Jump to content
Sign in to follow this  
renne

Rumunija

Recommended Posts

Delija67

Do zapadne Rumunije ti je najjeftinije Geom do Temisvara

halloween

Ima agencija koja, čini mi se jedina ima rumunske ture. Karpati iz Novog Sada, nisam išla preko njih, a našla sam ih nakon što je na Vice obavljena reportaža o banji Herkulane, koja mi se svidela. Fotografije izgledaju kao u igrici Escape Abandoned Asylum.

Edited by halloween

nezvanova

ja bila proletos dva dana u herkulani. bili smo relativno rano, polovinom aprila, pa mi je izgledala praznjikava, a kako pise ova rumunka (btw - fotke herkulane su joj fenomenalne, mada moram da priznam da ja ipak nisam banju dozivela bas tako jako razrusenom i oronulom), zaista deluje zapusteno i prepusteno, mada je priroda lepa a stara zdanja oronula, neodrzavana ali jako interesantna i ima mnogo vise nego nase banje onaj smek karlovih vari - sto zbog konfiguracije terena i polozaja recice koja ide sredinom, a sa obe strane su objekti, sto zbog toga sto su objekti gradjeni u stilu neoklasicizma, neobaroka, neorenesanse i u ceskoj i u rumuniji. ima par vecih hotela i puno manjih, novijih, koji su prosecni - cisti, relativno jeftini, ali sa uzasnom klopom kao i svugde u zapadnoj rumuniji - ja sam bila u resicama, aradu, temisvaru i herkulani i bas nigde nisam jela nista sto lici na pristojnu hranu. cak ni u srpskoj kafani u temisvaru. i u boljim hotelima je bas onako neukusna, konfekcijska, ali je istina da nikada i nismo bili u prilici da trazimo dobre restorane i tamo klopamo (uvek smo bili poslovno, tacnije u okviru nekih od aktivnosti na IPA projekatima).

inace, jedino sto preporucujem (na topiku o sladoledima sam to vec uradila, ali neka je i ovde) je odlicna poslasticarnica u centru temisvara Gelato di Bruno

https://www.google.rs/maps/place/Gelato+di+Bruno/@45.7523506,21.2245563,20z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x47455d7f949f9417:0xdff8464b2216e182!2sRomanian+National+Opera+House!8m2!3d45.7540588!4d21.2258572!3m4!1s0x47455d7f6c0780cd:0xf8e0a1e101e4a97f!8m2!3d45.7523337!4d21.2246485

orah je fenomenalan i vec u cetvrtak ili petak idemo u temisvar i naravno jedan sladoled ce biti pojeden :D

a ovo su neke moje, ne bas narocite, fotke herkulane.

herkulana 5.jpg

herkulana 4.jpg

herkulana 3.jpg

herkulana 2.jpg

notenoughreasonsforclaire

Hvala na pomoći. Nešto sam malo gledao, i deluju mi interesantni i Cluj, Sibiu i Brașov, pa vrlo lako završim i u nekim od ovih gradova...

Edited by notenoughreasonsforclaire

Ras

Au, kakva pustoš u ovoj banji gore! Mnogo dobro!

jezovuk

Za klopu u Temišvaru je svojevremeno bila doba Casa Bunici. Nemam pojma dal radi i dalje i valja li. Ja bejah 2012e.