Jump to content
IGNORED

Ribe - recepti, tehnike i sl


אַף אֶחָד

Recommended Posts

2 minutes ago, cmrlj said:

mene zvala juce drugarica da pita kako pecem ribu u rerni, i kazem joj kako, iscitam sedam recepata s kulinarike i onda tako ofrlje u zavisnosti od toga koja je riba i sta zelim da postignem, nema tu sta puno da se masi. ali nije ona ko ja, shvatih ne moze to tako, moram da vezbam da znam sta da joj kazem, i odem i kupim ribu, a nije mi se uopste jela i malo povrca da imam sta da jedem, jer mi se riba nije jela i turim u rernu sa sve, prvo povrce, pa posle riba, sto pre nikad nisam. strava je ispalo, ovo spikovanje ribe manje-vise, meni je bilo dobro sto ribu nisam presusila. sve sam stukla, oblak belog luka se sirio oko mene satima. 

moram sad da naucim lignje i da vidim gde ima smrznutih racica, a da ne smrde, oni frikomovi su mi ih ogadili na jako dugo vreme. 

2v13qk6.jpg

 

 

 

Ti iz oblaka, ja u oblak :tongue: danas na stolu racici u ulju, skoljke u moho sosu i sipa na rostilju sa sve planinom od belog luka.

Link to comment
8 hours ago, cmrlj said:

to su slike hrane, one nikad nisu dosadne. Pij, pij.

Nista od slika :sad: samo da prijavim da me je zder, zder spasao od pij, pij. Sad hukcem i prezivam ko zen krava.

Btw, dobio sam kompliment za trpezu decenije.

 

Edited by Majo
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 year later...

Preporučeno mi je da nabavim šarana sa krljuštima, pretpostavljam da je to neki divljak, gde bih mogao da potražim?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Preporučeno mi je da nabavim šarana sa krljuštima, pretpostavljam da je to neki divljak, gde bih mogao da potražim?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

 

Nije svaki ljuskavi šaran divlji, ali svaki divlji jeste ljuskavi. 

 

Generalno, i kad je iz ribnjaka, ljuskavi je manje mastan, verovatno su ti zato rekli. 

 

Divljak je najukusniji, prepoznaćeš ga po tome što ima crvenkasta repna i grudna peraja, žućkast trbuh, a leđa tamnija. I malo je uži, nije naglašeno grbav i širok kao ribnjački. 

 

Ima ga ponekad na Zemunskoj pijaci, ili stupi direktno u kontakt sa nekim alasima. 

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

Da samo prijavim da 720 grama inćuna (puna tegletina) košta u Metrou 1680 dinara, što možda zvuči skupo, ali to je nenormalna količina za razumnog čoveka (nisam siguran da njima pripadam  kad su inćuni u pitanju).

  • +1 3
Link to comment

ovo je korisna informacija,  i da, nije skupo kad pogledaš koliko koštaju one mikro teglice koje ja spalim iz dva kuvanja. pritom, to kad otvoriš, može da stoji mesecima, ne kvari se

 

sad sam se baš nameračio da pravim komišku pogaču, dok ima kevinog paradajza iz bašte, a za to mi treba količina

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...