Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

49 minutes ago, Venom said:

Pesaci da vise paze, biciklisti da vise paze, svi da vise paze ako nemaju motor... u Danskoj su imali kampanju gde su na biciklisticke staze stavljali da obrate paznju na automobile pored.

 

Posto bicikl jeli moze da pobije makar 10 vozaca automobila, treba ga upozoriti da bude oprezan. Victim blaming.

 

U Danskoj su imali tu kampanju jer danski biciklisti ne jebu živu silu, gaze sve pred sobom uključujući tu i malu decu (pre mesec dana sam bio, zamalo da lik oduva ženu koja je sa dvoje blizanaca prelazila ulicu). Prosto se ponašaju gore nego najbahatiji vozači automobila, jer im je rečeno da imaju prednost u odnosu na sve. Zato u Kopenhagenu ne vozim a kad pešačim otvaram desetore oči.

Link to comment
4 minutes ago, Sammael said:

 

U Danskoj su imali tu kampanju jer danski biciklisti ne jebu živu silu, gaze sve pred sobom uključujući tu i malu decu (pre mesec dana sam bio, zamalo da lik oduva ženu koja je sa dvoje blizanaca prelazila ulicu). Prosto se ponašaju gore nego najbahatiji vozači automobila, jer im je rečeno da imaju prednost u odnosu na sve. Zato u Kopenhagenu ne vozim a kad pešačim otvaram desetore oči.

 

Garantovano imaju potpuno poraznu statistiku saobracajnih nesreca.

Link to comment
18 minutes ago, Venom said:

 

Garantovano imaju potpuno poraznu statistiku saobracajnih nesreca.

 

Quote

In 2017, 183 people were killed on the Danish roads, down from 211 in 2016. the transportation and housing minister, Ole Birk Olesen, is pleased about the downturn.

 

“It’s positive that we’ve seen a decrease in the number of people killed and injured in traffic in 2017 during a time when we are experiencing more traffic on the roads. However, I am working to further reduce those figures,” said Olesen.

 

“One of the primary reasons for traffic accidents is inattention and in that connection I will propose a new law that will tighten the rules for the use of hand-held communication devices, so that it will lead to a ‘klip’ on the driver’s licence if they use them while driving.”

 

Olesen also commented that the use of new technological equipment in trucks and cars could be another way to further decrease accidents.

 

120 by 2020
The decline last year was in particular influenced by a drastic fall in motorcycle accidents and accidents involving cyclists and pedestrians. There was actually a slight rise in the number of people killed in accidents involving cars.

 

Last year, 3,097 people sustained injuries while in traffic, down from 3,228 from 2016.

The traffic safety commission, Færdselssikkerhedskommissionen, has a goal of a maximum of 120 traffic fatalities per year by 2020.

 

Mrzi me da kopam, ali čim su imali drastičan pad, znači da ih ranije nije bilo malo. 

 

Svakako da sumnjam da biciklisti izazivaju mnogo "ozbiljnih" nesreća, verovatno vrlo malo fatality-a (ako uopšte). 

Edited by Sammael
Link to comment

Dakle broj oko tri puta manji od Srbije (videh skoro 550 mrtvih godisnje). Srbija ima na papiru 20% stanovnika vise.

 

I uz to dramatican pad broja mrtvih i pored dramaticnog povecanja broja (bahatih?) biciklista. U knjizi Copenhagenize su se pozabavili malo mitovima o bahatim biciklistima: stali su na raskrsnicu 1 dan i gledali sta biciklisti radi. Iz glave: oko 7% biciklista je uradilo nesto protiv pravila, racunajuci tu i laganu i opreznu voznju po trotoaru. Oko 1% su vozili prebrzo ili vec na neki nacin opasno, a.k.a. bili su bahati.

 

511084229_Screenshot2019-08-19at15_29_03.png.8fe5fc54d1b9612e3f61202162b9f80c.png

Link to comment

Dakle u Danskoj je poginulo 30 pesaka 2018. Trideset. Recimo da su ih sve ubili bahati biciklisti. Koliko ljudi pogine u Srbiji danas zato sto hodaju po kolovozu, jer je trotoar pretvoren u parking mesto?

 

2011644273_Screenshot2019-08-19at16_15_27.thumb.png.edca25a54a9909b4dc38f9c14d6863a6.png

Link to comment

Ne znam, iskopaj podatke pa onda da diskutujemo? Ja nisam čuo ni za jedan javno publikovani slučaj da je neko poginuo zbog bahato parkiranih automobila, ali redovno zato vidim pešake koji pretrčavaju auto put kod Autokomande i pravo je čudo što svaki dan nemamo bar jednog mrtvog na toj lokaciji. Šta ćemo s tim bahatim ponašanjem? Danas sam do posla video tri pešaka koji su bahato prelazili van pešačkog na mestu gde je pešački na 10 metara i ni pešački ni trotoar nisu opstruisani, od toga je jedan bio otac s malim detetom. Saobraćajna kultura SVIH učesnika u saobraćaju u Beogradu je jeziva. U Ustaničkoj kod Šumica se pre neki dan lik zamalo zakucao u mene i ispsovao me što sam ukočio da pređe žena koja je stajala i čekala na pešačkom. Ona je onda prešla jednu traku i čekala da se neko umilostivi da uspori da pređe i preostale tri - a ja sam čekao s njom da bi debili iza videli da stoji auto i shvatili da ima pešaka. Kad je konačno krenula odjednom se pojavio lik na predrkanom motoru koji je pri jedno 90 km/h bukvalno napravio slalom oko nje. Za sve to vreme, panduri stoje 100 metara dalje i kažnjavaju za pojas, jer ih bezbednost u saobraćaju kao takva ne zanima uopšte...

