Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Nije blok 21 loše projektovan nego su im uvalili brdo poslovnog prostora okolo...
A lepo je kad investoturu "oprostiš" kvote parkinga...
 

 

Nema šta da se oprašta kvota parkinga investitoru. Zvanični urbanistički uslov koji se dobija za novogradnju  je 1,1 parking mesto po stanu i 1 p.m. na svakih 66 do 80 kvm poslovnog prostora (kako gde).

Pa računajte koliko zaposlenih može da sedi u 80 kvadrata kancelarija i koliko je to kola.

I to samo u poslednjih 25 godina, pre toga parkiranje nije bilo ni u krajnjim mislima ovih naših urbanista -ćata. Pisala se u uslovima jedna ista rečenica "Parkiranje na javnim površinama okolnih ulica" tako nekako.

Link to comment
59 minutes ago, Frank Pembleton said:

Da znam 21 je pakao...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Ma jok ni blizu kao mi,jos nam uvalili prokleti immo centar koji radi do 21:30.

Parkiramo tako sto zagradimo dva utomobila pa izbacimo iz brzine pa onaj ko ide rano ujutru nas gura.

Link to comment
 
Nema šta da se oprašta kvota parkinga investitoru. Zvanični urbanistički uslov koji se dobija za novogradnju  je 1,1 parking mesto po stanu i 1 p.m. na svakih 66 do 80 kvm poslovnog prostora (kako gde).
Pa računajte koliko zaposlenih može da sedi u 80 kvadrata kancelarija i koliko je to kola.
I to samo u poslednjih 25 godina, pre toga parkiranje nije bilo ni u krajnjim mislima ovih naših urbanista -ćata. Pisala se u uslovima jedna ista rečenica "Parkiranje na javnim površinama okolnih ulica" tako nekako.
Naravno da sam mislio "oprašta"...
Ima dovoljno primera... A upoznao sam čoveka koji iznajmljuje one "lift" parkinge, gde samo da se primi objekat, posle ga razmontira i ćao...
Naravno da je stvar u kontroli..



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Nije stvar u kontroli, pošto je to nemoguće sprovesti kod Srba. 

 

Rešenje je da investitor ne može prodavati parking mesta u garaži kao posebnu nekretninu, pa ko kupi kupi. 

Parking mesto treba da se uknjižuje kao sastavni deo stana, pa ko kupi stan, kupuje i mesto. Kao što su kuhinja i kupatilo delovi stana i ne možeš stan kupiti bez njih.

Onaj 0,1 parking mesta po stanu što mu ostane nek prodaje na tržištu. Ko nema kola, neka izda onome ko ima dvoja, ili neka mu stoji, kao što neko ima kuhinju, al ne kuva.

 

Tako bi se izbegli ovi paklovi na Lekinom brdu, Voždovcu, Vračaru, Zvezdari gde su u uličicama sa porodičnim kućama počeli da grade četvorospratnice i više. Jedva ljudi skrpe za 50 kvadrata i naravno da za parking mesto ne ostane. Nakon par godina, (ili odmah) investitor pretvori to u teretanu, poslovni prostor...

 

I to samo pod uslovom ako izvede sva parking mesta zadata urbanizmom. Moje neko privatno malo istraživanje katastra: od 10 random novih zgrada po Vračaru i Zvezdari, 2 su imale parking mesta uknjižena koliko i stanova, ostale ne i bile u procesu legalizacije (pazila sam i na to da li imaju mesta u dvorištu jer se i ona računaju).

Link to comment

Jos jedan pljuc na logiku ovog grada, izgradili su sada novu Palilusku pijacu, i garazu u njoj, i ....stavili da radi do 21h. Moji su u nekom momentu razmisljali da na leto iznajme mesto tamo da ne bi kruzuli sat vremena po kraju i svadjali se sa drugima "ko duze ceka", ali nista od toga.

Link to comment
47 minutes ago, I*m with the pilots said:

Jos jedan pljuc na logiku ovog grada, izgradili su sada novu Palilusku pijacu, i garazu u njoj, i ....stavili da radi do 21h. Moji su u nekom momentu razmisljali da na leto iznajme mesto tamo da ne bi kruzuli sat vremena po kraju i svadjali se sa drugima "ko duze ceka", ali nista od toga.

 

Pa dobro, davanje mesta u najam nije baš logično sa strane pijace. Broj mesta je ograničen a pretpostavlja se velika fluktuacija korisnika pijace. Kada bi mesta bila davana u najam, ogroman broj korisnika pijace ne bi mogao da koristi garažu.  

 

Hilton u kralja Milana ima ogromnu garažu. Imali su dovoljno mesta, te kad su ispunili urbanistički uslov i zadovoljili potrebe za hotelske goste, jedan deo ostavili za javnu upotrebu i to iznajmljuju takođe (16k rsd mesečno, radni dan/radno vreme)

 

Druga je stvar što se u gustim stambenim blokovima, meďu zgradama ne grade garaže, za opštu upotrebu, pogotovo tamo gde ima dosta stare gradnje, pa da se kupi ili izajmi mesto

Link to comment

Nema veze najam, neka ga i nema, poenta je da su ogranicili rad garaze do 21h, u kraju koji obicno ima problem sa parkiranjem (zimi nije tako strasno, ali od proleca krene ludilo, mozda zato sto npr. u Ilije Garasanina ima mnogo kafica, tu je i sportski centar, i park..). Zasto nisu napravili da makar moze da se izadje iz nje kada god, nema mi tu nista smisla.

Link to comment
Nije stvar u kontroli, pošto je to nemoguće sprovesti kod Srba. 
 
