Jump to content
theanswer

NBA 2018/19

Recommended Posts

1n54jd3r
37 minutes ago, Mil@n said:

Bukvalno mislim da će se tući. Harden je navikao da pimpla loptu 90% poseda svog tima a Vestbruk nije ništa bolji. Jedva čekam da vidim na šta će to da ispadne, biće humoristično, garantujem.

mirise na "klasicnu srpsku svadju medj prijateljima"

miki.bg

Šta bi Oklahomi da raskantuju trio Durant-Harden-Vestbruk

Kec u Nisu ljudi kec uNisu

Manjak lopti u gradu

ducca

Jbg mogli su da rokaju po luxuznom porezu. Pre je bilo da su se kladili na pogrešnog konja (Russ-a) pa su jajarili na Hardenovom ugovoru i zadovoljili se returnom koji im je Hjuston ponudio (bacih pogled - Kevin Martin i Lamb + 2 pika prve runde i 1 druge runde). 

Edited by ducca

Host
4 hours ago, goofs said:

Vidim po netu da pisu o mogucnosti “buy-out” Polovog ugovora, kako je to moguce? Covek dobija 150mil za naredne tri godine. Sta bi dobio u slucaju buy-outa?

Contract buyout je isto sto i waiver. Larry Coon ima dobar sajt za sva pitanja oko plata.

Pretpostavljam da je ideja da mu razvuku ugovor. Stretch opcija znaci da tim otpusti CPa i razvuce njegovu preostalu, trogodisnju, platu na 7 godina (dva puta preostali broj godina ugovora plus jedna). U tom slucaju bi Thunderi isplacivali Paulu po 22 miliona godisnje narednoh 7 godina. Sto se tice salary capa, mogu da biraju da li im se taj razvuceni iznos racuna u salary cap u narednih sedam godina ili ostaju pri starom rasporedu, tj. tri godine po 50 miliona. Ima tu nekih olaksica za timove, ali nista znacajno. Npr. ako neko pokupi igraca sa waiver liste, tj. kad CP potpise za Lakerse, onda se deo nove plate odbija od iznosa koji mu tim duguje. Zvrcka je sto su ti igraci po pravilu vec placeni od originalnog tima, pa im nije frka da potpisu sa novim timom za minimalac.

Ideja je da se krene u rebuilding sa brdom pikova koje sad imaju, pa im nije problem sto je cap opterecen Paulovim ugovorom sve dok su ispod luxury taxa. Osim toga, salary cap ce rasti u narednim godinama jer je liga u nikad gorem stanju :fantom: 

Edited by Host

goofs

Kapiram sve, hvala.

Moja greska je bila inicijalno, 150 je valjda ukupan ugovor bio, odradio je godinu, ostaje mu jos oko 120, sto znaci da su i te cifre, razvucene ili ne, nesto manje.

U svakom slucaju 7 godina mi deluje predugo, ja bih na njihovom mestu istrpeo 3 godine Pola, pustio ga da igra, osim ako ne uleti neki tim koji moze da im krajcuje 10-15miliona, no s obzirom da se kao glavna meta pominju Fejkersi nema od toga nista.

189-

bilo bi glupo da ga stretchuju. valjda se jos moze izvuci koji pick za njega. zao mi shaia sada. ocekivano bi bilo da trejduju i schroedera i adamsa. ne znam jel roberson jos uopste ziv.

Host

Nisam ni video da je Shai bio deo trejda za Georga. Odrali su ih Thunderi. 

Grandilof

Shai i Gallo. Nema razloga OKC bas posto poto da juri buyout, znaci opet pickovi ili neki igrac ili da se preuzme deo plate ili ima da igra. :D

zorglub

Jbt meni su ova pravila k'o japanski, ništa ne razumem, al' hvala na trudu svima.

omiljeni
2 hours ago, Host said:

Ideja je da se krene u rebuilding sa brdom pikova koje sad imaju, pa im nije problem sto je cap opterecen Paulovim ugovorom sve dok su ispod luxury taxa. Osim toga, salary cap ce rasti u narednim godinama jer je liga u nikad gorem stanju :fantom:

upšte nisi u pravu jer liga ustvari srlja u progres

Spoiler

spacer.png

:fantom:

ToniAdams
3 hours ago, miki.bg said:

Šta bi Oklahomi da raskantuju trio Durant-Harden-Vestbruk

Bio tamo neki Dirk što ih svu trojicu naguzio :fantom: 

Mos

Za razliku od vecine ovde mislim da ce Hjuston biti bolji nego sa Polom i da su favorit dogodine. Westbrook je vec poceo da menja svoju igru zbog Dzordza, a Harden mu je mnogo bolji ortak i Hjuston je ozbiljniji tim.