 

U Danskoj sam bio mnogo puta, u Kopenhagenu nekoliko; biciklisti se ponašaju tako da je mene tamo kao pešaka strah i po ponašanju drugih pešaka video sam da nisam jedini. To što je neko uradio istraživanje na bazi posmatranja 1 raskrsnice 1 dan... i nije neko istraživanje. 

Link to comment
On 16.8.2019. at 16:34, Halvard said:

Trotinete treba regulisati tako što će se strogo zabraniti da se voze trotoarom. Naravno, nikakvo sužavanje trotoara da bi se pravile staze samo za njih ne dolazi u obzir. Ako žele da idu kolovozom na svoju odgovornost, što se mene tiče, slobodno.

 

On 16.8.2019. at 16:45, SDSG said:

Sa ovakvom vozackom kulturom jos samo fale hipsteri na trotinetima :rolleyes:

 

-1

Link to comment
4 hours ago, Sammael said:

Ne znam, iskopaj podatke pa onda da diskutujemo? 

 

O cemu da skupljam podatke? O pomahnitalim danskim biciklistima koji love blizance i nejac? Toliko ih je da je ukupan broj stradalih pesaka pet puta manji nego u Srbiji. I to kad bi se lagali da su ih sve pokupili biciklisti.

 

https://www.forbes.com/sites/carltonreid/2019/05/10/cyclists-break-far-fewer-road-rules-than-motorists-finds-new-video-study/#758e6ad04bfa

 

A new study from the Danish Road Directorate shows that less than 5% of cyclists break traffic laws while riding yet 66% of motorists do so when driving.

 

Studies elsewhere in Europe have previously found that the image of the law-breaking “Lycra lout” is wrong. A Transport for London study investigated the “hypothesis that the majority of cyclists ride through red lights” and discovered that 84% of cyclists stopped on reds. The study concluded that the “majority of cyclists obey red traffic lights” and that “violation is not endemic.”

 

Ne postoje bahati biciklisti, makar ne u znacajnom broju. To je sve cista mitomanija s ciljem da se zakljuci kako nema razlike i kako je to sve isto i problema nema. Ljudi mozda jesu slicni, ali vozila im nisu ista. U 1/4 Beograda ne moze da se prodje peske osim po kolovozu, ali daj prvo da skupimo podatke koliko ljudi zbog toga pogine, pa da onda delujemo. Posto nije poznato nista, nema na hiljade saobracajnih fakulteta i niko nije ustanovio da nije bezbedno deliti prostor izmedju ljudi i pokretnih masina od dve tone.

Link to comment

Uz sav bezobrazluk i svu bahatost beogradskih vozača, ono što mi se svih ovih godina ipak nije desilo da me neki od njih zamalo obori na pešačkom sa semaforom. E, upravo to mi je nedavno priredio jedan maloumni biciklista jer zaboga, zašto bi se svetlosna signalizacija odnosila na njega. I još je počeo nešto da mi kenja što je morao da se zaustavi. Vrlo malo puta mi se dogodilo da poželim da se sa nekim fizički razračunam, ovog puta sam se jedva suzdržao. 

 

Na stranu to, sad ne samo da je svaki prelazak ulice na pešačkom bez semafora lutrija, nego još dok idem trotoarom moram da razmišljam o tome hoće li se neki degen na trotinetu zakucati u mene. Super, još samo da pustimo i automobile da se malo provozaju po trotoaru da zaobiđu gužvu na putu, što da ne. Pešake ko jebe. 

Link to comment

pa redovna je pojava ne stajanje na semaforu, stopu i pešaku na pešačkom

kad vidim neku glupost, kao u nedelju što sam video, tri u 300m čudim se kako ovde ne gine 100+ ljudi dnevno u saobraćaju

 

 

e

pa ovde ima bus stanica na sred autoputa. treba ljudima kad idu na kvantaš i kreteni je stave

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Ne postoje bahati biciklisti, makar ne u znacajnom broju. To je sve cista mitomanija s ciljem da se zakljuci kako nema razlike i kako je to sve isto i problema nema. Ljudi mozda jesu slicni, ali vozila im nisu ista. U 1/4 Beograda ne moze da se prodje peske osim po kolovozu, ali daj prvo da skupimo podatke koliko ljudi zbog toga pogine, pa da onda delujemo. Posto nije poznato nista, nema na hiljade saobracajnih fakulteta i niko nije ustanovio da nije bezbedno deliti prostor izmedju ljudi i pokretnih masina od dve tone.

Zapravo je moderni trend za rezidencijalne zone ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Shared_space

Link to comment



. Super, još samo da pustimo i automobile da se malo provozaju po trotoaru da zaobiđu gužvu na putu, što da ne. Pešake ko jebe. 
gagarina od grada ka gandijevoj, redovno. vec kod servisa izlaze na trotoar i cepaju geniji sve do raskrsnice. sviraju peshacima da se sklone. uz rizik da se ponavljam: jer oni to zasluzuju :dry:





sent from bubamoto

Link to comment
9 hours ago, Sammael said:

Zapravo je moderni trend za rezidencijalne zone ovo: https://en.wikipedia.org/wiki/Shared_space

 

Jel ti razumes o cemu uopste pricas? Ja kazem nije bezbedno da se pesaci krecu kolovozom (ogranicenje 50km/h), a ti mi dajes primer gde kolovoz ne postoji: This is done by removing features such as kerbs, road surface markings, traffic signs, and traffic lights.

 

Ne bi bilo lose kad bi probao tu shared space teoriju danas u recimo nekom predgradju gde ne postoji trotoar. Lepo krenes peske po sred kolovoza, pa cekaj prvi auto. Makar si odustao od teze o bahatim biciklistima koji su opasni kao automobili i love zene i malu decu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...