Jump to content
IGNORED

Uefa Liga Nacija sve sezone


levi

Recommended Posts

Portugal je pobjedom osvojio samo pehar jer ovaj Final four lige A Lige nacija nema nikakvog utjecaja na dodatne kvalifikacije za Euro, zbog kojih je ovo natjecanje i uvedeno.

Naime, u dodatne kvalifikacije će iz lige A ići one reprezentacije koje ne osiguraju plasman na Euro kroz jednu od kvalifikacijskih skupina. Teoretski, može se dogoditi da će u ožujku sljedeće godine dodatne kvalifikacije lige A ponovno igrati Portugal, Nizozemska, Engleska i Švicarska, pod uvjetom da senzacionalno ne osvoje jedno od prva dva mjesta u svojim skupinama.

Ne bude li dovoljno reprezentacija za popunjavanje baraža u ligi A, on će se popuniti reprezentacijama iz niže, lige B.

 

 

 

Index objasnio...

Link to comment
11 hours ago, radisa said:

Da...

 

U praksi, mislim da niko u Uefi ne ume tačno da objasni ko ce igrati baraž prve grupe...

 

Naravno da ume, ne razumem zašto ljudi toliko mistifikuju LN, evo sinoć sam objašnjavao dvojici drugara i gledaju me belo, a uopšte nije komplikovano :D

 

Postoji ukupna tabela Lige Nacija, iz te tabele se uklone posle kraja kvalifikacija ekipe koje su se ,,regularno" kvalifikovale, i onda prve 4 ekipe u svakoj ligi idu u baraž. Ako u nekoj ligi posle kvalifikacija za EURO 2020 ostane manje od 4 ekipe (što bi moglo da se desi Ligi A, drugima teško), onda se ona prvo ,,popunjava" najbolje rangiranim timovima iz lige ispod.

Link to comment
10 hours ago, MiddleClass said:

Portugal je pobjedom osvojio samo pehar jer ovaj Final four lige A Lige nacija nema nikakvog utjecaja na dodatne kvalifikacije za Euro, zbog kojih je ovo natjecanje i uvedeno.

 

 

 

 

 

Index objasnio...

 

 

Liga Nacija nije uvedena zbog dodatnih kvalifikacija za EURO, nego da bi se zamenile prijateljske utakmice. Dodatne kvalifikacije za EURO su samo ,,šlag na tortu" da reprezentacijama (naročito onim u nižim ligama) da dodatni motiv da se cimaju u novom takmičenju.

Link to comment

Iz lige ispod koji nisu ušli u baraž kao prvaci...

 

Pa ćeš imati možda stuaciju da će se iz druge grupe lige nacija boriti za plasman ekipe koje su bile druge i treće, u baražu prve grupe... Mrzi me da računam, možda cak može i drugoplasirani iz treće grupe da bude u baražu prve... Izuzetno razumljivo...

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Iz lige ispod koji nisu ušli u baraž kao prvaci...

 

Pa ćeš imati možda stuaciju da će se iz druge grupe lige nacija boriti za plasman ekipe koje su bile druge i treće, u baražu prve grupe... Mrzi me da računam, možda cak može i drugoplasirani iz treće grupe da bude u baražu prve... Izuzetno razumljivo...

 

Da, što je i logično, zato što bi bio bedak da budeš prvi u Ligi B a da onda moraš u baraž Lige A sa jačim timovima. Poenta je u tome da osvajači grupa nikada ne moraju u baražu protiv timova iz više lige, samo iz svoje ili niže:

 

Quote

Team selection

Based on the Nations League rankings, the 16 selected teams will be chosen as follows, starting with League D and working up to League A:[6]

  1. All available group winners will be selected.
  2. If a group winner has already qualified through the UEFA Euro 2020 qualifying group stage, they will be replaced by the next best-ranked team from the same league which has not also already qualified.
  3. If fewer than four teams from a given league have failed to qualify, then the remaining spaces for that league will be allocated by the overall ranking:
    1. If the league has a group winner selected for the play-offs, the next best team in the overall ranking from a lower league will be selected.
    2. If the league has no group winner available, the best team in the overall ranking will be selected.

Path formation

The 16 selected teams will then be allocated to paths of 4 teams. This is designed so that Nations League group winners will not have to compete with teams from a higher league in the play-off stage. Starting with League D and working up to League A:[6]

  1. Form a path with four teams from the same league.
  2. If there are more than four teams qualified in a given league, group winners are automatically allocated to that league's path. Then, draw which remaining teams will participate in the play-off path of that league.
  3. Remaining teams are drawn into a path of a higher league.

Additional conditions may be applied, subject to approval, including seeding principles and the possibility of final tournament hosts having to be drawn into different paths.[1] If there are no teams from League A (i.e. they have all qualified directly for UEFA Euro 2020), then this procedure will result in four teams from lower leagues being allocated to the path of League A.[6]

 

wiki

Link to comment

mislio sam da da sam razumeo, ali sad opet ne razumem

 

znači u baražu lige B su sigurno Bosna -  SWE,  UKR - DEN, osim ako se neko od njih ne plasira. pa kad se to popuni, ako  bude trebalo da se popunjava i  baraž lige A, a trebaće, tamo idu Rusija, Austrija Vels.. 

 

 

Edited by levi
Link to comment

Barazi B C i D liga su vec formirani. Mi gostujemo u Norveskoj u polufinalu.

 

Moze se desiti da drugi, treci iz neke B grupe igra baraz A lige i to je to.

Link to comment

a ako se Norveška plasira pre toga, dolazi nam Luxemburg. a ako se Ukrajina plasira, umesto njih ide Bugarska na Dansku. sad mi je valjda jasno

 

ili se mi pomeramo na mesto Norveške, čekamo Finsku, a Luxe ide na Škotsku?

 

ne, komplikovano je 

Edited by levi
Link to comment

Bugarska je prva koja mjenja repke naseg baraza. Igracemo sa njima ako Norveska ode preko regularnih kvalifkacija, a mi i ostale zemlje koje su osvojile C ligu ne prodjemo.

Link to comment
  • renne changed the title to Uefa Liga Nacija sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...