Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Trebalo je da ide preko pesackog prelaza... jos jedan prilog na temu kako su dekoncentrisani pesaci i biciklisti koji ne postuju pravila najveca opasnost u saobracaju

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Maločas kod mene u ulici (3.zona), pauk podiže i odnosi kola sa ruskim tablama, sa regularnog parking mesta.

Pitam što ga dižete, kaže parkira danima i ne plaća ništa, ni kartu, ni kazne, snimio ga je soko 100x. Sad ga nose, pa kad dođe da ga uzme, ispostaviće mu račun za sve dane (ili možda mesece).

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Maločas kod mene u ulici (3.zona), pauk podiže i odnosi kola sa ruskim tablama, sa regularnog parking mesta.

Pitam što ga dižete, kaže parkira danima i ne plaća ništa, ni kartu, ni kazne, snimio ga je soko 100x. Sad ga nose, pa kad dođe da ga uzme, ispostaviće mu račun za sve dane (ili možda mesece).

Mislim da to ne bi smeo da radi....:unsure:

Link to comment

treba da ometa saobraćaj, ili da je na rezervisanom parking mestu, na zelenoj površini i sl

 

a možda ga je neko i prijavio

 

 

a kako ide sa kolima kojima je registracija istekla pre npr 3 meseca i koja tri meseca stoje na parking mestu koje se ne plaća?

Link to comment
2 hours ago, Constantin said:

Mislim da to ne bi smeo da radi....:unsure:

Što ne bi smeo?

 

Pa ako ne bi smeo, onda niko ne bi plaćao parking, kao taj pametnjaković.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

a kako ide sa kolima kojima je registracija istekla pre npr 3 meseca i koja tri meseca stoje na parking mestu koje se ne plaća?

Mislim da se ta nose zato što više nemaju pravo učestvovanja u saobraćaju

  • Hvala 1
Link to comment
Što ne bi smeo?
 
Pa ako ne bi smeo, onda niko ne bi plaćao parking, kao taj pametnjaković.
Pa ovako...PAUK služi za intervenciju i uklanjamje nepropisno parkiranih vozila. Nalog za uklanjamje vozila daje saobr.policija, a u slučajevima komunalnog prekršaja, komunalna milicija. Parkiranje na zelenoj površini i sl. Ni policija, ni milicija ne mogu da izdaju nalog za nošenje vozila, u ovom slučaju. Troškove odvoženja i čuvanja vozila pada na teret vlasnika. Zato ne može nalog za nošenje da daje bilo ko. Ima fora i ako vozilo nema tablice, valjda to može komunalna samo da ukloni i ako je propisno parkirano. Takodje može saobraćajna da angsžuje "Pauka" ako je vozilo učestvovalo u saobr.nezgodi. Do tehničkog pregleda, na vanredni, ili do odredjenog parkinga, ako vlasnik vozila učesnik nije u stanju da organizuje uklanjamje vozila. Povreda, dlkbilo smrt ili je lišen slobode.
 
Još jedna kvaka ima, a to je da bahati smrdljivci iz službe Pauka ne daju vozilo dok se ne plati. To nije po zakonu i tu dolazimo na početak priče....ne smeju da nose, mogu da pokrenu postupak kod nadležnog Suda za prinudnu naplatu....
 
Tako bi trebalo po zakonu da bude.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Constantin said:

Pa ovako...PAUK služi za intervenciju i uklanjamje nepropisno parkiranih vozila. Nalog za uklanjamje vozila daje saobr.policija, a u slučajevima komunalnog prekršaja, komunalna milicija. Parkiranje na zelenoj površini i sl. Ni policija, ni milicija ne mogu da izdaju nalog za nošenje vozila. Troškove odvoženja i čuvanja vozila pada na teret vlasnika. Zato ne može nalog za nošenje da daje bilo ko. Ima fora i ako vozilo nema tablice, valjda to može komunalna samo da ukloni i ako je propisno parkirano. Takodje može saobraćajna da angsžuje "Pauka" ako je vozilo učestvovalo u saobr.nezgodi. Do tehničkog pregleda, na vanredni, ili do odredjenog parkinga, ako vlasnik vozila učesnik nije u stanju da organizuje uklanjamje vozila. Povreda, dlkbilo smrt ili je lišen slobode.

