2019. at 0:10, Delija67 said:

Uputi me kuda da idem kad izadjem sa pijace, a da ne napravim saobracajni prekrsaj.

I kuda treba da se krecu oni koji parkiraju vozila na parking mestima sa desne strane.

kad vec natezemo mak na konac o pesackom krsenju propisa; jel nije logicno da, ako vec moras da provedes neko vreme na kolovozu, to traje sto je krace moguce? jel logicinije da predjes ulicu van pesackog na brzaka, ili da ides 50m sredinom ulice? zbog tvoje bezbednosti, ne radi se o necijih 10 sekundi.

Link to comment
On 19.2.2019. at 18:25, Venom said:

 

Pa ne, slazem se, ali htedoh reci ako ima jedna u kraju, onda ce tamo morati da parkira i neko ko zivi 300m odatle. A posto sve vise i vise upoznajem ljude koji i za 600m pesacenja sedaju u kola i onda traze parking mesto, nisam bas siguran da bi to bilo delotvorno. Mislim da sam cak u nekom tekstu i video da postoji nekakva garaza, ali stanovnici odatle nece tamo da parkiraju jer je mracno i plase se kradje ili tako nesto. Izgovora moze da se nadje milion.

 

Kod mene u kraju, a i u kraju gde sam ranije živeo, parkiranje 300 m od zgrade je redovna pojava jer jednostavno nema mesta. Neko ubode mesto ispred zgrade, a meni se često dešava(lo) da nađem mesto 3 ulice od ulaza i to jedva. Znam da ima dosta ,,oću ispred vrata ili nigde" pacijenata, ali ipak mislim da su manjina, i da bi većina ljudi u delovima grada gde je parkiranje kritično pristala da ima garantovano mesto u garaži 300 m od kuće. Da ne govorimo o gubljenju vremena u traženju parkinga, mogućnosti da te odnese pauk (dešavalo se više puta mojim komšijama), oštećenjima kada te neko ogrebe jer je tesno, itd.

 

Drugo, ja sam primetio da u dosta novogradnje garaže zvrje poluprazne, jer stanari neće da kupe garažna mesta. Gore sam napisao kako mislim da to treba da se reši dugoročno, ali kada bi se nakon izgradnji opštinskih garaža uvela nulta tolerancija za nepropisno parkiranje, dosta tih ,,oću na pljuvomet od stana" likova bi bilo stimulisano da kupi garažna mesta u sopstvenoj zgradi. 

 

@Mimix Znam da ima i takvih pacijenata, no ja sam primetio i mesta gde stubići rade posao...tu dosta utiče i širina trotoara i broj stubića, često je raspored takav da nije dovoljno da se iščupa jedan stubić ili dva pa da ceo potez trotoara tu postane pristupačan za parkiranje. Tamo gde je širi je naravno druga priča. Ali tu onda treba da radi pauk, kazne, itd.

 

Poenta je da se ljudima ponudi alternativa (evo vam garaže po povlašćenim cenama) a onda da se udari žustro po kaznenoj politici.

Link to comment

https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/aktuelno/6672/kako-osloboditi-zakrcene-trotoare-i-resiti-hronican-nedostatak-parkinga

 

Još davno smo dobili nekoliko mejlova u kojima su nam ljudi opisali vrlo zanimljiv problem u jednom beogradskom prigradskom naselju. Reč je o relativno novim zgradama uz koje je izgrađen veliki parking u dva nivoa, ali niko ne želi tu da se parkira.

 

Stanari kao razlog ovakvog ponašanja navode strah od obijanja i krađe. Gornji nivo (bez krova) čak i nije toliko „strašan“, ali u donjem nivou nema svetla, pa lopovi imaju svu privatnost prilikom obavljanja svog posla.

 

Ovde dolazimo do klasičnog problema u našoj zemlji - neorganizovanost, nemogućnost stanara da se dogovore i reše neki zajednički problem, nezainteresovanost nadležnih da rešavaju slične probleme, teško pronalaženje odgovora na pitanje da li je i ko uopšte nadležan za ovakve stvari i slično.

 

Rezultat - pešaci hodaju po ulici, a automobili „spavaju“ na trotoaru.

Link to comment

To sa obijanjem je poprilično zajebana stvar, nevezano gde se parkiraju automobili...

