Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Jel znate ljude koji trotinetima idu na duze relacije na posao, tipa s Nbg u grad ili obratno? Meni to deluje kao sokocalo za distance koje inace mogu da se prepesace ali me trenutno mrzi da hodam.

 

Inace, recimo zivis u okolini Vuka, radis u manjoj/vecoj blizini buvljaka ili Tosinog bunara. Beovozom si na novom beogradu za 6min, trotinetom od/do stanice, neprocenjiv potencijal transporta, ne znam ko bi sedao u kola pored te opcije.

Link to comment

Pa to, ako istu ili manju količinu energije možeš upotrebiti da bukvalno prepoloviš (ili više) vreme kretanja, a rešenje nije nezgrapno kao bicikl (gde god da uđeš, bukvalno ga nosiš preklopljenog sa sobom kao poveći kišobran), ne vidim problem?

Link to comment

Pa i nije za dugačke relacije, za to je bicikl.

 

Po Beču ih uglavnom vozi mladež, ispred škola ih je stotine vezano na one šipke. Nešto ne viđam naše osnovce i srednjoškolce na njima.

Link to comment

zavisi šta podrazumevaš pod dugom relacijom

 

nbgd ima potencijal za ozbiljniju biciklističku infrastrukturu, nešto se i uradilo po tom pitanju, ali ne vidim da se primilo međ lokalnom populacijom. ni biciklističkom ni automobilsko/pešačkom

 

a ovo preko save je...

 

taj koji pegla sa ade na brdo svaki dan, taj je na tur d fransu. ne u požeškoj. konfiguracija tla ne pogoduje nekom masovnijem korišćenju u dobrom delu grada. mi još nismo, kao društvo preskočili stepenicu zvanu kanalizacija. ima vremena za bici stazu

 

ja da radim na opštini na kojoj živim 100% bih koristio trotinet

Link to comment

Apropo bicikla od 15kg, ne zaboravite i biciklistu od 50+ kg.

 

Ovde je skoro neki tip zaglavio zatvor jer je udario zenu pesaka.

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Link to comment

Dok vi pišete, Vesara sluša i radi

 

Quote

Beograd -- Grad Beograd raspisaće u ponedeljak međunarodni tender za postavljanje sistema javnih bicikala u prestonici, najavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić.

"Ovaj sistem dozvoljava korisnicima da iznajme bicikl na jednoj, a da ga vrate na nekoj drugoj stanici. Na ovaj način sistem javnih bicikala predstavlja dopunu sistemu javnog prevoza, gde građani lakše i brže mogu savladati razdaljine između mesta stanovanja i stanica sistema gradskog prevoza putnika", objasnio je Vesić. Beograd će, kako je dodao, imati 150 stanica sa 900 javnih bicikala od čega će polovina biti električni bicikli.

 

Link to comment
4 hours ago, Halvard said:

 

Može i tako, nema problema. Naravno da bi trebalo da svi budu razumni i da paze i na sebe i na druge učesnike u saobraćaju, ma u koju kategoriju spadali. I uopšte nema dileme da na vozačima automobila jeste najveća odgovornost, iz prostog razloga što imaju ubedljivo najveći potencijal da naprave štetu - što ne znači da i drugi ne bi trebalo da se malo više zamisle nad tim šta rade.  

Poenta je da ako se trotinetinaši na kolovozu budu ponašali bahato i sumanuto kako to čine na trotoaru, neki od njih će neminovno završiti pod točkovima, pa sve da ih vozači drže kao malo vode na dlanu. Ako sami pristaju na takav rizik, šta da im radim.

 

Ja se protivim bilo kakvoj bahatosti, pa tako i vozaca trotineta :). Mislim da preterujes, niko ne zeli da pogine. Ne mogu da zamislim da je broj ljudi koji divlja toliko velik, ako nista drugo nece dugo.

Link to comment
5 hours ago, SDSG said:

 

Jel ima poziciona svetla taj trotinet, nema.Jel ima migavce, nema. Stop svetlo daleko bilo. Dakle u samom startu imas vozilo koje je nebezbedno za ucesce u saobracaju.Kao sto je i svaki biciklista van staze. 

 

Biciklista van staze nije nebezbedan za ucesce u saobracaju, niti mu je potrebna vozacka dozvola. Voznja bicikla po ulicama je sasvim legalna uz odredjena ogranicenja. To naravno ne znaci da biciklisti ne treba da znaju najosnovnija pravila, ali dovoljan je nivo koji mogu da savladaju deca od 10 godina.

 

Nebezbedan je eventualno automobil po njega, ali automobil je nebezbedan po sve ostale ukljucujuci druge automobile. U tom smislu je potrebna odvojena Infrastruktura, ali problem nije u biciklu. Niti u pesaku. Niti u skuteru.

Link to comment
3 hours ago, zorglub said:

Po Beču ih uglavnom vozi mladež, ispred škola ih je stotine vezano na one šipke. Nešto ne viđam naše osnovce i srednjoškolce na njima.

 

Kosta 50,000 dinara (bar onaj sto sam ja video, nisam istrazivao najpovoljnije opcije). Jbg, Beograd je grad gde su nekada deci skidali Nike od 100maraka, dati im nesto ovako u ruke, cak i da imas da iskesiras...

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

 

Kosta 50,000 dinara (bar onaj sto sam ja video, nisam istrazivao najpovoljnije opcije). Jbg, Beograd je grad gde su nekada deci skidali Nike od 100maraka, dati im nesto ovako u ruke, cak i da imas da iskesiras...

 

Ma jok bre, mislio sam (sve vreme) na one obične, bezbaterijaške, što moraš da potegneš, na 1KS itd :happy:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...