 

Još jedna kvaka ima, a to je da bahati smrdljivci iz službe Pauka ne daju vozilo dok se ne plati. To nije po zakonu i tu dolazimo na početak priče....ne smeju da nose, mogu da pokrenu postupak kod nadležnog Suda za prinudnu naplatu....

 

Tako bi trebalo po zakonu da bude.

Ti stvarno misliš da će Pauk da pokreće postupak na sudu za svakog pametnjakovića koji ne plaća parking, jer misli da mu se može?

 

Zamisli da svi prestanu da plaćaju, jer su pročitali ovo što ti pišeš. Misliš da bi pauk pokretao tolike postupke?

 

Što bi neko napisao zakon koji mu direktno isteruje pare iz budžeta?

 

I neka je odneo bahato govedo.

 

Sigurna sam da su našli neki osnov.

Link to comment

Ja isto mislim ovako kao sto Constantin pise, nemaju osnova, ovo mi se cini neka šema da izmuzu pare jer je stranac.

 

2 minutes ago, Ptica trkacica said:

Ti stvarno misliš da će Pauk da pokreće postupak na sudu za svakog pametnjakovića koji ne plaća parking, jer misli da mu se može?

 

Zamisli da svi prestanu da plaćaju, jer su pročitali ovo što ti pišeš. Misliš da bi pauk pokretao tolike postupke?

 

Što bi neko napisao zakon koji mu direktno isteruje pare iz budžeta?

 

I neka je odneo bahato govedo.

 

Sigurna sam da su našli neki osnov.

 

Joooj, ne da pokrecu, nego šamaraju sistemski, ko na pokretnoj traci. Za čas se sve završi bez obaveštenja i prisustva dužnika, predmet brzo bude dodeljen izvršitelju. I tu se onda ugrade i sud i izvršitelj debelo, pa još puste da odstoji godinu-dve da se nakupi kamatica pa onda u prinudnu naplatu.

 

Organizovana državna pljačka naroda.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Ptica trkacica said:

Ti stvarno misliš da će Pauk da pokreće postupak na sudu za svakog pametnjakovića koji ne plaća parking, jer misli da mu se može?

 

Zamisli da svi prestanu da plaćaju, jer su pročitali ovo što ti pišeš. Misliš da bi pauk pokretao tolike postupke?

 

Što bi neko napisao zakon koji mu direktno isteruje pare iz budžeta?

 

I neka je odneo bahato govedo.

 

Sigurna sam da su našli neki osnov.

pa i kad ne platiš tv pretplatu ne odnesu ti televizor, ili mobilni ako ne platiš račun

 

 

 

 

+1 

na poslednje dve rečenice

Link to comment
Just now, goofs said:

Ja isto mislim ovako kao sto Constantin pise, nemaju osnova, ovo mi se cini neka šema da izmuzu pare jer je stranac.

 

 

Joooj, ne da pokrecu, nego šamaraju sistemski, ko na pokretnoj traci. Za čas se sve završi bez obaveštenja i prisustva dužnika, predmet brzo bude dodeljen izvršitelju. I tu se onda ugrade i sud i izvršitelj debelo, pa još puste da odstoji godinu-dve da se nakupi kamatica pa onda u prinudnu naplatu.

 

Organizovana državna pljačka naroda.

Ti verovatno govoriš o nepropisnom parkiranju, ili saobraćajnom prekršaju. Za to znam. Ne obaveste te, pa na granici npr. kad ideš na more saznaš da si dužnik, sve sa kamatama.

 

Ali ovo je zbog visemesečnog neplaćanja nečega što koristiš, a ne plaćaš.

 

Ispada da su oni koji plaćaju veverice. Ne podržavam to.

 

Nemoguće je da nisu predvideli način da doakaju onima koji ne plaćaju parking, a koriste ga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...