 

Ja ne vidim zašto bi auto parkiran na ulici bio sigurniji nego u garaži, niti bi osvetljivanje garaže pomoglo da ima manje krađe... Tu treba neke druge stvari rešiti...

 

 

 

Link to comment

Ma ok, mrak sigurno igra neku ulogu, plus sto su unutra zaštićeni od prolaznika.

Ne kapiram što bi iko napravio garažu bez video nadzora koji košta fazon trista evra, a kamoli bez svetala.

Link to comment

Ni ja ne kapiram, ali isto mi nije jasno zašto se stanari ne organizuju za svetlo i video nadzor, ako je parking na dva nivoa, znači ima ih dosta, da li im je mnogo da daju po 30ak evra po stanu da obezbede sebi parking mesta?

 

Ja bi u to naselje poslao pauk da kruži par meseci 24x7 i da kupi svaki auto sa trotoara, da vidiš kako bi se odma organizovali za sve

Edited by hazard
Link to comment
12 hours ago, Grunf said:

i meni bi lakse bilo kad se vracam s posla, da iz narodnoh fronta skrenem desno u balkansku nizbrdo, al ne mogu, jednosmerna je. ako bi se balkanska napravila dvosmernom, tog problema ne bi bilo.

kad vec natezemo mak na konac o pesackom krsenju propisa; jel nije logicno da, ako vec moras da provedes neko vreme na kolovozu, to traje sto je krace moguce? jel logicinije da predjes ulicu van pesackog na brzaka, ili da ides 50m sredinom ulice? zbog tvoje bezbednosti, ne radi se o necijih 10 sekundi.

Niko ne ide sredinom ulice vec uz desnu ivicu tik do parkiranih automobila i provode mozda i manje vremena nego da prodju ulicu, pa opet po kolovozu zaobilaze nepropisno zaustavljeno vozilo, koje inace daleko vise ometa saobracaj od pesaka, pa se provlaci izmedju parkiranih vozila na parkingu. Tu je jedino ispravno resenje ukinuti tih 13 parking mesta koja su takodje problem jer i do njih moze da se dodje samo kolovozom i napraviti nedostajucu pesacku stazu do coska, a dok se to ne desi pesaci ce ici tim parcetom kolovoza, a vozaci voziti oprezno jer ionako ne mogu drugacije da voze jer dobar deo kolovoza zauzimaju nepropisno zaustavljena vozila i prave guzvu.

Link to comment
8 hours ago, hazard said:

Ni ja ne kapiram, ali isto mi nije jasno zašto se stanari ne organizuju za svetlo i video nadzor, ako je parking na dva nivoa, znači ima ih dosta, da li im je mnogo da daju po 30ak evra po stanu da obezbede sebi parking mesta?

 

Ja bi u to naselje poslao pauk da kruži par meseci 24x7 i da kupi svaki auto sa trotoara, da vidiš kako bi se odma organizovali za sve

 

 

Слажем се када имају где да паркирају а неће.Имате господо паркинг па нађите начин да га обезбедите.

Са друге стране овде код нас по блоковима је лудило за паркинг и плашим се да ће се тешко наћи неко нормално решење.

Edited by Блок_64
Link to comment

+1. I po savskim blokovima je vrlo kritično po pitanju parking mesta. Nemaš gde da ostaviš auto, posebno ako imaš sreću da radiš do osam uveče. Parkinzi su krcati, pa vozači vrlo često parkiraju po stazama za pešake, travnjacima i dečijim igralištima. Takođe, na centralnom parkingu između zgrada važi nepisano pravilo: kad nema slobodnih mesta, parkiraš se popreko, svesno zagrađujući auto nekog srećnika koji je našao slobodno mesto, ali izbaciš iz brzine i spustiš ručnu. Onda, taj koga si zagradio, zna za jadac i pogura tvoj auto, i možda još neki auto isped ili iza tebe, da bi mogao da isparkira. I sve to funkcioniše odlično™. 

