Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

4 hours ago, pbg12345 said:

poenta ovog mog ranta je na da zene vise krse propise, muskarci to rade u najmanju ruku podjednako (kad je u pitanju to kratko parkiranje, sa sva 4), ali imam osecaj da 1 deo sugradjanki to radi bez ikakvog uvida u kojoj meri uticu na ostale u saobracaju

ja genije sad vidim da sam u onom prvom postu umesto ne, napisao na, pa ispada kao naglasavanje, umesto negacije :isuse:

mada jasno je iz nastvka posta

 

 

 

pade mi na pamet jos nesto sto me odusevljava :D ne znam koji pol prednjaci, pretpostavio bih muski

kad vec na zuto na semaforu 7mi u koloni  udari po sireni :lol:

pa kome sviras picka ti materina luda

Link to comment

na kratkim semaforima? kad se na početku nađe neko ko nije odatle pa ležerno ubacuje u prvu tek kad se upali zeleno. a već četvrti-peti u koloni treperi da li stići da prođe. imam tri takva svaki dan :dry:  mada nema opravdanja za  zloupotrebu sirene

Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

kad vec na zuto na semaforu 7mi u koloni  udari po sireni :lol:

pa kome sviras picka ti materina luda

pa ne na žuto, al na zeleno mi se omakne

:blush:

 

 

nego, poslednjih dana uočavam jednu anomaliju, bez obzira na pol, a ne i na mladost vozača

to je bre sve komplet ludo. stoji riba na crveno i od jednom krene i stane na sred raskrsnice, prilično prometne, i čeka da prođu svi iz svih pravaca, pa je posle ona prošla. par stotina metara dalje neka deca iz trake koja je za skretanje levo na samoj raskrsnici udarili na desno presecajući dve trake, al je za pohvalu što su uključili pokazivač pravca. 

mene iskreno čudi kako ovde ne gine 100+ ljudi na dnevnom nivou u saobraćaju

Link to comment

dobro de, jes malo nezgodno kad strepis da li ces proci, ali bre ima fanatika koji nalegnu na sirenu van svake pameti

 

mada videh i da za to ima leka, namerno se ukopaju cekaju zuto i onda ostave ove iza na crvenom

nemos ti srbina zajebati :D :isuse:

 

@kud u maglu Simoviću  to poslednje svakako

neki dan slucajno na fb naletim na neku od stranica nekakve kamiondzije i lik okacio raskrsnicu bez semafora i znakova, 90% ne zna odgovor ko ima prvenstvo prolaza

 

msm, na stranu sve ostalo preko toga, ali i na tom bazicnom teoretskom nivou gomila ljudi omane

Link to comment

Crveno svetlo na semaforu i kolona. Prvi u koloni skreće levo, sa uključenim migavcem ili češće bez, drugi u koloni skreće desno.

Pali se zeleno a taj prvi uđe u raskrsnicu tek toliko da ovaj drugi ne može desno. Kreće trubljenje jer prvi prosto ne shvata da je trebalo da uđe do linije koja razdvaja trake i da tu čeka, ne shvata da je ponovo zaustavio kolonu.

To, kako se ulazi u raskrsnicu, se uči u auto školi.

Dugo sam razmišljao zašto se to sve češće dešava pa sam zaključio da je u pitanju lenjost da se volan okrene više od pola kruga. 

Ti vozači su valjda isti oni koji skreću desno kao da voze FAP.

Edited by Tale
Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

par stotina metara dalje neka deca iz trake koja je za skretanje levo na samoj raskrsnici udarili na desno presecajući dve trake, al je za pohvalu što su uključili pokazivač pravca.

to je sada tako sa svima. nikome, ali nikome ne padne na pamet da u sluchaju pogreshnog prestrojavanja ili bilo kakve sluchajne omashke u saobracaju, provoza krug oko bloka i namesti pomovo kako treba ako ce negde, reshi problem razumno, nego odmah drama, panika, sechenje izlazenje do pola raskrsnice, kasni se da se odrzo govor na nobelovoj nagradi, odmah se pishti vrishti kumi i moli da ih 20 drugih pusti da se premeste s kraja na kraj. jer mi to zasluzujemo. tako kaze reklama i to vazi za sve, od da ti proradi farba za kosu na nijansu koja treba i odmah zaroshtiljash sa ortacima i popijesh 2 gajbe ladnog piva, do da ti se kosmos momentalno raskloni da bude sve kako ti odgovara. to se najlepshe vidi u saobracaju, sve je smetnja, ti peshaci, ti semafori, ti drugi ljudi koji nemaju pojma i zashto postoje, kad morash da stanesh odmah da pazarish u prodavnici na raskrsnici. jer ti to zasluzujesh.

 

mislim, stoti put pishem ovo :hihi:

  • +1 3
Link to comment

Sva četiri na sred ulice ubedljivo najviše koriste razne kurirske službe čiji su vozači u 99,99% muškarci a ne zaostaju ni njihove polne kolege u civilu kad stanu ispred trafike jer baš tu imaju da se kupe cigare i/ili kondomi koji im baš sad trebaju.

 

Što se mene tiče, jednom mi je muž rekao "ako ne znaš kako zvučiš kad voziš, slušaj se" - dete se igralo autićima i mrndžalo "ajde, brate! Vozi, bre!" itd

Jbg 

  • Haha 2
Link to comment
49 minutes ago, Valkyrie said:

Što se mene tiče, jednom mi je muž rekao "ako ne znaš kako zvučiš kad voziš, slušaj se" - dete se igralo autićima i mrndžalo "ajde, brate! Vozi, bre!" itd

Jbg 

:D 

Ja sam bio ekstremno cutljiv шофер koji je i u najekstremnijim gradskim situacijama kao sto je hronicno kasnjenje na semaforu sebi samo po nekad dozvoljavao samo kratak абленд...

Onda sam dosao u Crnu Goru... :cry:

Link to comment

kakav ablend namenski, to je iz nekog drugog vremena

 kad je glava duboko zabodena u telefon i ne vidi semafor, najbolje da takvi bacaju oko u retrovizor :D

 

nego, pusti to

jel ti se omakne da parkiras sa sva 4 u raskrsnici? :fantom:

 

Link to comment

@pbg12345 to o čemu ti pišeš zaista nisam imala prilike da vidim, ne tvrdim da nije postalo trend. Ako ćemo da generalizujemo, za sad sam snimila dva ekstremna tipa žena vozača 

- jako plašljiva, preoprezna, gase joj se kola, pogubi se u tenzičnim situacijama itd

- manjak manira, pristojnosti i umeća za volanom nadomešćuje masivnom karoserijom SUV-a kojeg po pravilu vozi ko po livadi a ne ulici na kojoj ima i drugih. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...