Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

@Host da. zato što živim u gradu gde ne mogu da se oslonim na gradski prevoz u mojim dnevnim kretanjima

 

 

 

na stranu vozačko/pešačko ludilo treba dodati i ne ulaganje u postojeću saobraćajnu infrastrukturu kao i proširenje iste. a i tamo gde se nešto uradi, bolje da nisu ništa ni radili

Link to comment

 

6 minutes ago, Host said:

Pitanje za vozace: jel vam stvarno svima neophodan automobil? 

Od kako mi se razdaljina do posla smanjila na 1/3 pređašnje, sve u dometu tramvajske linije - ne. Stvar je komplikovalo ranije i vođenje deteta u vrtić. Uskoro ni to neće biti potrebno, tako da... A GSP koristim sve češće i redovno uplaćujem mesečnu.

Link to comment
41 minutes ago, Host said:

Pitanje za vozace: jel vam stvarno svima neophodan automobil? 

 

da, kad imaš 10minuta pešačenja do stanice gde dođe prepun bus u koji neretko ne možeš da uđeš, a kasnije moraš i da presedaš, pa opet 10 minuta peške

 

nije onaj stih slučajno:

.... gnušamo se gsp-a, kolima se brže stiže

Link to comment

Venome, shvatam tvoj opravdani rant. Ali radi se o tome da je ovde zakazao urbanizam.

 

Hostovo pitanje je prosto deplasirano. Auto ima ko god da je procenio da mu je potreban. Neko vozi dete u vrtic 5km dalje jer mu je receno da u  vrticu u kraju nema mesta "osim ako ne bude dolazio da se raspituje". Neko ima bolesne roditelje pa mu je bitno da kada izadje u 5 sa posla ne mora da se do Labudovog brda klati sat vremena, pa toliko i nazad,, jer treba imati nekakav zivot valjda. Neko ima auto jer prosto zeli da ode do vikendice ponekad a opcije medjugradskog prevoza su limitirane. Ili da radi stagod sto ne moze toliko efikasno da servisira javni prevoz. Ja da bih posetio rodjenu sestru moram da prodjem 20km sa jednog na drugi kraj grada. Uopste mi nije svejedno hocu li provesti 30min u kolima ili 80 min u prevozu, pa x2 za povratak kuci.

 

Sve su to legalno kupljeni automobili, placaju se nekakve takse, porezi i ostalo, iza cega valjda stoji nekakva usaglasena politika, ili tako treba da bude. Sa druge strane, zakazuje urbano planiranje vec decenijama. Ako u jednom naselju imas x vozila i y parking mesta, pri cemu je x vece od y, pa jebiga, ljudi ce se parkirati na povrsinama koje su nekada bile zelene a sada braon. 

 

Znaci, ne govorim o granicnim slucajevima ugrozavanja petogodisnje dece koja moraju da idu ulicom, nego o nekim slucajevima u sivoj zoni. Jako frustira to sveopste ignorisanje problema, da gradske sluzbe niti sankcionisu parkiranje na nedozvoljenim mestima, niti resavanju problem nedostatka parking mesta. 

Inace, neces naci boljeg sagovornika od mene u vezi sa krsenjem pravila saobracaja u voznji, ophodjenju prema pesacima, i sl. 

Link to comment
5 minutes ago, pacey defender said:

niti resavanju problem nedostatka parking mesta. 

 

Znate kako je to u NS rešeno? Iscrtali su sve što su mogli... U ulicama koje su nekad bile dvosmerne, sad su postake jednosmerne i iscrtano je... Ceo širi centar je iscrtan, bukvalno... Izmišljali su parking mesta i gde mogu da postoje i gde ne mogu, svaki trgić, svaki prolaz koji je mogao da postane praking mesto, iscrtan je...

 

 I opet ponekad nema mesta, mada ratko kad tražim duže od 10-ak minuta... No, NS je mnogo manji, dosta ljudi ide biciklovima, a ima i priča da je GSP bolje organizovan, što ne znam, jer se poslenjih 10 godina ne vozim autobusom... Ćera, koja ide u školu busom, uglavnom kaže da može da sedne i kad ide u školu i kad se vraća, što mi se čini humanim...

 

Link to comment

vozaci se ponasaju onoliko divljacki koliko im se moze. kada bi se prekrsaji uvek naplacivali, dakle bez podmicivanja saobracajaca ili fore sa zastarevanjem, brzo bi se bagra dovela u red. bukvalno u roku od nekoliko meseci. zato su holandjani kad voze auto najpristojniji ljudi ikad, panduri ih samo vrebaju da im uzmu 80 evra za neki poluprekrsaj. dok se ti isti likovi ponasaju ko kreteni kad voze bicikl, tu je vlast manje rigorozna.

Link to comment

Omatorio nam forum. Verovatno smo u proseku prebacili 4 banke. 