Edited by Willow
Link to comment
On 21.2.2019. at 10:22, hazard said:

 

Kod mene u kraju, a i u kraju gde sam ranije živeo, parkiranje 300 m od zgrade je redovna pojava jer jednostavno nema mesta. Neko ubode mesto ispred zgrade, a meni se često dešava(lo) da nađem mesto 3 ulice od ulaza i to jedva. Znam da ima dosta ,,oću ispred vrata ili nigde" pacijenata, ali ipak mislim da su manjina, i da bi većina ljudi u delovima grada gde je parkiranje kritično pristala da ima garantovano mesto u garaži 300 m od kuće. Da ne govorimo o gubljenju vremena u traženju parkinga, mogućnosti da te odnese pauk (dešavalo se više puta mojim komšijama), oštećenjima kada te neko ogrebe jer je tesno, itd.

 

Drugo, ja sam primetio da u dosta novogradnje garaže zvrje poluprazne, jer stanari neće da kupe garažna mesta. Gore sam napisao kako mislim da to treba da se reši dugoročno, ali kada bi se nakon izgradnji opštinskih garaža uvela nulta tolerancija za nepropisno parkiranje, dosta tih ,,oću na pljuvomet od stana" likova bi bilo stimulisano da kupi garažna mesta u sopstvenoj zgradi. 

 

@Mimix Znam da ima i takvih pacijenata, no ja sam primetio i mesta gde stubići rade posao...tu dosta utiče i širina trotoara i broj stubića, često je raspored takav da nije dovoljno da se iščupa jedan stubić ili dva pa da ceo potez trotoara tu postane pristupačan za parkiranje. Tamo gde je širi je naravno druga priča. Ali tu onda treba da radi pauk, kazne, itd.

 

Poenta je da se ljudima ponudi alternativa (evo vam garaže po povlašćenim cenama) a onda da se udari žustro po kaznenoj politici.

Pa kad garazna mesta kostaju po 10-15 hiljada  evra. Investitori valjaju, jebe im se. S jedne strane je u centralnim delovima grada obavezno da se pravi garaza u svakoj novoj zgradi, a onda sljam uzme to pa prodaje odvojeno od stanova. Valjda bi bilo normalno da ako kupis stan u takvoj zgradi imas i parking mesto.

 Ne bih ni ja kupio to nikad, to je vredjanje inteligencije.  15 soma za komad betona. Doduse, ne bih nikad kupio stan kod nas u novogradnji... Ni bilo gde u centru... Pa je onda svejedno :D

Link to comment



Valjda bi bilo normalno da ako kupis stan u takvoj zgradi imas i parking mesto


To sam i ja mislila ali vidiš, i u Nemačkoj npr. obično platis to parking mesto. Nekada dva pripadaju stanu pa moras oba da uzmeš. Ili ti ga naplate još većom cenom stana. A na taj komad betona platis i porez 6% i notara 2% i agenciju 6%, ako ne uspes da prodjes bez nje, bas kao da kupujes stan. I nema veze da li je novogradnja ili staro..
Link to comment

To i kazem. Platis ga u sklopu cene stana, sigurno ne postoji mogucnost da parking mestom trgujes odvojeno (ili ne bi trebala da postoji). U toj-i-toj zoni je po urbanistickom planu obavezno da se zgrada pravi sa minimum 1 parking mestom po stanu, u sklopu zgrade/parcele, i onda ne bi trebalo da bude izbora uopste, stan ide sa parking mestom, nema hocu necu, i nema doplati, stan je ovoliko a parking jos 15 hiljada. Ko sto ne mozes da kazes kupicu stan al necu terasu, to je sastavni deo stana, il uzimas sa time ili nista. Ali vole diveloperi da pilicare ako moze, a moze.

Problem je kod nas sto su sva ta pravila izmisljena da bi se smaljila guzva u gradu, problemi sa parkiranjem, itd (ta obaveza da se zgrade grade sa garazom na vracaru i dorcolu npr, ili ono uvedjenje zona za parking - ideja je da se ljudi sprece da idu na posao kolima), a pretvore se u priliku da neko zaradi pare, a problem se ne resava. Pa tako diveloperi onda trguju parking mestima, pa ljudi koji zive u zgradi na kraju i dalje parkiraju po ulici, a parking u zgradi kupuju firme koje su okolo da mogu tu da parkiraju, parking zone sluze da se puni budzet grada i da parking servis zaradjuje pare a ne da se ljudi nateraju da na posao idu prevozom da bi se smanjila guzva. itd. (evo sad su produzili trajanje zona, kao doplati 100 dinara pa mozes jos sat vremena - pa majmuni, nije u tome smisao zona).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...