Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

56 minutes ago, Venom said:

 

Ne bi bilo lose kada bi, umesto toga, rekli da treba da voze po kolovozu gde ce ih vozaci postovati i truditi se da vise obrate paznju na ucesnike saobracaja koji su 100 puta ugrozeniji od automobila. Posto svaki vozac skutera smanjuje guzvu u saobracaju i na parkingu i time indirektno koristi i svakom vozacu automobila. Ne treba od saobracaja da pravimo dzunglu u koju samo najhrabriji idu na sopstvenu odgovornost.

Cek neces dzunglu u saobracaju, ali bi opusteno pustio hipstere na trotinetima u saobracaj, sad sto 99% tih trotinetasa ne zna ni osnovna pravila saobracaja nema veze. 

 

Tacno dok jedan trotinetas ne zavrsi pod tockovima nekog autobusa ta sekta ima da zivi. 

Link to comment

Kada bi vozaci automobila u Srbiji obratili paznju na to da voze potencijalno smrtonosnim vozilom, bilo bi mnogo manje problema. Na stranu to sto se vozi sa pitaj boga koliko kupljenih dozvola.

 

Nemam razlog da bilo koga pustam. Put je tu za sve, nije rezervisan za automobile, makar ne u naseljenom mestu. Kada na putevima ne bi bilo automobila, ogroman broj pravila, znakova, semafora ne bi bio potreban. Za to postoje i prakticni primeri. Npr. pominjani Groningen ima toliko biciklista da su pocele na mestima da se prave guzve. I sta su uradili? Poceli su da sklanjaju semafore. Nema toliko stajanja, i opet nema vece opasnosti. Bicikl ima 15kg i ide 15km/h. Nema dve tone i ne krece se 50km/h. Dok nije bilo automobila, pesaci, konjske zaprege, biciklisti i sta god su svi isli putem kako su hteli i nikom nista nije falilo. Ako su automobili previse opasni za tako nesto onda bi morali vise da paze. To i rade uglavnom, ali je Srbija po tome crna rupa.

 

Biciklisti, pesaci pa i sami vozaci vec sad stradaju i krivci su gotovo uvek drugi vozaci. Manje automobila, manja opasnost, vise mesta, manja dzungla. Vise paznje za volanom dok se vozi pored drugih ljudi i ostalih zivih bica, jos manja dzungla.

Link to comment

Aha, problem je u automobilima i vozacima istih, daj da ukinemo automobile kupimo konje  i vratimo se i 15. vek. Vodis se logikom prosecnog bicikliste i trotinetasa.Ja sam kul vozim biciklu/trotinet a ne kao pecinski covek auto i posto sam ja kul sad cu ja da izletim sa trotoara na kolovoz jer mi se moze, a ovaj u autu nek koci ipak on ima 2t i treba da brine p meni ranjivom.Opa vidi guzva ajde sad cu obo moju bicklu da provucem izmedju ovog autobusa i ovog seljaka u audiju, pa kad taj isti autobus pocne da skrece pa te baci na tog audija onda bude kuknjava. 

 

A u saobracaju nece niko da te cuva to moras sam.I sam vozin biciklu cesce nego auto jer mi je auta zbog posla preko glave. 

Link to comment
47 minutes ago, Venom said:

Dok nije bilo automobila, pesaci, konjske zaprege, biciklisti i sta god su svi isli putem kako su hteli i nikom nista nije falilo. 

Koliko je trajalo ovo zlatno doba ljudske civilizacije, 20, 30 godina?

Link to comment
45 minutes ago, SDSG said:

Aha, problem je u automobilima i vozacima istih, daj da ukinemo automobile kupimo konje  i vratimo se i 15. vek. Vodis se logikom prosecnog bicikliste i trotinetasa.Ja sam kul vozim biciklu/trotinet a ne kao pecinski covek auto i posto sam ja kul sad cu ja da izletim sa trotoara na kolovoz jer mi se moze, a ovaj u autu nek koci ipak on ima 2t i treba da brine p meni ranjivom.Opa vidi guzva ajde sad cu obo moju bicklu da provucem izmedju ovog autobusa i ovog seljaka u audiju, pa kad taj isti autobus pocne da skrece pa te baci na tog audija onda bude kuknjava. 

 

A u saobracaju nece niko da te cuva to moras sam.I sam vozin biciklu cesce nego auto jer mi je auta zbog posla preko glave. 

 

Da vozac trotineta ne moze da radi sta hoce je normalna stvar, ali uglavnom i da radi nece stradati niko osim njega. Rekao bih da je to uglavnom dovoljno velik motiv. Ali i da radi sve kako treba u vecoj je opasnosti, pa ne bi bilo lose da ih ne teramo sa trotoara kao da ih saljemo u klanicu, pa sta im bog da. Sta ti mislis?

 

Ne moramo da se vratimo u 15. vek ali ne moramo ni da vozimo kao idioti. Ja kao pesak ne mogu da ubijem nikog osim ako nisam mma borac, kao biciklista moram dobro da se pomucim, kao vozac dovoljno je da stisnem papucicu gasa malo jace i ubijem ako treba desetoro. Najbolje da cemo iz toga da izvucemo zakljucak da su svi u saobracaju jednaki i jednako odgovorni za ponasanje. Ko nije svestan toga mislim da ne bi trebalo da vozi.

Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:


 

ovo ne sme ni pod razno da se desi u saobracaju.

svako mora da chuva svakog.



sent from bubamoto
 

U saobracaju tesko, ne samo u Srbiji. 

 

@Venom mozes i kao pesak da ubijes.Ali cela poenta je da bicikl,trotinet i ostalo nije resenje,kao ni ukidanje automobila vec njihovo racionalno koriscenje. 

Edited by SDSG
Link to comment

Pa ono, hrpa gradova sirom sveta se ne bi slozila sa tim.

 

I zivo me zanima kako to pesak moze da ubije nekoga u saobracaju? Kao neko se sapleo ispred mene, a ja sam brzo hodao i izgazio ga, a usto imam i 190kg i nosim cizme leti? 

Link to comment

Decko je u Kg-u poginuo izbegavajuci pesaka koji je u jednom trenutku odčucio da je zabavnije sa druge strane ulice. Cak je i sudski dokazano da je svojim pretrcavanjem kriv i odlezao svoje. 

Link to comment

Dobar retorički trik, bilo kakvo ograničavanje upotrebe NJKV Automobila i davanje više prostora drugim vidovima prevoza  = vraćanje u 15. vek, jel to hoćete, jel to hoćete?

Link to comment
42 minutes ago, miki.bg said:

Dobar retorički trik, bilo kakvo ograničavanje upotrebe NJKV Automobila i davanje više prostora drugim vidovima prevoza  = vraćanje u 15. vek, jel to hoćete, jel to hoćete?

Sve je to lepo i korisno, ali trenutno u Srbiji svako moze da kupi taj trotinet i, da bude ucesnik u saobracaju,dakle bez upoznavanja sa propisima i pravilima mozes da postanes ucesnik u saobracaju i to je kao ok? I da se sva odgovornost bude na ostalim ucesnicima u saobracaju u fazonu ja sam slabiji vodi racuna o meni. 

 

Jel ima poziciona svetla taj trotinet, nema.Jel ima migavce, nema. Stop svetlo daleko bilo. Dakle u samom startu imas vozilo koje je nebezbedno za ucesce u saobracaju.Kao sto je i svaki biciklista van staze. 

Link to comment
8 hours ago, Venom said:

 

Ne bi bilo lose kada bi, umesto toga, rekli da treba da voze po kolovozu gde ce ih vozaci postovati i truditi se da vise obrate paznju na ucesnike saobracaja koji su 100 puta ugrozeniji od automobila. Posto svaki vozac skutera smanjuje guzvu u saobracaju i na parkingu i time indirektno koristi i svakom vozacu automobila. Ne treba od saobracaja da pravimo dzunglu u koju samo najhrabriji idu na sopstvenu odgovornost.

 

Može i tako, nema problema. Naravno da bi trebalo da svi budu razumni i da paze i na sebe i na druge učesnike u saobraćaju, ma u koju kategoriju spadali. I uopšte nema dileme da na vozačima automobila jeste najveća odgovornost, iz prostog razloga što imaju ubedljivo najveći potencijal da naprave štetu - što ne znači da i drugi ne bi trebalo da se malo više zamisle nad tim šta rade.  

Poenta je da ako se trotinetinaši na kolovozu budu ponašali bahato i sumanuto kako to čine na trotoaru, neki od njih će neminovno završiti pod točkovima, pa sve da ih vozači drže kao malo vode na dlanu. Ako sami pristaju na takav rizik, šta da im radim.

Link to comment
35 minutes ago, SDSG said:

Sve je to lepo i korisno, ali trenutno u Srbiji svako moze da kupi taj trotinet i, da bude ucesnik u saobracaju,dakle bez upoznavanja sa propisima i pravilima mozes da postanes ucesnik u saobracaju i to je kao ok? I da se sva odgovornost bude na ostalim ucesnicima u saobracaju u fazonu ja sam slabiji vodi racuna o meni. 

 

Jel ima poziciona svetla taj trotinet, nema.Jel ima migavce, nema. Stop svetlo daleko bilo. Dakle u samom startu imas vozilo koje je nebezbedno za ucesce u saobracaju.Kao sto je i svaki biciklista van staze. 


Nebezbezbedno je jer je sve to posledica toga što su gradovi dizajnirani oko automobila, sve ostalo je podređeno njima. Prihvaltlhjiv ddgovor na to nikako ne može da bude deal with it and buy a car only 9999$, nego menjati takvu situaciju.

Link to comment

Ja ozbiljno razmišljam da kupim trotinet, ali onaj obični. Nezgoda je što traži iole ozbiljan gradski prevoz da bi bio možda i najbolja opcija snalaženja po BGu, ali avaj, BG gradski prevoz je sve sem normalan.

 

Ono što mi je fascinantno su sprdačine na račun slike jednog matorog magarca na trotinetu, doživeo sam čak da i kolega everyday biciklista, povremeni takmičar, me z na samu ideju. Mislim, nije da će me to omesti u zamisli, ali je zanimljiva percepcija ljudi o trotinetima. Za ljude iz centra ne mogu da se setim smislenijeg kretanja po gradu koje ne uključuje tabananje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...