Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Radi se ovom delu ulice. Zelena vrata dole su izlaz sa pijace. Ljudi sa punim cegerima i kolicima izlaze odatle i idu kolovozom nekih 50 metara do raskrsnice zato sto je tako lakse nego da na tom mestu predju ulicu van prelaza i da se provlace izmedju parkiranih vozila da bi dosli do trotoara. Ako bi se zabranilo parkiranje sa desne strane i napravio trotoar tog problema ne bi bilo.

Link to comment

o tome pričam

običajni saobraćajni propisi

 

 

džabadaja je prošao tuda, po jedinom suvom sprudu u močvari, i od tad se prolazi tom džadom tako

sindrom čedine zebre

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Uputi me kuda da idem kad izadjem sa pijace, a da ne napravim saobracajni prekrsaj.

I kuda treba da se krecu oni koji parkiraju vozila na parking mestima sa desne strane.

Edited by Delija67
Link to comment

to je tzv podrumski ili ti ekonomski izlaz tu ulazi roba u pijacu. koristi izlaze u lenjinovom bulevaru ili u aleksinačkih rudara koji su predviđeni za kupce

 

Link to comment

Taj izlaz je otvoren za sve tokom radnog vremena pijace, pa ga kupci i koriste, a zgodniji je za sve koji idu sa kolicima jer su ostali izlazi na stepenicama bez rampe, tako da cu da nastavim da koristim ovaj. Ostaje i pitanje vozaca i putnika parkiranih vozila sa desne strane. Kuda oni da pridju svojim vozilima? Tu nije oduvek bio parking, nego je bio tehnicki prilaz kamionima i ostavljeno mesto pesacima za prolaz preko pune linije, ali se svaka raspoloziva povrsina pretvara u parking, a ne misli se uopste na pesake i njihove potrebe.

Link to comment
11 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

alo srbine, kolovoz je za automobile trotoar je za pešake

 

 

Ja sve vreme pokusavam da dodjem do odgovora sta pesak da radi kad naidje na situaciju u kojoj nema trotoara jer je povrsina koja bi trebala da bude trotoar zauzeta parkiranim automobilima, kao i kuda treba da se krece vozac ili putnik vozila koje se parkira na tim mestima i napustanjem vozila postane pesak. Ako je trotoar za pesake sta traze parking mesta po trotoarima sirom grada.

Link to comment

Moram na trenutak da prekinem ove ispovesti vozaca koji od pesaka na kolovozu nije mogao da vozi maksimalnom brzinom, pa je umesto za 11 sekundi, delom puta prosao za 13 sekundi, ali malopre videh ovo:

 

 

 

Beograd i Srbija su inace delovi sveta sa verovatno najmanje invalida, posto smo najvitalniji narod na svetu. Ili to, ili ti ljudi sede po kuci po ceo dan, nedelju, mesec i godinu, posto znaju i sami da od kretanja nema nista.

 

Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ne majmune, nisu u pitanju moje dve sekunde već nečiji život

 

Molim da nacine komunikacije iz porodice ne prenosis na forum.

 

I jos jedna molba: nemoj da stavljas znak jednakosti izmedju blokiranog trotoara i toga da neko hoda po kolovozu. Druga strana medalje hodanja po kolovozu je kad vozac za 20cm zauzme trotoar na mestu gde ne sme uopste da parkira. Ne znam zasto bi neko hodao po kolovozu ako na to nije primoran, ali ako nekog ugrozava, ugrozava sebe. Idioti koji blokiraju ceo trotoar ugrozavaju desetine i desetine ljudi, koji onda moraju da hodaju oko njih, po putu i gde sve ne.

Link to comment
On 8.2.2019. at 16:50, Valkyrie said:

Deluje šašavo, ali Venom će nama ostaviti uređeniji, saobraćajno-kulturniji i stariji BG kad ode nazad u Ger. 

 

:D

 

Tako i moja rodbina neka kada dođe iz Švice objašnjava celom komšiluku pravila komunalnog ponašanja (apsolutno ih podržavam u tome).

 

Kada smo kod parkiranja na trotoarima...da li je neko, negde, ikada stvarno seo i razmislio o problemu parkiranja u Beogradu?

