Jump to content
IGNORED

Ribe - recepti, tehnike i sl


אַף אֶחָד

Recommended Posts

8 hours ago, chandra said:

 

Cek, a taj pirinac posle jedes uz ribu ili mu je svrha samo da apsorbuje? Meni pirinac ne lezi uz ribu iz rerne ili s rostilja.

 

Ja napunim ruzmarinom i timijanom, ali susenim - ako stavim svezi ruzmarin, bude mi predominatan u odnosu na ukus ribe. Zato u pastu marineru natrpam pola baste.

 

 

Jede se pirinac, ukucanima odgovara ukus jer ostaje blag. U ovoj verziji ruzmarin ne ukrade ukus.

Link to comment
jes ti [mention=5803]mlatko[/mention] malko zaboravio srpski il se meni tako čini
Aaa, pa malo
ma pece. na gradelama.
Resetke? Kako mu stane toliko ulja u ribu?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

ja sam gotovan po pitanju ribe te je uvek kupujem prženu. 

al evo podstaknu me ovaj topić da možda skušu spremim u rerni. 

pošto je skuša? 

 

ne bi bilo loše da se posavetujemo i oko krompir salate. ove pržionice uglavnom prave perfektnu salatu. 

koji krompir, koji luk...sretao sam neke varijetete gde salata pliva u nakakvoj sirćetnoj vodi...

Link to comment

Moj savet za svu ribu u rerni a naročito skušu:

O-b-a-v-e-z-n-o koristiti papir za kolače umesto alu folije, razlika drastična.

Umotati ribu sa svim željenim začinima (ja koristim isključivo mulje, bluk, peršun, ruzmarin i limun...eventualno kao podlogu za šarana cluk) kao bombonu a poslednjih 10-ak minuta otvoriti i zapeċi na 220-230°.

Skuša sveźa na pjaci pre dve nedelje ~ 850-900 rsd, frikomova smrznuta ali odlična pola te cene.

Link to comment

So u debljini od 1-2cm dole i celu ribu omalterisati smesom soli i belanceta (2-3kg) . U rernu i peces. Nema smrada, nema nicega.

Za velike komade najbolji nacin. Pravio mi prijatelj, original dubrovacki gospar takvog zubaca u soli i nema boljeg nacina za kucne uslove.

Link to comment

moze l pasteta? ja jednom pravila od ostataka pastetu, kao bakalar na belo, doduse riba mi je bila na leso, al ovo tvoje ce samo da poboljsa ukus. skuvas par krompira pa tuces u avanu ribu s krompirom, belim lukom, maslinovim uljem i limunom i persun je tu dobar. ako ti se ne da da tuces uzmes stapni mikser pa sameljes, jedino ces tako da ubijes strukturu ribe. 

mazes vrlo vrlo debeli sloj, gore krupno mleveni biber i zelena salata il rukola.

 

 

Link to comment
14 hours ago, cmrlj said:

moze l pasteta? ja jednom pravila od ostataka pastetu, kao bakalar na belo, doduse riba mi je bila na leso, al ovo tvoje ce samo da poboljsa ukus. skuvas par krompira pa tuces u avanu ribu s krompirom, belim lukom, maslinovim uljem i limunom i persun je tu dobar. ako ti se ne da da tuces uzmes stapni mikser pa sameljes, jedino ces tako da ubijes strukturu ribe. 

mazes vrlo vrlo debeli sloj, gore krupno mleveni biber i zelena salata il rukola.

 

 

 

Thanks. Ipak otislo u klasicnu salatu. Bilo ok.

Link to comment

Ima li smisla da se upuštam da pravim vulgaris verziju bakalara na belo, samo da koristim oslića? Neka prečica verzija, tipa, kuvani oslić, krompir, peršun, bluk, mulje. 

 

Napravio bih ovo da navikakav ćerku na ukuse. Dakle, sve bi bilo svedenije i blaže. 

 

Samo da ne završim na baba čohano topiku. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...