Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

5 hours ago, foto said:

Omatorio nam forum. Verovatno smo u proseku prebacili 4 banke. 

1 bendzos ili sta vec ko gotivi/prija mu svako jutro pre sedanja za volan i lagano... Vrlo je vazno naci dozu koja vas ne uspavljuje/usporava vec vas cini da vam je sve ravno do prvog kosovskog bozura. Nakon toga je jos samo potrebno izracunati vreme za koje sigurno stizete gde ste posli /traganje za parkingom included/ i polako. Uzivaj te u voznji. Glavna briga ce vam tada biti da li vam je zbog Kneza Milosa, Takovske i jos par ulica  sa velikim zakrcenjima i nagibima automatik neophodan u sledecem vozilu. 

 

P.S.

  Reveal hidden contents

Pre upotrebe konsultujte se sa vasim lekarom ili farmaceutom

 

:D 

 

Al sto bre bendzos ili neka slicna zvecka? :ohmy:

Moze sve to, samo bez ortopedskih pomagala za zivce, evo ovde se poklaše samo pricajuci o tome, ne smem ni da zamislim sta bi bilo da se sretnu far u far...

Pa samo posmatranje faca i ponasanja u saobracaju i oko saobracaja je dovoljno za uveseljavanje i opustanje, ostale gradske prirodne lepote da ne pominjem.

Uzivati u voznji, bez grca, polako, ajde dozvoljeno je malo kalkulisati oko mogucih zakrcenja, precica, ali se oko toga nervirati, gristi, skakati po sireni i sopstvenim zivcima nije pos'o, nema svrhe, a ni vajde.

Automatik je OK, opet, rucni menjac je svojevrsna zabava, angazman, obaska sto bas i nije neka muka.

 

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

 

Automobil nije pravo, ali po zakonu postoji obaveza grada da obezbedi vozačima mesta za parkiranje. Zato država i uzima (između ostalog) milione evra kroz poreze, registraciju i akcize na gorivo. 

 

Ako takav zakon postoji, razresi svoj problem s gradom koji ne postuje zakon. Po treci put, svoje probleme ne mozes da resavas pravljenjem problema drugim ljudima. To ti nijedan zakon ne dozvoljava, kad se vec pozivas na zakone. Naravno, ti se sustinski ne pozivas ni na koji zakon, osim zakon boljenja kurca, zakon ja mogu i ko te jebe, zakon da mi se obezbedi parking mesto posto placam akcizu na gorivo zbog parking mesta, a ne zbog toga sto zagadjujem zivotnu sredinu itsl.

Link to comment

Malopre vodim klinca u vrtic i na jednom delu parkirano neko dostavno vozilo. Taman je ostalo 30cm izmedju trotoara i nekog bora na zelenoj povrsini da se prodje. Mi smo se nekako provukli, ali vidim dolazi vozac i kazem "dobar dan, da li mogu ovde da prodju invalidska kolica?"

 

- znam, ali moram da... i nemam mesta, pa...

- dobro, ali sta da stoje invalidska kolica?

- pomerio bih se.

 

OK, lepo, li nije tacno da nema mesta, nego su se na mesto predvidjeno za to nabila jos dva vozila i onda je racunao sta ga boli kurac da krade sebi vreme i ceka da oni zavrse, kad moze da krade drugim ljudima vreme, jer grad ne postuje ustavna i zakonska prava o neotudjivom pravu na parking mesto.

 

Mada, nije ni moja zamerka nesto preterano na mestu, posto je situacija hipoteticka u svakom smislu, jer invalidi uglavnom ne mogu da se vide. Mi smo vitalna nacija, za razliku od smrdljivih gastosa okruzenih invalidima. Ili to, ili invalidi po ceo dan trule u kuci, jer znaju da ne mogu nigde da prodju ni kad bi hteli. Ali ok, prece nam je pravo na garantovano parking mesto, nego pravo na normalan zivot smrdljivih invalida.

Edited by Venom
  • +1 1
Link to comment

@Venom Preostar si kada je Beograd u pitanju, na stranu opsta i metastazirajuca bahatost, samozivost i sve propratne pojave, ali su najvecim delom vlasti krive i ostace krive sve dok se parkiranje bude tretiralo kao nacin za profit, zaradu, a ne nuznost kojom se u okviru mogucnosti pokusava da resi jedan KOMUNAlni problem.

Beograd je prerastao sebe, postao tesan za svoju kolicinu motornih vozila i to nam je sto nam je.

Ne sporim ni jedan od primera koje navodis, jos manje potrebu da se reaguje, kao na primer u slucaju dostavnog vozila koje si gore pomenuo, ali rasprava poput ove sa Samaelom, uz uvazavanje i nekih od njegovih stavova, jednostavno nikuda ne vodi.

Gradska voznja u bilo kom velikom gradu na svetu, sa sve parkiranjem, je - gradska voznja sa sve parkiranjem :D 

Potezati razlike u nijansama, od kulturnih, do mentaliteta i uredjenosti i postovanja propisa u raznim zemljama, jednostavno nema svrhe.