1 bendzos ili sta vec ko gotivi/prija mu svako jutro pre sedanja za volan i lagano... Vrlo je vazno naci dozu koja vas ne uspavljuje/usporava vec vas cini da vam je sve ravno do prvog kosovskog bozura. Nakon toga je jos samo potrebno izracunati vreme za koje sigurno stizete gde ste posli /traganje za parkingom included/ i polako. Uzivaj te u voznji. Glavna briga ce vam tada biti da li vam je zbog Kneza Milosa, Takovske i jos par ulica  sa velikim zakrcenjima i nagibima automatik neophodan u sledecem vozilu. 

 

P.S.

Spoiler

Pre upotrebe konsultujte se sa vasim lekarom ili farmaceutom

 

Edited by foto
Strasno smo nervozni i kratkog fitilja
Link to comment
7 hours ago, pacey defender said:

Venome, shvatam tvoj opravdani rant. Ali radi se o tome da je ovde zakazao urbanizam.

 

Ne radi se samo o tome, nego i o tome da, kad je zakazao urbanizam, da li mozemo da resimo problem tako sto cemo da capimo nesto sto nije nase. Ja kazem da ne mozemo. A i nije samo zakazao urbanizam: gde zive moji, osim novoizgradjenih visespratnica bez parkinga, ima i dosta starijih kuca iz recimo sedamdesetih s garazama... koje su pretvorene u stambeni prostor i ciji vlasnici sad parkiraju na trotoaru.

 

edit: i hostovo pitanje nije deplasirano. Nedostatak parking mesta je relevantan info u odluci "da li mi treba auto". Kad bi covek razmislio da NEMA GDE DA PARKIRA, mozda bi racionalna odluka bila NE KUPITI AUTO, ali ovako nije, jer uvek moze da se zloupotrebi trotoar. I ako hoces da prevedes pricu na placanje poreza, taksi itsl. niko od njih ne placa nista za koriscenje javne povrsine koja postoji zbog neceg drugog. Ionako je 90% ulice rezervisano za automobile, ali i to je malo, mora da bude 100%. Resenje se onda samo namece -- prvo treba da trazimo 100% ulice za pesake (napravimo od celog grada pesacku zonu), pa onda da pregovaramo i pravimo ustupke (da im damo trotoar za parking, a kolovoz da ostavimo pesacima).

Edited by Venom
Link to comment

Smešan si kao crtani film. Da je grad građen za pešake a ne za kolski saobraćaj, ulice bi izgledale potpuno drugačije. Lepo bi bilo da može svako da radi na 5 min od svog posla, ima ljudi koji žive na Vidikovcu a rade u Ovči, koje je tvoje rešenje za njih, da krenu dan ranije na posao?

Link to comment

Vidi kako ljudi odmah postanu racionalni kad hoce da im se uzme nesto na sta bi trebalo da imaju pravo. Jedino kad oni uzimaju nekom drugom nesto je sve u redu.

 

Grad je gradjen za automobile :lolol: .

Link to comment
9 hours ago, Host said:

Kao sto sam pretpostavio, bilo je samo pitanje minuta kad ce neko da potegne reductio ad gastarbeitum.

 

Pitanje za vozace: jel vam stvarno svima neophodan automobil? 

 

 

Svaki dan idem 10 km do posla i 10 km sa posla. Prevozom je to u najboljem slučaju 1h u jednom smeru, uz veliku verovatnoću da dođe do nekog zaglavljivanja u centru zbog kojeg se izgubi i još pola sata. Autom varira od 20 min do 45 min u zavisnosti od vremena kada izađem, dakle u proseku mi automobil uštedi 1h dnevno što je na mesečnom nivou ceo jedan dan. Često imam potrebe za transportom kabastih stvari između nekoliko lokacija udaljenih po više desetina kilometara, a praktično svakog meseca idem i na neki službeni put van zemlje automobilom.

 

Da li je neophodan? Pa nije. Ali je dovoljno bitan da sam spreman da dobar deo svoje zarade odvojim za njega. I plaćao bih i Venomove fantomske takse za parkiranje na trotoaru, nema problema.

Link to comment
3 minutes ago, Venom said:

Vidi kako ljudi odmah postanu racionalni kad hoce da im se uzme nesto na sta bi trebalo da imaju pravo. Jedino kad oni uzimaju nekom drugom nesto je sve u redu.

 

Grad je gradjen za automobile :lolol: .

 

Automobil nije pravo, ali po zakonu postoji obaveza grada da obezbedi vozačima mesta za parkiranje. Zato država i uzima (između ostalog) milione evra kroz poreze, registraciju i akcize na gorivo. 

 

Za primer ulice koja nije građena za automobile, videti pod "Skadarlija." Sve što je šire od toga je po defaultu građeno za automobile i zbog automobila.

 

tl; dr: kad uspešno pozoveš pauka da me odnese, okači sliku na forum molim te

Edited by Sammael
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...