 

Ja mislim da je jedno 80% automobila u gradu parkirano nepropisno (mislim na one koje su na javnom mestu, dakle ne na kola po privatnim dvorištima i garažama). Razlog je naravno zato što je parkiranja na trotoaru zabranjeno svugde osim tamo gde je izričito dozvoljeno, a tih izričito dozvoljenih parking mesta nema dovoljno. Takođe, zakon propisuje koliko mesta mora da ostane između parkiranog automobila i unutrašnjeg (dakle na ka ulici) kraja trotoara, tako da ne može ni svaki trotoar da se pretvori u parking čak i kada bi grad to hteo (niti treba naravno, jer kola već zauzimaju previše prostora u ovom gradu).

 

Ja mislim da je rešenje da grad (ili opštine) masovno gradi garaže...ima u većini krajeva praznih parcela (ili parcela sa objektima za rušenje) gde bi to moglo da se izvede. Kod mene u kraju npr. ima nekoliko lokacija, a situacija sa parkingom je kritična. Garaže treba graditi na sprat, da budu što jeftinije (dakle izbeći podzemne nivoe gde god je moguće). Onda recimo 20-30% svake garaže da bude javni parking (kao bilo koja druga garaža), a 70-80% da se ponudi po povlašćenim cenama stanarima i firmama u krugu od X Y od garaže. Pa ako se ne popuni, dati na otvorenu licitaciju. Samo zakup (na min. 6 meseci, max. 3 godine recimo), bez prava podzakupa (da ne bude muljanja; dakle auto koji se parkira mora biti na ime zakupca ili njegovog člana porodice, određeni reg. broj itd.).

 

Onda stubići po trotoarima čim se otvori dovoljan broj garaža u određenom delu grada. Džabe pauk, mora fizički da se onemogući parkiranje, ne može pauk sve da stigne.

 

Na sistemskom nivou, treba promeniti zakon da se zabrani odvojena prodaja parking mesta i stanova u novogradnji. Džabe što zakon propisuje X parking mesta po kvm kada je kupcima skupo da daju još par hiljada evra za parking, pa se garaža ne popuni i pretvori se u lokal, dodatni stan, teretanu, magacin...parking mesto ide uz stan i ćao, ulazi u cenu (investitori onda više neće moći da gledaju da dodatno zarade na tom parking mestu, nego će to ući jednostavno kao trošak u izgradnju zgrade). Ako ti ne treba, nemaš auto, pa ti izdaj nekom drugom (prodaja ne može, kao što ne možeš da prodaš balkon).

Link to comment

Razmisljao sam i ja o tome da bi grad mogao da napravi garaze, ali tih garaza ne moze da bude milion i na kraju ce svi hteti da parkiraju ispred kuce. Ko ce da se cima 100 metara peske, uostalom boli me kurac, mogu da radim sta hocu. I mozda ozbiljniji protiv argument je da ce i tih mesta jednostavno nestati jednom i da ce se opet sve pretvoriti u ovo isto.

 

Na kraju, za centar grada eventualno i moze da se resi problem, jer protiv dolazenja na posao kolima u teoriji i moze da se uradi nesto. Ali van centra gde ljudi uglavnom samo zive, pa je i pored toga sve krcato prosto tesko. Eventualno da se sve ulice pretvore u jednosmerne i da se pola puta iskoristi za parking, ali ce naravno i protiv toga da se digne ta ogromna vecina od 20%, jer je osnovno ljudsko pravo voziti maksimalnom brzinom, najkracim mogucim putem i parkirati ako treba preko pesaka posto je to najblize ulaznim vratima.

Link to comment

Pa ne mora da ima milion, moze da ih bude 5-10-20, i dve su dobre za pocetak. Pa ko hoce neka ide u garazu i seta, ko nece nek se aka po komsiluku i nek ga nosi pauk.

 

Problem je sto o svemu tome niko ne razmislja, sem ovde vrlih forumasa, niko na vlasti ne resava sistemski problem, vec samo radi po sablonu krojenom verovanto za neku Zenevu. Parking servis je dosao pre hrpu godina kod mene u ulicu, podigao trotoare i od realnih 200 mesta za parkiranje koliko je bilo do tada iscrtao 50. A stanare ko jbe, nek se snalaze, sto i radimo u sustini.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...