Jump to content
IGNORED

Rumunija


renne

Recommended Posts

8 hours ago, nezvanova said:

 

 

hvala snarcu za info o restoranu, ja nisam uspela na pristojan da naidjem u mojim zaista cestim posetama temisvaru. za koji dan probamo pa javljamo! 

 

Kazem "Molim" :)

 

To je predgradje Temisvara, Djirok (Giroc). Elitni deo, rekao bih ..po kucama tu. Overite obavezno dok je lepo vreme, cirkus je cega sve ima..od potoka sa koi saranima, labudovima i patkama oko restorana, vestackog vodopada..tanke su sanse da se ne odusevite, pogotovu ako decurliju neku vucarate. 

Opcija B je restoran Dinar u gradu..koji je filijala vrsackog restorana Dinar (ili kakvi su vec sad tu vlasnicki odnosi), za kojim Rumuni iz nekog razloga otkidaju.

TM je lep nekako uvek..pogotovu sad kad studentarija navali nazad .

Link to comment

preporuchujem npr turu 'pekare temishvara' koju je osnovao i osmislio moj momak: idesh jednom stranom ulice u svakoj pekari kupish po neshto, dokle jma da se ide i kupuje, promenish stranu vratish se pomocu iste tehnike. jedesh sve vruce i odmah biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Dinar je ok, ali ono, srpska kuhinja... Mi smo se super proveli i klopali u Joy pubu, sportski kafe, milijun ekrana i bilijara, navijanje ko na stadionu... Ako bi da pogledate neku tekmu dok klopate, preporuka.

Also, kad smo kod pekara, mislim da nismo pojeli ništa sa sirom, a da nije bio sladak sir :happy:

Link to comment

Oni u principu nemaju svoju kuhinju..ili ako je i imaju, dosta slici svim komsijskim zemljama. 

 

Onaj restoran, Daf junior..tamo je hit ponuda kolenica..dobijes ogroman komad mesa. Ali je nekako sve neslano i nezacinjeno za nas ukus. 

 

Link to comment
Oni u principu nemaju svoju kuhinju..ili ako je i imaju, dosta slici svim komsijskim zemljama. 

 

Onaj restoran, Daf junior..tamo je hit ponuda kolenica..dobijes ogroman komad mesa. Ali je nekako sve neslano i nezacinjeno za nas ukus. 

 

ko na balkanu ima u principu svoju kuhinju, a da nije smeshao otomane i madjare u nekom odnosu?

 

ne kazem da je neshto to loshe, meshavine neretko*** daju nove kvalitete, ali se ne treba mnogo majati oko autentichnosti, nema smisla...

 

 

*** dizem za uvek. i u genetici i u ishrani :hihi:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment

ne bih da protivrecim u o principu dobronamernoj i nepogresivoj bubici, ali to za rumunske cevape i djevojke, jos uvek nije tacno.

sto ne znaci da nece biti za koju godinu ili deceniju, ali  za sad mici su im u 90% slucajeva uzasni, a cure... pa nesto ipak manje lepe od zapadnih a pogotovo jugozapadnih komsinica (valjda su hercegovke, dalmatinke i crnogorke jugozapadne - meni one i beogradske mesavin - generalske cerke i ti krizanci  beogradskih balerina i krsnih dinaraca, najlepsije od svih cura iz sireg regiona... do kijeva :happy:

Link to comment
5 hours ago, gospa buba said:

preporuchujem npr turu 'pekare temishvara' koju je osnovao i osmislio moj momak: idesh jednom stranom ulice u svakoj pekari kupish po neshto, dokle jma da se ide i kupuje, promenish stranu vratish se pomocu iste tehnike. jedesh sve vruce i odmah biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

jel ima momak obline?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...