Jump to content
IGNORED

Rumunija


renne

Recommended Posts

Ovo mi je neka radna verzija. Ne verujem da cu uspeti da realizujem ove godine. Kad se nakanim da krenem onda cu da doradim sve. Ova moja radna verzija mi je trenutno primamljivija jer ide vise kroz neku divljinu. U prvom, severnom delu rute ima dovoljno urbanih krajeva.

Link to comment
  • 9 months later...

Platiš, odštampaš, odneseš kod notara da overi, prevedeš kod sudskog tumača, vratiš notaru da overi, odneseš u ambasadu da udare pečat, iskopiraš u 10 primeraka pa podeliš rodbini i moliš se da si platila kome je trebalo.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
43 minutes ago, ivy said:

kako funkcionise placanje vinjete on-line?

 

https://www.e-rovinieta.ro/sr/

 

samo se uplati i to onda bude u nekom registru pa se automatski primenjuje ili kako?

 

Ako ides kolima, na skoro svim pumpama moze da se uplati vinjeta. 

Na granicnom prelazu Vatin, bukvalno 20 metara ispred rumunske rampe je kucica u kojoj prodaju vinjete za sitne eure, 7 dana - 3 eura.

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

kako funkcionise placanje vinjete on-line?

 

https://www.e-rovinieta.ro/sr/

 

samo se uplati i to onda bude u nekom registru pa se automatski primenjuje ili kako?

Ne znam za Rumuniju, ali za Sloveniju sam uzeo poslednji put e-vinjetu.

 

Popuni se neki formular, tip vozila, registracija, lični podaci i za koji period kupuješ to je to.

 

Nisam ulazio u tehnikalije, ali kontam da ako me snimi kamera da nemam nalepnicu, pre nego pošalje kaznu, uporedi uslikanu tablicu sa registrom kupljenih e-vinjeta.

Link to comment

Platis online preko sajta karticom, dobijes vinjetu na mejl i to je to. Na Jamboliji sam prelazio prvi vikend u decembru oko 12h, nigde zive duse, put do Temisvara skroz korektan. Pitaj sta te zanima.

Link to comment
8 minutes ago, Braća Strugacki said:

90 km, 3,5h iza kolone od desetak šlepera, to je pravo iskustvo rumunije

 

tog dana sam imao da pređem oko 600km

Išao si u Bukurešt ili?

 

AKo si išao kolima u Bukurešt, onoga ko te je tako poslao treba za jaja obesiti...

Link to comment

u bukurešt sam išao kolima bar 20 puta

 

generalno sam rumuniju prošao uzduž i popreko, bio sam u apsolutno svim delovima rumunije, ovako iz glave posetio sam tamo bar 100 različitih fabrika, verovatno i više

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, vookela said:

Platis online preko sajta karticom, dobijes vinjetu na mejl i to je to. Na Jamboliji sam prelazio prvi vikend u decembru oko 12h, nigde zive duse, put do Temisvara skroz korektan. Pitaj sta te zanima.

 

 

e super,hvala...znam da je ok put,bila sam letos... samo mi idemo malo dalje od Temisvara ali dalje je i auto-put..samo ima jedan deo u sred gde auto-put prestaje,ima neko brdo da se predje. i sav saobracaj sa 4 trake se nadje u dve e tu zna biti guzva ali nije dugacko..

Link to comment

plan je da idemo Hunedoara,Alba Iulija i Salina Turda ..tome se radujem

...ali onda je neko predlozio i Bran i zamak Drakula ,,kad smo vec tu,, (samo 240km ) i sad izgleda idemo i tamo

ja nisam bas srecna ali sta da radim kad vecina u autu glasa,tj. vozacev sin od 13god. :D  i kontam nece biti bas guzva u februaru....ali ok,nasli smo neskup smestaj za jednu noc u Branu obidjemo zamak pa nazad..a i Sibiu je  kul za obici usput..

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...