Rešenje je da investitor ne može prodavati parking mesta u garaži kao posebnu nekretninu, pa ko kupi kupi. 
Parking mesto treba da se uknjižuje kao sastavni deo stana, pa ko kupi stan, kupuje i mesto. Kao što su kuhinja i kupatilo delovi stana i ne možeš stan kupiti bez njih.
Onaj 0,1 parking mesta po stanu što mu ostane nek prodaje na tržištu. Ko nema kola, neka izda onome ko ima dvoja, ili neka mu stoji, kao što neko ima kuhinju, al ne kuva.
 
Tako bi se izbegli ovi paklovi na Lekinom brdu, Voždovcu, Vračaru, Zvezdari gde su u uličicama sa porodičnim kućama počeli da grade četvorospratnice i više. Jedva ljudi skrpe za 50 kvadrata i naravno da za parking mesto ne ostane. Nakon par godina, (ili odmah) investitor pretvori to u teretanu, poslovni prostor...
 
I to samo pod uslovom ako izvede sva parking mesta zadata urbanizmom. Moje neko privatno malo istraživanje katastra: od 10 random novih zgrada po Vračaru i Zvezdari, 2 su imale parking mesta uknjižena koliko i stanova, ostale ne i bile u procesu legalizacije (pazila sam i na to da li imaju mesta u dvorištu jer se i ona računaju).
Slažem se, samo što je i za ovu tvoju ideju potrebna "kontrola", koje kako kažeš u Srbiji nema. I eto nas u ćorsokaku...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ili kao u Japanu - ko nema parking mesto, može da kupi samo moćnu mašinu do 660ccm i 47kW. Jednu.

 

Jer ovo sa parkiranjem više nikakvog smisla nema. Ili zonirati NBG, ne znam, nisam pametan, ali je situacija kritična. 2008, kada smo došli u paviljone, ovo nije bio slučaj - u svako doba dana i noći sam se lagano zabadao na max 20m od ulaza. To stanje je potrajalo tek par godina, a vremenom biva samo gore. 21. je horor još i zato što dosta ljudi koji rade u centru, a dolaze izdaleka sa sremačke strane, tu parkiraju, pa idu busom ili tramvajem preko reke.

 

To sve ako ne misle da izgrade koliko-toliko dobar javni prevoz - a ne misle.

Link to comment
On 28.1.2020. at 21:04, zorglub said:

Ili kao u Japanu - ko nema parking mesto, može da kupi samo moćnu mašinu do 660ccm i 47kW. Jednu.

 

Jer ovo sa parkiranjem više nikakvog smisla nema. Ili zonirati NBG, ne znam, nisam pametan, ali je situacija kritična. 2008, kada smo došli u paviljone, ovo nije bio slučaj - u svako doba dana i noći sam se lagano zabadao na max 20m od ulaza. To stanje je potrajalo tek par godina, a vremenom biva samo gore. 21. je horor još i zato što dosta ljudi koji rade u centru, a dolaze izdaleka sa sremačke strane, tu parkiraju, pa idu busom ili tramvajem preko reke.

 

To sve ako ne misle da izgrade koliko-toliko dobar javni prevoz - a ne misle.

2008. je bilo bar za četvrtinu manje automobila u Srbiji nego što je sad i zato problemi s parkiranjem nisu više rezervisani samo za BG. U Novom Sadu je recimo ista priča, pa se prećutno toleriše masovno ostavljanje vozila na putu i praktično su neke dvosmerne ulice pretvorene u jednosmerne. Urbanistički standardi koji su važili pre recimo 20 godina ne mogu više da budu održivi. Takođe i širina pojedinačnih parking mesta često nije dovoljna jer su sadašnji automobili bar 20 cm širi od nekad preovlađujućih Zastavinih vozila. 

Link to comment

da ažuriram

 

pišemo dopise nadležnima za postavljanje stubića, da ne ratujemo više sa žardinjerama

 

situacija unutar bloka sa divljim mestima se polako sređuje. začuđujuće, ali manje automobila = manje smeća na ulici. valjda vole da bacaju pored automobila jer se manje vidi

iako se i dalje jebavam sa par kretena koji parkiraju kod vrtića

ima 4 mesta ukupno. na 2 mogu da im pišu kazne, na 2 ne mogu. sada smo im blokirali ta dva mesta gde ne mogu da im pišu kazne, a kada stave auto gde mogu da im pišu kazne, samo ih prijavimo komunalcima i dosta brzo dobiju tzv. čestitku

 

a najveća promena je uvođenje parking zone u blok. biće plava, ali neće moći da se kupi celodnevna karta za 150 dinara  već će morati sat za sat da šalju poruke. i to zona je od 8-21h, a ne od 9-17h kako je često u plavoj zoni i na bulevaru z.đinđića sada.

krenuće 18.02. ali već sada ima mesta po bloku za parking :lol:

mislili smo da plava neće rešiti ništa i da će možda morati da se zahteva zelena, ali videće se

 

nas stanare će koštati 5,5 hiljada na godišnjem nivou da platimo parking kartu

sada ima dosta problema sa podstanarima, ljudima koji voze firmine automobile itd. jer oni ne mogu da dobiju tu povlašćenu parking kartu

 

firme koje su tu, sože banka npr, radnici su već u problemu i planiraju da sele parkiranje u blok 24/23. koleginica iz moje kancelarije koja je iz bloka 23 dolazila u blok 22, parkirala ispred moje zgrade i onda pešačila će morati da se teškom mukom prebaci na gradski prevoz koji joj bukvalno vozi od kuće do posla

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ček ti si zapravo u bloku gde je ex SoGe centrala?? Tu je neki privatni vrtić koji sam razmatrala kad je trebalo dete da mi krene. Kad sam išla na razgovor i da izvidim, kružila sam 30 minuta okolo dok nisam ubola mesto. Jedan od razloga što je vrtić otpao iz priče. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...