Jump to content
IGNORED

Jabuke


kud_genijalci

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    12

  • kud_genijalci

    7

  • mraki

    5

  • slepa živana

    5

On 24.9.2018. at 10:10, Duci Simonovic said:

Pa jel ima lepse nesto i slasnije od onih kad iz zemlje iskopas one sto su prve pale sa drveta pa odstojale zgazene u blatu? To je prava priroda, takvo neces naci na policama organskog voca u supermarketu

😁Priče o ishrani i alternativnoj medicini rezervisane su za ljude bez profesije. Tupu decu ambicioznih roditelja, koja su već nabila 30-50 godina u dupe. Škole započeli, ali završili nisu. 

Tako je jedna ceo dan filizofirala da ima ženu koja donosi garantovano domaća jaja a prepoznaje ih jer su ulepljena izmetom i perjem. 

Edited by halloween
Link to comment
8 hours ago, halloween said:

😁Priče o ishrani i alternativnoj medicini rezervisane su za ljude bez profesije. Tupu decu ambicioznih roditelja, koja su već nabila 30-50 godina u dupe. Škole započeli, ali završili nisu. 

ovo ko da si mene opisala.

Link to comment

Volim jabuke. Sve one što su čvrste i sočne, što nisu brašnjave a najbolje su ako su kisele.

 

A najbolje volijem one tvrde zelene kruške, one što su opore i za koje kažu da skupljaju usne. Viljamovka stop.

 

Nisam ih odavno jeo jer retko sad šetam po pijacama.

 

Hajde, poznavaoci, otvorite i topik o kruškama.

 

Žene, na čelu s Evom, su već zeznule priču o jabukama. Eto zašto je Maxim alergičan. Još se bori.

Link to comment

Jabuke se peru na nekoliko načina:

- filmski (lažni); uzmeš jabuku, pogledaš je sa svih strana i istrljaš onaj deo koji ćeš da zagrizeš o rever žaketa i namigneš snaši koja prostire veš. 

("A ostalo prljavo jedeš", mislim ja.);

- plakneš je na brzinu na česmi u sudoperi i obrišeš kuhinjskom krpm punom bakterija:

- istrljaš je ribaćom četkom specijalno namenjenoj ribanju tvrdog povrća i voća;

- namočiš je u ratsvor sa sodom-bikarbonom i zeolitom na 15 minuta.

 

Kulovi ljušte jabuku, ali i to je potrebno kada je voskirana.

 

Seljaci bacaju velik ideo iz sredine, ali valja pojesti po jednu ili dve semenke, iako imaju cijanid, ali tako malo je zdravo. 

 

Link to comment

Ja sam sinoć dobio poriv za voćem, indukovan subjektivnim osećajem suvoće unutrašnjosti donje usne. 

:rolleyes:

Da se razaznati šta je pisac hteo da kaže. 

Elem odem do fridža i organoleptičkom analizom utvrdim 1 prisutstvo krušaka, jabuka i banana. 

Uzmem dve kruške, jednu ok i jednu gnjilu kao i 1 jabuku. 

Tim redom sam i jeo. Jabukina kiselina mi nije pasala nakon krušaka te sam batalio. Ne znam koja rasa, neka crvenkasta. 

Link to comment

Kajgana s jabukama default_wub.png

 

Malo gušće testo za pačalinke pa u njega narendati preteranu količinu jabuka. Ja ih obično ni ne oljuštim pre rendisanja, bude bolje tako.

I pržiti u tiganju kao uštipke i posuti šećerom u prahu dok su još vruće.

To mi je bila jedna od desetina najbolje obožavanih poslastica kad sam bio klinac.

A i sad sam klinac.


I ta kajgana se uvek zove kajgana s jabukama, čak i kad rendam tikvice il' patlidžan da bude slano.

"Kajgana s jabukama bez jabuka nego sa ......."

A nije čak ni kajgana nego bi bolji naziv bio "uštipci" 

But, who cares? Ja sam nominalista.

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...