Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Ne znam sta misle ili osecaju ostali, ali stanje u BG saobracaju (pretpostavljam u celoj Srbiji) je neizdrzivo. Svaki dan neka priglupa majmuncina hoce negde da se progura i ne haje ni za ljude, ni za propise, ni na kraju krajeva ni za svoj jebeni auto. A na sta lici sve van centra i da ne pricamo -- svaki moguci trotoar su idioti zaposeli i onda se jos ljute kad pesaci hodaju po kolovozu. Danas sam isao od mojih i doslovno su se nasrali svuda da nema ni 20cm na trotoaru; onda mi je neki kreten svirao da se sklonim i kad sam mu se prodrao kroz prozor "gde da se sklonim?" nastavio je da svira i projurio je kroz naredni pesacki prelaz 80 na sat da valjda nadoknadi izgubljeno vreme. Naravno, kad sam na tom istom pesackom hteo da predjem, neki drugi bolid je nagario, ne bi stao ni za kolonu djaka prvaka. Juce idem na pijacu i cujem idiota kako svira na pesackom ljudima da se sklone :laugh:. Kad sam zakoracio, nasao covek dva metra prostora i vozi misko. Prvo sam mu mahnuo, onda sam ga lupio rukom po faru i tu je stao, otvara vrata i kaze "jedi goooooovna" :lolol:. Mozda me to najvise nervira: sto glupi moroni nisu svesni da su glupi moroni, nego im je to sve, eto, normalno.

 

I pre nego sto mi neko kaze da ljudi nemaju gde da parkiraju i da eto, moraju -- tudji problemi koji se resavaju stvaranjem problema meni me odavno vise ne zanimaju.

Edited by nesha taxista
Link to comment

Opisano je 1 idila, trebalo bi da vidis kako je u CG :D 

 

5 minutes ago, Venom said:

ne haje ... ni na kraju krajeva ni za svoj jebeni auto.

Osim ovog dela: za auto haju, malo ga navijes na njih, odmah se umire, sve mi diraj samo auto ne...

Link to comment

Ono kad - pre svega taksisti u teranju - voze po tramvajskim šinama. Pa kad na semafor ustanu na pola zebre. Ili namerno secaju pešake. To rade i neke trole.

Trubljenje izdaleka, toliko im se žuri da trube unapred. U poslednjih mesec dana mi se dogodilo 3 (tri) puta da sam u tramvaju 5 (od Zoo vrta) morao da stojim u treski jer je neko parkirao na šinama da kupi burek. 

Link to comment

ono kada grad sa infrastrukturom za max 700k stanovnika ima 1700k, jbg možda je rešenje naplaćivanje ulaza u centar ili nešto slično što bi obeshrabrilo ljude da koriste lični prevoz u gradovima

Link to comment

nedostatak mesta je manji deo problema. uz malo strpljenja i pešačenja posle, može da se nađe mesto uvek

 

problem je generalno očajna saobraćajna kultura, neznanje,  bahatost, i bolljenje kurca za sve oko sebe

Link to comment

A jbg brate, teško je pešačiti. Kod mene u kraju ima parkinga na pretek, ali pojedini baš vole da se parkiraju što bliže svom ulazu, pa nek je trotoar, požarni put, jbg, teško je prepešačiti pedeset metara od parking koji je iza zgrade. Inače sam i sam kriv za parkiranje na trotoaru po kraju gde mi je firma, al se tešim da ostavljam dovoljno prostora ljudima da prođu:rolleyes: Realno smo svi u prekršaju. I zaista, sto metara dalje postoji javni i besplatni parking na ulici.

Dalje saobraćajno rantovanje u spojler.

Spoiler

A ljudi su u vozilima bahati i isteruju sve moguće frustracije. I žuri im se uvek (ladi se supa, šta li), trube ti što ne ulaziš u blokiranu raskrsnicu ili ne isecaš tramvaj na Slaviji, obilaze te i opet trube jer si stao na pešačkom (zašto bi neko stao na pešačkom?)... Možemo do prekosutra ovako, ali realno je GSP bolji. Mislim da to nema veze sa statusom, bogatstvom, siromaštvom, prosto je previše vozila, a ljudi u autu misle da imaju mnogo više slobode i imaju manje obzira nego kada se sretnu sa nekim na ulici lice u lice. 

