Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Vjerujem da si potpuno u pravu. Ali sortiraj probleme po važnosti i kreni rješavati najveći. Naravno, uzimajući u obzir 

 

21 minutes ago, Tale said:

Gradska uprava, ako razmatramo samo Beograd, ne čini gotovo ništa kako bi se poboljšali uslovi života u koje spada i saobraćaj.

 

Tj. dosljedno primjenjuj zakon za primarni problem (koji se uzme k'o takav) od imenovanih.

Link to comment

Znam, samo ukazujem na očigledno.

 

Suštinski nema razlike između bacanja smeća uokolo i kršenja saobraćajnih propisa: neki nisu naučeni a neki kažu "nema kante". Sa svima se mora raditi ali se prvo mora početi (uzgred kanti nema jer nema ljudstva koje bi ih praznilo.).

 

Osnovna saobraćajna signalizacija je u prilično lošem stanju, u dobroj meri neadekvatno postavljena, a danas lako dostupnu i jeftinu informacionu tehnologiju mi i dalje čekamo.

 

Policija, kao nadležna za sprovođenje ZoBS, ima zastarele metode rada na prevenciji i kontroli (mahom su to redovne kontrole na uobičajenom mestima i kampanje koje su više medijske nego preventivne). Ne koriste pun kapacitet nadležnosti u postupcima prema upravljaču puta niti u uslovima deljene nadležnosti sa saobraćajnom inspekcijom i komunalnim policijom.

 

Dakle: uprava.

Edited by Tale
Link to comment
  • 2 weeks later...

Juce kod Tasa penje se motor uzbrdo i hoce da skrene na trotoar na onom delu bez ivicnjaka za kolica. Stojim i cekam zeleno tik pored i nekako se progurao i kaze na kraju "pomeri se maaaaaalo". Posto su pesaci jeli tu da se pomeraju motorima na trotoaru. Kriva je naravno drzava; nije obezbedila dovoljno trotoara za motore, iako im je to ustavom zagarantovano.

Link to comment
  • 3 months later...

Nema navikavanja, a ja odo' nazad kako god okrenes. Ali dok smo tu... Malopre kod Masinskog fakulteta: dobar dan, da li mozete da pomerite automobil da moze normalno da se prolazi? a sta, ne moze normalno da se prolazi? ne moze. ok, i pomerio ga covek.

 

Drugi je vec bio vise pacijent. PA JEL NE MOZE NORMALNO DA SE PROLAZI?! Ne moze, npr. kolica sa decom, invalidska kolica. OK pomericu automobil ako dodju invalidska kolica. Jel mozete da stanete na kolovoz? Ne mogu, blokiracu saobracaj. A pesake mozete da blokirate? Zatvara se unutra. Ja cu sad da stanem ispred vas, pa necete moci da izadjete. Dobro, stani.

 

Posle pet minuta je odlucio da ode. ALI SAMO ZATO STO CEKAM TRUDNU ZENU PA NECU DA PRAVIMO PROBLEM!!! Inace, da je slusao sta mu se govori mogao je i da ostane, jer je oko njega ionako bilo desetoro slicno parkiranih. Hteo sam samo da se pomeri pola metra da ne moramo da skakucemo po blatu itsl.

 

Ali! Pre toga na raskrsnici dalje stao covek s kolima na pesackom prelazu i poceo kroz prozor da vice na dostavno vozilo da nema pravo tu da stoji i blokira ceo pesacki prelaz. Ima nade!

Link to comment

a sad malo druga strana medalje

 

vozim se palmira toljatija(jednosmerna) kola parkirana sa obe strane, minimum 10 pešaka žensko/muških od 7 do 77 ide kolovozom, a trotoarom relativno širokim bukvalno niko

 

ludilo mozga. da kojim slučajem saobraćaj uređujuju sami građani tj neko saobraćajno običajno pravo nas ne bi bilo ni za pod šljivu

Link to comment

To se desava na potezu kod starog merkatora gde trotoar postoji samo s jedne strane. Kad izadjem sa pijace na podrumski izlaz imam tri opcije. Da prolazim kroz mracne i zapisane hodnike i izadjem na Lenjinov bulevar, da se provlacim izmedju parkiranih automobila vukuci cegere sa pijace da bih izasao na trotoar u Palmira Toljatija, usput presavsi ulicu van pesackog prelaza ili da prodjem kolovozom do coska. Naravno svi idu kolovozom. Da se sa te strane ulice ukine parging i napravi trotoar isli bi ljudi trotoarom.

Link to comment

Pesackih prelaza ima tam koliko treba. Problem je sto nema pesacke staze sa te strane ulice, pa ljudi idu kolovozom. U nastavku iste ulice pored doma zdravlja i suda nema ljudi na kolovozu jer postoji trotoar sa obe strane ulice.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...