Jump to content
IGNORED

Ribe - recepti, tehnike i sl


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Meni sluzi kao zacin, najvise u kuvanju. Na ulju stavim 2 kom isotope se, daju poseban ukus, a  ne oseca se riba, recimo za  sos za Cezar, razna variva,  rizota i naravno paste.

 

Cesto u Matrou ima u ponudi ta velika tegla na akciji.

Edited by Jumanji
Link to comment

pasta najčešće, otopim ga na malo maslinovog ulja, pa onda bluk, peršun i šta već mislim. vrlo često, najjednostavnije, na inćune, bluk i peršun dodam dobre prezle i to mi je komplet preliv za špagete.

takođe, u osnovu  za rižoto, ako je neki riblji. otopim inćune, prpržim luk, pa deglaziram belim vinom. zatim, skoro uvek špikujem inćunima, uz ruzmarin i bluk, jagnjetinu kad je pečem. može i druga mesa. na salati ne volim, preslano je, ali vrlo rado prepečem hleb, namažem tanko puter, par stavim dva fileta inćuna, preko obilno iseckani peršun, nameljem jedan okret bibera, poprskam dobrim maslinovim, stavim koji kapar, pa zagrizem to, pa crnu grčku sušenu maslinu, pa opet hleb, pa tako....

 

koristim isključivo usoljene, crvene. one bele, na saor, ne volim toliko, a njih ionako možeš samo za meze ili na hleb, nisu za kuvanje

Link to comment
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...