Jump to content
IGNORED

Jabuke


kud_genijalci

Recommended Posts

Znači, pregledao sam svih 5 stranica i nema čak ni "voće" a kamoli jabuke.

Mnogo volim jabuke. I to domaće sorte.

Kožare,

Mul ruž,

gala,

mucu,

budimka.

Volim i posrbljenu

šifru,

Jonagold.

Danac odem najpre do Cvetka, gde sam pre sedam dana kupio odlične mucu, ali seljanka već pospremila tezgu. Bilo je posle 3 po podne,

Pa sam se vratio do Đerm i uhvatio moju babu koja je već prekrila jabuke mušemom.

I uzeo fine mucu, gala i poslednje ostatke mul ruža.

Kao što se vidi iz nabrojanih sorti, preferiram kisele.

Gala jeste slatka, tak ose reklamira, ali ima kiselksastu notu na kraju.za razliku od Glostera, koja mi je najotužnija sorta.

Delišes se poslednjih decenija degenrisao i mutirao u albino geni smit, nema one nekadašnje slasti i misterije.

Kožare umeju da budu kao krompir u koje je ubrizgana limunska kiselina, to zavisi od voćnjaka. 

Mi nemamo bazu semenja i to još regionalno sačinjenu, kao štp imaju Italijani i ostale veće nacije. Tako da smo već GMO modifikovani i predviđeni za boleštine. Jedemo bledi paradajz iz čileanskih staklenika i peruansko grožđe od plastike.

Ali da se vratim na jabuke. Znači - živele jabuke! 

Link to comment
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • nisam ja

    12

  • kud_genijalci

    7

  • mraki

    5

  • slepa živana

    5

živele jabuke. volim ih sve al sam alergičan na njih.
petrovača mi je najlepša sa zemlje podignuta sa ranom od udarca, volim crveni delišes al ne znam kad sam poslednji put lep komad pojeo tako da je to više sećanje na ovu sortu, volim jonagold, ne znam nazive a i prestao sam da ih jedem zbog nevolja koje mi stvaraju pa mi se konzumiranje svelo na dve-tri jabuke godišnje.
a ceo današnji dan razmišljam o piti sa jabukama i eto čovek otvori topik o njima. evo žena kaže da će je napraviti sutra.

Link to comment
3 hours ago, kud_genijalci said:

Znači, pregledao sam svih 5 stranica i nema čak ni "voće" a kamoli jabuke.

 

 

Pricali smo o jabukama bas dosta, ali u okviru neke druge teme, vidi mozda na "Kolacima", jer se secam da sam se raspitivala kako se zove ta sorta koju moji imaju u dvoristu (petrovace). A neko je objasnio i sa cime opere jabuke da bi ubio pesticide, mislim da je u pitanju rastvor sa sodom bikarbonom?

 

Sifre i kozare i ja obozavam, komsija u selu ima uvek lepe kozare. Bile su senzacija kad donesoh u firmu mojim Nemcima.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Volim ih skoro sve, a omiljena mi je Greni Smit.

Što hrskavije to bolje, one brašnjave mi nisu nešto.

Nisu loše ni one neke fensi sorte, tipa Pink Lejdi.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...