Što se taksista tiče, samo zameram što žutu traku koriste selektivno, kako im već odgovara i isecaju ljude u svojim slalomima. Uvek im se žuri i usled toga nisu baš svesni svog okruženja, ili pretpostavljaju da svi treba da im se sklone. Pre par nedelja stojim sa porodom na semaforu, ali avaj, semafori u raskrsnici ne rade. Neko je prethodno veče zveknuo trafo i do jutra to još nije popravljeno. Šta ću, pogled levo, desno, sva vozila na odaljenosti oko 100m, ajmo polako, taksista trubi i ne usporava, ja se okrenuo i pogledam u stilu: "Šta ti je?", a on u prolazu spušta prozor i dobacuje: "Treba ti oduzeti dete!" :laugh: Pa jbmti, scena ko u ovom Vidojkovićevom bestseleru.

 

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Realno, problem jeste u tebi jer si se navikao na normalan saobracaj, dok u Srbiji sve sto je normalno nije normalno. Ovako je u svim aspektima zivota i nadam se da nemas razloga da razmisljas o povratku. 

 

Ne treba coveku puno odsustva da primeti da je ovde dosta toga poremeceno, ali mislim da ovako nikad nije bilo, jer me nikad ovoliko nije izvodilo iz takta. Mozda i gresim, jer sam tu sad malo duze (privremeno), ali mislim da ne gresim.

 

Prosto ne znam sta je resenje, jer cak i kad bi se naslo, ponosni vlasnici automobila bi to odbacili, jer ih boli kurac. Ni HAMovci nisu resenje, jer koliko se secam postoje vec godinama i to sto jos uvek rade jedno te isto, znaci da se nista nije promenilo. Mada je naravno lepo za videti.

Link to comment
4 minutes ago, Zabalujev said:

 

  Hide contents

 ili ne isecaš tramvaj na Slaviji

 

 

Malopre veceras isto; jedan stao, drugi stao, ali na gas i projurio, tramvaj usporio pa nije bio sudar. Treba uvesti automatizovane tramvaje koji staju samo na crveno, pa nek ih nabadaju i guraju od Slavije do Pravnog.

Link to comment

U mojoj ulici ne postoji nijedno parking mesto. Najbliža garaža koja se plaća je na nekih 800 metara od mene, što bi možda leti bilo OK ali zimi svakako nije. Investitor nije napravio nijedno parking mesto za zgradu jer je tako bio u mogućnosti (2007). Zato je napravio umesto toga favelu naslonjenu na zgradu koju je najnormalnije uspeo da legalizuje. Postoji parcela na kraju ulice koja pripada gradu i za koju smo kukali da se pretvori u parking, ali se to naravno nije desilo. Kad grad bude obezbedio elementarne uslove i/ili naterao investitore da poštuju propise, tad možete da mi solite pamet o nepropisnom parkiranju. Pitao sam i lokalnog komunalnog policajca koji je popisivao napuštena vozila, rekao je da slobodno parkiramo tako jer nema uslova za drugačije.

 

BTW, uvek stajem pešacima, dajem migavac, ne trubim osim ako nekome nije ugrožen život, ne pravim polukružna okretanja po punoj liniji, ne parkiram na šinama, na mestima gde postoji parking u radijusu od 500 metara ne parkiram na trotoaru. Ali zato svaki dan viđam stotine pešaka koji sa slušalicama na ušima prelaze van pešačkog i ne gledaju nigde, roditelje koji sitnu decu vuku za ruku dok pretrčavaju, penzionere koji na auto putu voze 30 na sat u raspalim krntijama, vozila GSP koja redovno prolaze na crveno, motokultivatore koji vuku karton, bicikliste koji voze slalom između traka...

Edited by Sammael
Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

U mojoj ulici ne postoji nijedno parking mesto. Najbliža garaža koja se plaća je na nekih 800 metara od mene, što bi možda leti bilo OK ali zimi svakako nije. Investitor nije napravio nijedno parking mesto za zgradu jer je tako bio u mogućnosti (2007). Zato je napravio umesto toga favelu naslonjenu na zgradu koju je najnormalnije uspeo da legalizuje. Postoji parcela na kraju ulice koja pripada gradu i za koju smo kukali da se pretvori u parking, ali se to naravno nije desilo. Kad grad bude obezbedio elementarne uslove i/ili naterao investitore da poštuju propise, tad možete da mi solite pamet o nepropisnom parkiranju. Pitao sam i lokalnog komunalnog policajca koji je popisivao napuštena vozila, rekao je da slobodno parkiramo tako jer nema uslova za drugačije.