Ali ponajmanje ima svrhe i u svakodnevnom zivotu se nervirati zbog saobracaja je prosto nepotrebno trosenje samog sebe koje niti sta resava, niti doprinosi resenju problema nad kojim nemamo ama bas nikakvog uticaja.

Link to comment

Mozda se ne razumemo; ko je kriv je za mene vec odavno nevazno, zanima me samo kako ce se problem resiti. Da mi se ljudi pred nosem parkiraju i blokiraju ceo trotoar, pa da moram s detetom da izlazim na kolovoz ili preskacem pitaj boga sta, ili da mi sviraju na pesackom prelazu -- ne moze. Ako Beogradjani (ili cela Srbija) misle da je to ok, onda ja ovde nemam sta da pisem ili da trazim. Ali mislim da nije tako, i da znacajan broj ljudi pizdi, ali da to niko ne cuje, niti na to obraca paznju od silnog i gromoglasnog razumevanja za potrebe parkiranja grdosija od dve tone. Ljudi na prvom mesto moraju da hodaju trotoarom, automobili da voze kolovozom, a sve ostalo je opciono. Ako je realnost da ne postoji druga opcija od ovog sto imamo sad, onda moramo da napravimo drugu realnost. Ko se slaze, nek se slozi, ko se ne slaze, nek se ne slozi, pa da se prebrojimo.

Link to comment
10 hours ago, radisa said:

Znate kako je to u NS rešeno? Iscrtali su sve što su mogli... U ulicama koje su nekad bile dvosmerne, sad su postake jednosmerne i iscrtano je... Ceo širi centar je iscrtan, bukvalno... Izmišljali su parking mesta i gde mogu da postoje i gde ne mogu, svaki trgić, svaki prolaz koji je mogao da postane praking mesto, iscrtan je...

 

 

Pa sad, kad se izuzme nasilno preobraćanje trgova i pješačkih prelaza, slično riješenje zagovaram već godinama - sve male uličice treba da budu jednosmjerne, imaju iscrtan parking sa jedne strane i slobodne trotoare za pješake. Neko već reče gore - kada vozači dođu u situaciju da duže traže parking mjesto nego što uštede vremena u vožnji automobilom, imaćemo situaciju u kojoj su svi akteri ravnopravni.

Link to comment
1 minute ago, Venom said:

Mozda se ne razumemo; ko je kriv je za mene vec odavno nevazno, zanima me samo kako ce se problem resiti. Da mi se ljudi pred nosem parkiraju i blokiraju ceo trotoar, pa da moram s detetom da izlazim na kolovoz ili preskacem pitaj boga sta, ili da mi sviraju na pesackom prelazu -- ne moze. Ako Beogradjani (ili cela Srbija) misle da je to ok, onda ja ovde nemam sta da pisem ili da trazim. Ali mislim da nije tako, i da znacajan broj ljudi pizdi, ali da to niko ne cuje, niti na to obraca paznju od silnog i gromoglasnog razumevanja za potrebe parkiranja grdosija od dve tone. Ljudi na prvom mesto moraju da hodaju trotoarom, automobili da voze kolovozom, a sve ostalo je opciono. Ako je realnost da ne postoji druga opcija od ovog sto imamo sad, onda moramo da napravimo drugu realnost. Ko se slaze, nek se slozi, ko se ne slaze, nek se ne slozi, pa da se prebrojimo.

Ma razumemo se i potpisujem svaku tvoju rec: ali, bojim se, da je jedino sto nam preostaje kao pojedincima da se ponasamo u skladu sa elementarnim normama kako opste kulture, tako i saobracajne, sto podrazumeva i reakciju/akciju kad god se moze.

Preko toga je, barem sto se Beograda tice, borba sa vetrenjacama i uzaludno nerviranje.

Na stranu sto sam ubedjen da je ogromna vecina ljudi, kada se uklone naslage sakupljane par decenija u nazad spremna da se prilagodjava, postuje pravila, osvrne se oko sebe, ili se - u krajnjem slucaju - pocese po dzepu sto je uvek bio i ostao najbolji nacin da se stvari dovedu u red.

A tu vec pocinje neka druga prica u kojoj parkiranje i saobracaj nisu na prvom mestu, obaska sto i nije za ovaj topik.

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

:D 

 

Al sto bre bendzos ili neka slicna zvecka? :ohmy:

Moze sve to, samo bez ortopedskih pomagala za zivce, evo ovde se poklaše samo pricajuci o tome, ne smem ni da zamislim sta bi bilo da se sretnu far u far...

Pa samo posmatranje faca i ponasanja u saobracaju i oko saobracaja je dovoljno za uveseljavanje i opustanje, ostale gradske prirodne lepote da ne pominjem.

Uzivati u voznji, bez grca, polako, ajde dozvoljeno je malo kalkulisati oko mogucih zakrcenja, precica, ali se oko toga nervirati, gristi, skakati po sireni i sopstvenim zivcima nije pos'o, nema svrhe, a ni vajde.

Automatik je OK, opet, rucni menjac je svojevrsna zabava, angazman, obaska sto bas i nije neka muka.

