Jump to content
IGNORED

Uefa Liga Nacija sve sezone


levi

Recommended Posts

Svako ko je igrao fm18 zna da je Liga nacija jedno predivno takmcenje gde prve dve utakmice igrate sa prvim sastavom a ostale sa trecim timom jer su prvo i drugotimci povredjeni.

Link to comment
1 minute ago, Cane Vukic Prebranac said:

Данци то већ практикују. :fantom:

 

Providna im taktika. Negde novembra kad su lige/lige sampiona/lige evropa u punom jeku kad izadju sa prvim timom bice dominacija

Link to comment
20 hours ago, W.F.C. said:

Koliko ekipa ima direktan prolaz na EP iz ovog takmicenja? Vredi li truda ili da iskuliramo i ovo takmicenje :D

Po jedan iz svake divizije (ukupno 4) + 20 iz kvalifikacija = 24 ucesnika EP. ako budemo prvi u grupi sledeceg ciklusa (za 2 godine) igramo u B diviziji.

Link to comment

@Boza osim sto ce se verovatno dobar broj ako ne i svi iz A divizije plasirati kroz grupu pa ce to jedno mesto iz Lige otici nize na grupu dva.

 

@Zico, ako nist drugo bar nece biti dosadnih prijateljskih + ce biti vise ujednacenijih tekmi. 

Link to comment

a koji je razlog što u gornjim divizijama ima po 3 reprezentacije u grupi, a u donjim po 4, umesto obrnuto pa da bude više jačih  utakmica

 

 

Edited by levi
Link to comment
42 minutes ago, levi said:

a koji je razlog što u gornjim divizijama ima po 3 reprezentacije u grupi, a u donjim po 4, umesto obrnuto pa da bude više jačih  utakmica 

 

 

 

Ja mislim da to pitas nekog iz UEFA ne bi znao da ti kaze. Koliko provaljujem za A i B grupu su isli na prvih 12 ekipa (odnosno 13-24 za B grupu) po rejtingu a za ostale da se popuni broj do 50. Da zivimo u idealnom svetu rekao bi da je mozda UEFA htela da grupe budu koliko toliko uravnotezene. Zamisli Severnu Isrku u grupi sa Nemackom i Francuskom, ili Kipar sa Spanijom i Engleskom. Cenim automatsko ispadanje. Posto ne zivimo kapiram da je isti sistem kao za ligu sampiona. Money money money, must be funny in UEFA world. U stvari, ovo takmicenje dobija na smislu tek nakon sto se odigra par ciklusa. Ja sam samo kroz fm18 prosao kroz cikluse pa sam video da se ponekad timovi iz grupe A nadju posle par sezona u grupi C, a timovi iz grupe C napreduju do grupe A. Tad tek takmicenje dobija draz, ovo sad su malo jace prijateljske.

 

Mudre stvari rekose ovi sa NBCja: izgleda da je ovo takmicenje napravljeno da ekipe kao sto su Italija i Holandija ne moraju da se brinu za kvalifikovanje za EURO. I "kako prevariti sistem" - lepo ispadnes u nizu grupu gde si realno favorit i nemas sta da brines za sledece kvalifikacije (sto nama toplo preporucujem, mada je tu uvek nezgodni Lihtenstajn, Andora i Kazahstan)

Link to comment

Koliko sam razumeo sistem takmicenja tj. prolaz na Euro iz Lige nacija, skoro da je nemoguce da se ne plasiras iz I grupe na euro.

Skoro sve reprezentacije iz te I grupe ce biti medju prve 2 u redovnim kvalifikacijama tako da ce tacno da se popuni to jedno mesto za nekog ko puno kiksa kao Holandjani u poslednje vreme.

Za ove ispod to nije slucaj, narocito za III i IV grupu.

 

Mi bi trebali maksimalno da odigramo ovo i budemo prvi ako mozemo. To bi uticalo i na koeficjent na UEFA listi za redovne kvalifikacije.

Nazalost to se nece desiti jer nam se reprezentacija tradicionlano raspada posle SP.

Link to comment

 

Sistem je takav da pobednici grupa (koji se vec nisu kvalifikovali na EURO) igraju poseban play off za kvalifikacije. Nije da nisi u pravu ali se igraju polufinale i finale u roku od 3-4 dana pa igraci iz jakih reprezacija kao sto je Holandija koji igraju u jacim ligama mogu da dodju umorni, sjebani ili da otkazu kao Ronaldo npr a u tih 90 minuta nista nije nemoguce ni za male timove.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

a koji je razlog što u gornjim divizijama ima po 3 reprezentacije u grupi, a u donjim po 4, umesto obrnuto pa da bude više jačih  utakmica

 

 

pada mi na pamet to sto te jace vec igraju sp/ep, pa da ove slabije nadoknade broj takmicarskih utakmica i drugo da se to po 1 mesto za ep deli medju manjim brojem jacih, a vecim brojem slabijih (da su obrnuto grupe siguran plasmna bi imala po jedna reprezentacija rangirana izmedju 44 i 55 mesta i 33-44 mesta , za razliku od sadasnjih 40-55 i 25-39)

 

@Zlurad

pa i jeste uzet uefa ranking, naravno da on ne oslikava 100% kvalitet reprezentacija, ali ne vidim sta su bolje imali na raspolaganju?

sto se tice "varanja sistema", nece to ici bas tako lako, za pocetak sta ako vecem broju reprezentacija "padne na pamet" da tako zajebu sistem?

 

zanimljiva je karta najjace divizije :)

island i hrvatska malo kvare idilu

563px-2018%E2%80%9319_UEFA_Nations_Leagu

Link to comment
2 minutes ago, pbg12345 said:

pa i jeste uzet uefa ranking, naravno da on ne oslikava 100% kvalitet reprezentacija, ali ne vidim sta su bolje imali na raspolaganju? 

sto se tice "varanja sistema", nece to ici bas tako lako, za pocetak sta ako vecem broju reprezentacija "padne na pamet" da tako zajebu sistem? 

 

"Varanje sistema" ti vec dolazi sa sledecim ciklusom i to automatski. Iz svake grupe ispadaju po 4 tima tako da vec hteli ili ne vecem broju timova to odgovara. Ja ne vidim razlog da Nemacka, Portugal ili Engleska ispadnu jer budu poslednji u grupi i automatski krenu da igraju u grupi B sa slabije rangiranim timovma (sto nuzno ne znaci da su slabiji naravno).

Link to comment
  • renne changed the title to Uefa Liga Nacija sve sezone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...