Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

Pa, ne bas, mislim mozes, ali to sto si skinuo tablice te ne oslobadja krivice cina koji si uradio. Tablice su samo jedan vid prepoznavanja automobila, pretpostavljam da bi te panduracija nasla na druge nacine i da se ne bi lepo proveo.

 

Skidanje tablica te ne oslobadja krivice ni ako se parkiras neporpisno, ali te verovatno spasava od oka sokolovog jer njih mrzi da se cimaju i da izlaze iz kola i proveravaju nalepnicu ili skidaju krpu sa tablice.

 

Nego mene zanima ovo sto je Lebron rekao - da li je kaznjivo zaista i ako jeste po kom osnovu ako ti parkiran (dakle nepokretan, na trotoaru ili parking mestu) auto stoji bez tablice?

https://www.b92.net/automobili/vesti.php?yyyy=2020&mm=08&nav_id=1718365

 

Nije kažnjivo, ali imaju metode...

Link to comment
3 hours ago, goofs said:

Nego mene zanima ovo sto je Lebron rekao - da li je kaznjivo zaista i ako jeste po kom osnovu ako ti parkiran (dakle nepokretan, na trotoaru ili parking mestu) auto stoji bez tablice?

ODLUKA O KOMUNALNOM REDU

("Sl. list grada Beograda", br. 10/2011, 60/2012, 51/2014, 92/2014, 2/2015, 11/2015, 61/2015, 75/2016, 19/2017, 50/2018, 92/2018, 118/2018, 26/2019, 52/2019, 60/2019, 17/2020, 89/2020, 106/2020, 138/2020 i 152/2020)

 

Član 23

U cilju zaštite površina javne namene i površina u javnom korišćenju zabranjeno je:

 

...

 

4. ostavljanje neregistrovanih vozila, odnosno vozila čijoj registracionoj nalepnici je istekao rok važenja ili vozila na kojima registarske tablice, odnosno registracione nalepnice nisu postavljene na propisan način, havarisanih ili odbačenih vozila, priključnih vozila, priključne opreme, agregata, kao i jahti, čamaca i poljoprivrednih mašina, kamp opreme, kamp kućice i kamp vozila na površini javne namene i na površini u javnom korišćenju.

 

...

 

Član 61

U vršenju inspekcijskog nadzora, komunalni inspektor je ovlašćen da:

 

...

 

2. naredi uklanjanje vozila sa površina javne namene i površina u javnom korišćenju ostavljenih, odnosno zaustavljenih suprotno odredbama ove odluke;

Link to comment

I jeste đubre, nije kako kod od šuta, šporeta i sl koje natovariš i baciš pored puta, auto elegantno parkiraš i ostaviš. Nekoliko puta sam zvao na poslu zbog takvih slučajeva jer nemam gde da se parkiram, a kolege Novosadiste boli uvo, to sve dolazi biciklom ili peške. U 1 momentu smo imali tri krša na parkingu. Brzo se rešavalo, ako nema tablice ostave čestitku i daju neki rok za uklanjanje, a ove sa tablicama vrv prvo pozovu i takvi brzo nestanu.

Link to comment
On 31.5.2021. at 1:03, Tosha2EE said:

ODLUKA O KOMUNALNOM REDU

("Sl. list grada Beograda", br. 10/2011, 60/2012, 51/2014, 92/2014, 2/2015, 11/2015, 61/2015, 75/2016, 19/2017, 50/2018, 92/2018, 118/2018, 26/2019, 52/2019, 60/2019, 17/2020, 89/2020, 106/2020, 138/2020 i 152/2020)

 

Član 23

U cilju zaštite površina javne namene i površina u javnom korišćenju zabranjeno je:

 

...

 

4. ostavljanje neregistrovanih vozila, odnosno vozila čijoj registracionoj nalepnici je istekao rok važenja ili vozila na kojima registarske tablice, odnosno registracione nalepnice nisu postavljene na propisan način, havarisanih ili odbačenih vozila, priključnih vozila, priključne opreme, agregata, kao i jahti, čamaca i poljoprivrednih mašina, kamp opreme, kamp kućice i kamp vozila na površini javne namene i na površini u javnom korišćenju.

 

...

 

Član 61

U vršenju inspekcijskog nadzora, komunalni inspektor je ovlašćen da:

 

...

 

2. naredi uklanjanje vozila sa površina javne namene i površina u javnom korišćenju ostavljenih, odnosno zaustavljenih suprotno odredbama ove odluke;

 

Pa sto nenarede  uklanjanje onih prikolica sa reklamama,ili sto pauk ne nosi ispred skupstine vozila kada se poslanici parkiraju na zelenoj povrsini.

 

Mozda bi bilo bolje da nikada nismo ni oterali Nemce iz ove zemlje.

Link to comment

dan pre puta sam vitlajući sa šljake na šljaku stao na par min u zđ da uzmem nešto za klopu

naravno prošao je sokol i usnimio me

5k, 2.5k ako platim za 7 dana


 

usta škrbava

😤🤬😤

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Kako ponestaje parking mesta u BG sve iritantnije mi postaje 'čuvanje mesta'. Staneš na mesto (bez vozila, samo staneš kao pešak) i čuvaš, recimo, između 5 i 30 minuta. Više puta sam ušao u raspravu oko ovoga i uvek je 'stražar' imao isti razlog: prvi stigao i čuva mesto. Hoću da kažem, nije istovaranje, nije hitan slučaj nego, eto, čuva. Zadnji put baka čuva mesto ćerki na kiši bar pola sata i raspravlja se sa komšijama. Pitam se kako se na ovo gleda u različitim zemljama i društvima, ali nikad mi nije palo na pamet da stojim negde i čuvam mesto ili, daleko bilo, zamolim nekoga da to uradi.

  • +1 1
Link to comment

Kod mene iza (stare) zgrade, gde nije uredjena parking povrsina, dvojica drze skutere na 2 najbolja mesta i tako 'rezervisu'. Sada skoro primetih da su pokupili pelcer, pa je tako najnoviji element rezervacije neki ogroman starinski kofer za putovanje, vrv natovaren ciglama ili kojecim. To nisu uredjena niti placena mesta. I onda dodje neko ko ne kapira, ili prosto ga nije briga, skloni skuter i uparkira, samo da bi docekao da vidi polomljen brisac ili izgreban branik.

Link to comment

Pa to je odavno praksa u i

Uskim ulicama, sa kućama i dvorištima, a gde nisu nacrtana mesta.

Na trotoaru ispred svoje ograde stanar stavi betonski blok i nemoj tu da mu parkiraš, jer je ispred njegove kuće.

Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

Pa to je odavno praksa u i

Uskim ulicama, sa kućama i dvorištima, a gde nisu nacrtana mesta.

Na trotoaru ispred svoje ograde stanar stavi betonski blok i nemoj tu da mu parkiraš, jer je ispred njegove kuće.


Da, to mi je u neku ruku logicno i ima smisla u velikom broju slucajeva.
No ovo kod mene je ipak drugacije - ima mesta iza zgrade, skoro uvek. Stvar je u tome da se blokiraju 'najbolja' mesta - ona koja nisu ispod drveca da im ne pada lisce i ptice ne se*u po kolima i ona koja su van utabane staze/puta zbog manje verovatnoce od cukanja i grebanja. Ali mesta uvek bude, u dve i po godine kako smo u ovom stanu, ako sam svega 2-3 puta morao da trazim parking na drugom mestu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...