 

Vozim ja po ovim mojim MNE primorskim selima, putevima sirine 1 i 1/4 obicnog auta (lade ili keca npr) ogradjenih suhim medjama sa obe strane vec poprilicno dugo. Kad sidjem na magistralu kao da sam na avionskoj pisti koliko mi siroko.

 

E, sad malo, malo pa na tim uskim putevima naleti ti neko iz kontra smera. Hvatam sebe da sam se do pre sad vec dosta godina nervirao, psovao cekao da se taj suprotni skloni na neko prosirenje itd. 

Samo sam u jednom trenutku prestao tako da se ponasam. Shvatio sam da je meni lakse da se vratim u rikverc iako mi je prosirenje dalje nego njemu, nista se ne nerviram, ne psujem, ne gledam ih opasno :D Lepse mi da gledam u maslinjake, more, stare kuce... Nemam ja vise zivaca za bacanje, narocito ne u saobracaju. A ionako su to u 99% slucajeva dosadni turisti koji ne znaju ni gde su posli ni gde idu i zasto idu negde na 40°C kada pristojan svet bezi u hladovinu svoje konobe. 

 

Dodje mi ove godine tast, pilot u penziji, smiren i fin covek koji nikada ne psuje, u goste. Prvi sok mu je bila sirina puta, a onda je poceo da psuje svima sve po spisku da bi na kraju i ja dosao na taj spisak za psovanje :D - Zasto se ja vracam unazad, a ne onaj drugi, zasto pustam nekoga jer on zna da taj ne bi pustio mene itd, itd. Takvu transformaciju mirnog, stalozenog i pristojnog coveka u opasnog agresivca za volanom u jednom danu nisam odavno video. 

 

Zato kazem: pilulica. Kome je voznja takav stres bolje da ga predupredi odgovarajucim medikamentima. Bolje i njemu, a bolje i za druge. 

 

Kada sam bio mladji glavna prica je bila ko je brze stigao iz Beograda do mora. Sada kada me neko pita koliko sam putovao ja na moju brzinu ranjenog puza namerno dodam jos 3-4 sata i posmatram face. Meni super smesno. 

 

 

Link to comment

dobra tema :)

ima valjda to doba godine kad se pojacaju ovakve stvari

nekoliko suludih situacija ovih dana, a mozda najjaca je da je pre neki dan neki car/carica ostavio parkiran auto tik uz sine u resavskoj

ja sam to video posto sam bio u tramvaju iza koji nije mogao proci i naravno da sam zurio :isuse:

 

jbt, zaista ne znam koji mozak trebas biti pa da ne primetis jebene sine (ako je oku vec promaklo da su svi ostali parkirani manje vise u liniju najmane pola metra od ulice) :isuse:

 

e: nije to bilo jedno od onih zaustavljanja "samo da skocim do pekare/banke, nece (valjda!) bas sad naici tramvaj". nego je neko ostavio kola i otisao, to sam zakljucio jer je tramvaj u kom sam bio treci u redu za cekanje prolaza, a u medjuvremenu stigao i pauk da sklanja. sumnjam da se pauk bas brzo stvorio, dakle trajalo je to...

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, foto said:

Samo sam u jednom trenutku prestao tako da se ponasam.

I ja sam, posle svih vozenja po belom svetu, uhvatio u CG sebe da po prvi put reagujem glasno na ponasanje drugih, na srecu sam se brzo dozvao pameti i zacutao kako i dolikuje.

Tako da gospodina razumem u potpunosti.

 

3 minutes ago, foto said:

Zato kazem: pilulica. Kome je voznja takav stres bolje da ga predupredi odgovarajucim medikamentima. Bolje i njemu, a bolje i za druge. 

 

Verovatno si u pravu, mada to sa hemijom, ne znam, nisam probao i ne bih, ionako poslednjih nekoliko meseci guram poprilicno lekarija...

 

5 minutes ago, foto said:

Kada sam bio mladji glavna prica je bila ko je brze stigao iz Beograda do mora. Sada kada me neko pita koliko sam putovao ja na moju brzinu ranjenog puza namerno dodam jos 3-4 sata i posmatram face. Meni super smesno

Sta ja znam, volim tu turu, kako kad doduse: zabavna je, drzi paznju, kada si sam u kolima daje priliku i da se malo razmrdastm....

Inace, merenje vremena sam uvek smatrao jednom od najbesmislenijih zanimacija kojima covek moze da se bavi.

Link to comment
On October 7, 2018 at 21:29, Venom said:

 

Malopre veceras isto; jedan stao, drugi stao, ali na gas i projurio, tramvaj usporio pa nije bio sudar. Treba uvesti automatizovane tramvaje koji staju samo na crveno, pa nek ih nabadaju i guraju od Slavije do Pravnog.

Kako? Prošlog meseca na uglu Takovske i Cara Dušana stalo milion tramcaja zbig be-em-vea koji je bio na šinama. Kažu "sudar, ne sme da se pomera, čeka se uviđaj". Morao sam da se prošetam do Taša i srećom došla šestica. 

Edited by kud_genijalci
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...