Jump to content

Tokio 2021 - opšta tema

theanswer

Recommended Posts

Kao prošle OI kad nisu hteli da vode klinca od 18 godina, dizača tegova negde iz Vojvodine... kao B norma je, nećemo tako. Sportska velesila u dizanju tegova pa nam se može...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Da se kvalifikacije u karateu danas završe Prekovićka bi upala preko rang liste, ali ima još 3 takmičenja, od čega jedno Evropsko gde brani 330 bodova. Ova što je trenutno ispred nje brani 1000. 

Može li jedno terminološko pojašnjenje - u medijima se vrti priča kako Srbija ima već 50-ak sportista kvalifikovanih za OI. Da li se u tom brojanju, ekipe koje su obezbedile učešće računaju kao jedan učesnik ...?

Just now, stoka said:

Može li jedno terminološko pojašnjenje - u medijima se vrti priča kako Srbija ima već 50-ak sportista kvalifikovanih za OI. Da li se u tom brojanju, ekipe koje su obezbedile učešće računaju kao jedan učesnik ...?

Ne

• 2 weeks later...
On 27.1.2020. at 18:55, theanswer said:

Da se kvalifikacije u karateu danas završe Prekovićka bi upala preko rang liste, ali ima još 3 takmičenja, od čega jedno Evropsko gde brani 330 bodova. Ova što je trenutno ispred nje brani 1000. 

jel znas mozda kakva je situacija sa ostalim "disciplinama"?

ima li jos neko iz karatea sansu da se plasira?
mi smo godinama sila u karateu, ali sam negde citao (mozda i ovde) pre par meseci, mozda i godinu da postoji neki niz okolnosti koji nam ne idu na ruku za oi,

a zaboravio sam o cemu se konkretno radi

a i tih karatea :fantom: ima nekoliko vrsta, pa opet valjda u ovom aktuelnom za oi nekoliko organizacija ili tako nesto, uglavnom prilicno zamrseno

ili sam nesto od toga pomesao sa kik boksom? :blink:

i tu smo valjda ok, pelevic je cak predsednik neke svetske organizacije

pisalo se da ga ubacuju kik boks na olimpijske, ali sad gledam spisak sportova i nema ga

16 hours ago, pbg12345 said:

jel znas mozda kakva je situacija sa ostalim "disciplinama"?

ima li jos neko iz karatea sansu da se plasira?
mi smo godinama sila u karateu, ali sam negde citao (mozda i ovde) pre par meseci, mozda i godinu da postoji neki niz okolnosti koji nam ne idu na ruku za oi,

a zaboravio sam o cemu se konkretno radi

a i tih karatea :fantom: ima nekoliko vrsta, pa opet valjda u ovom aktuelnom za oi nekoliko organizacija ili tako nesto, uglavnom prilicno zamrseno

ili sam nesto od toga pomesao sa kik boksom? :blink:

i tu smo valjda ok, pelevic je cak predsednik neke svetske organizacije

pisalo se da ga ubacuju kik boks na olimpijske, ali sad gledam spisak sportova i nema ga

Preko rang liste šansu ima samo Prekovićka. Postoji još jedna prilika preko olimpijskog kvalifikacionog turnira ali tu ima samo 2 mesta takođe, za sad deluje nerealno da iko drugi ide. A daleko smo mi od neke sile u karateu, ne znam zašto je to mišljenje popularno iskreno, ali i meni se činilo dok se nisam raspitao. Karate je svakako izduvalo za 2024 koliko sam upućen. Generalno i ne zaslužuje. Umesto da su povećali broj takmičara u borbama ili disciplinu više stavili oni su uveli kate. A i bodovanje u karateu je možda i najproblematičnije od svih tih borilačkih sportova. 

Edited by theanswer

ja sam karate trenirao godinama i stava sam da ne treba da bude olimpijski sport.

u karateu ima mali milion federacija, sto na nacionalnom, sto na evropskom i svjetskom nivou.

ne zna se ko pije a ko placa, pa tako imamo osvajace medalja u nekoj lijevoj asocijaciji koji u nekoj masovnijoj i kvalitetnijoj federaciji ne mogu prismrditi.

sam sistem bodovanja jeste problematican, ali jos veci problem je tzv.samokontrola.

ako protivnika zakacis malo jace, slijedi diskvalifikacija, sto otvara prostor za ogromne sudijske zloupotrebe.

17 minutes ago, BWA said:

ja sam karate trenirao godinama i stava sam da ne treba da bude olimpijski sport.

u karateu ima mali milion federacija, sto na nacionalnom, sto na evropskom i svjetskom nivou.

ne zna se ko pije a ko placa, pa tako imamo osvajace medalja u nekoj lijevoj asocijaciji koji u nekoj masovnijoj i kvalitetnijoj federaciji ne mogu prismrditi.

sam sistem bodovanja jeste problematican, ali jos veci problem je tzv.samokontrola.

ako protivnika zakacis malo jace, slijedi diskvalifikacija, sto otvara prostor za ogromne sudijske zloupotrebe.

drugar mi je reprezentativac, on kaže slično. kod nekoga je udarac dozvoljen koji ti slomi nos, kod nekog diskvalifikuju za pogled. klasika. i ne samo sudijske, gomila slučajeva gde neko opasno isfolira za diskvalifikaciju 

Edited by theanswer
  • Redoran changed the title to Tokio 2021 - opšta tema
  • Redoran pinned this topic