 

BTW, uvek stajem pešacima, dajem migavac, ne trubim osim ako nekome nije ugrožen život, ne pravim polukružna okretanja po punoj liniji, ne parkiram na šinama, na mestima gde postoji parking u radijusu od 500 metara ne parkiram na trotoaru. Ali zato svaki dan viđam stotine pešaka koji sa slušalicama na ušima prelaze van pešačkog i ne gledaju nigde, roditelje koji sitnu decu vuku za ruku dok pretrčavaju, penzionere koji na auto putu voze 30 na sat u raspalim krntijama, vozila GSP koja redovno prolaze na crveno, motokultivatore koji vuku karton, bicikliste koji voze slalom između traka...

 

Stoji ti disclaimer na pocetku da me ne zanima resenje problema koje podrazumeva pravljenje problema nekom drugom. Ako cemo tako da resavamo probleme imam samo ovo da kazem: boli me kurac i za tebe i za tvoju zgradu i za investitora tvoje zgrade -- zvacu parking servis da ti nosi auto, resicu sebi problem i ti se onda drkaj sa tvojim problemima kako god hoces. Jel moze? A da, ne moze. Jer za probleme parkinga moramo da pokazemo razumevanje, a to sto petogodisnja deca hodaju po kolovozu, jer su trotoari blokirani, sta da se radi. I onda cemo prvo da gledamo kako se svaki pedalj javne povrsine zauzme, pa cemo onda da pregovaramo da eto dobijemo 30cm prostora. Ne moze.

 

Sto se tice pesaka i ostalih, slazem se da se svi ponasaju kao u horor filmu. Samo, ne ubrzavaju svi svojih tonu i po od 0 do 100km/h za 10 sekundi. Ali nema problema, resimo problem prelaska pesackog na crveno.

Link to comment

Nije do Venomovog odsustvovanja iz Srbije, narod stvarno polude. Možda je to samo utisak zbog letnjih ferija koje uvek malo isprazne grad, pa posle sve navali uobičajenim tempom od dva lančana sudara svakog jutra. Osnovni problem je u gradu koji je takav kakav je, haotičan, nesređen, i gura ljude jedne na druge, uz opštu muku i medijsku histeriju na svim stranama.

Mada, moram da primetim i da ljudi kupuju sve veće automobile, a u gradu sve manje mesta. 

Link to comment

Znaš kako, mene boli kurac za gastarbajtere koji dođu ovde na mesec dana pa kukaju kako im je loše. Slobodno zovi pauka, ja sam recimo probao pre par meseci, rekli su mi da mogu da dođu samo ako im pošaljem fotografiju pogrešno parkiranog vozila i sačekam da dođu, ali pošto je bilo 8 uveče u petak, onda najbolje da sačekam ponedeljak.

 

Kod mene u blizini ima nekoliko parkića za decu u neposrednoj blizini, pa svaki dan prolazim pored grupe dece 8-10 godina koja se igra na sred ulice i nema baš nikog od odraslih da im skrene pažnju da to ne bi trebalo da rade. 

Link to comment
9 minutes ago, Sammael said:

Znaš kako, mene boli kurac za gastarbajtere koji dođu ovde na mesec dana pa kukaju kako im je loše. Slobodno zovi pauka, ja sam recimo probao pre par meseci, rekli su mi da mogu da dođu samo ako im pošaljem fotografiju pogrešno parkiranog vozila i sačekam da dođu, ali pošto je bilo 8 uveče u petak, onda najbolje da sačekam ponedeljak.

 

Kod mene u blizini ima nekoliko parkića za decu u neposrednoj blizini, pa svaki dan prolazim pored grupe dece 8-10 godina koja se igra na sred ulice i nema baš nikog od odraslih da im skrene pažnju da to ne bi trebalo da rade. 

 

Dogovoreno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...